Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belaazallat

    addikt

    válasz phosphate #75751 üzenetére

    Üdv!

    Az alaplap tápellátása elég lesz szerintem 4500 - 4600Mhz-ig.

    "Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

  • BlindMind

    tag

    válasz phosphate #75751 üzenetére

    Szerintem is nyugodtan piszkáld meg a cica bajszát...bírja az a lap, 4.6-ig biztosan nem fog lehasalni a VRM-je.

    Az alábbi teszt is hasonlókat mutat:

    [link]

    ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

  • jokeph

    nagyúr

    válasz phosphate #75751 üzenetére

    Ez az egyik legjobb, legerősebb VRM-el felszerelt AM3+ -os lapok egyike, nyugodtan tolhatod benne az FX8350-et, ahogy fentebb is írták. ;] :K

    Az MSI lapom 6+2 fázissal is elég ütős volt, ahogy nézem ezen a lapon 8+2 van (4+1-es analóg 8+2-es kimenetre duplikálva).

    Léghűtőkből a minél nagyobb tömeg elv érvényesül a hűtés hatákonysága/zaj viszonyában.

    Ha belekezdesz az OC-ba, figyelj arra hogy a VRM és az "északi" híd bordái körül legyen levegőmozgás - léghűtő alkalmazásával általában ez létre szokottt jönni, ha folyadékhűtés van a CPU-n, akkor minden esetben meg kell oldani ezek aktív hűtését (mert különben a hosszú élet nem garantált, mint ahogy az OC sikeres/mértéke sem). Illetve nem árt párszor ránézni huzamosabb OC közben, hogy a CPU socket mennyire melegszik az alaplap túlsú oldalán.

    VGA ?

    Nem kérdés, hogy a GTX 1060 3 GB a jobb, és használtan, garanciával egy új 1050 ti árában fel lehet hajtani.

    Táp:

    A mostani VGA-dnál a 2 jelölt nem eszik többet, a 1060-as kb. ugyanannyit, a 1050ti meg kb. 75W körül, nyélre hajtva, tehát a tápod teljesítményre az 1050 Ti-hez biztosan elég, a 1060-hoz ha a CPU nyélre van hajtva (bár én ezt csak szintetikus benchmark progival meg pár spéci szoftverrel tudtam eddig elérni), akkor határesetes.

    Maga a Corsair VX450 egyébként remek kis táp, nekem is van, kitűnő Seasonic belsővel és ADDA ventilátorral, én is azt használtam az FX-.hez, meg előtte számtalan konfnigomat megjárta.

    Mindazonáltal mivel egy durván 10 éves tápról van szó, nem árt szétszedni és átnézni, nincs e benne fáradásnak jele a kondikon és egyéb alkatrészeken, a portalanítást is meghálálja.

    Az enyém idén lett 10 éves (10 éve újonnan vettem 5 év garral, 18e volt), most az s1366-os cuccom hajtja. ;]

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz phosphate #75751 üzenetére

    Az adott 990X Gaming SLI alaplapom van, Red Devil Radeon 470 4GB társaságában, FX8320 CPU-val, sajnos az esetemben az utóbbi a gyenge láncszem, mert 4.3nál annak a cpunak vége van, de már ott is "nevetséges" 1.55V feszültséget kér, hogy stabil maradjon... 4.2őn még elég neki az 1.45 (ami mindig kicsit sok szerintem.. de azt még "megadom"..)

    a cpuhűtőm egy Thermalright Macho Rev A. ... jó nagy dög, van is vele gondom emiatt, hiába van egy relatív nagyobb Define R5 házam, a levegő beszorul a cpu és a hátsó kimeneti kivezető rész közé (ha a felső borítás rajta van).. A korábbi kisebb Coolermaster Hyper 212+ ventivel nem volt ilyen gond, így ezen erősebb hűtővel, még is hamarabb elmelegszik a vrm (már 4.1nél, IBT terhelés esetén 1,4re vissza-visszaugrik).
    Megoldani úgy tudom, hogy vagy a telejéből kivettem a leghátsó takarót, vagy egy extra ventilátort szúrtam be a cpuhűtő "alá" a vga felett a chipset északi bordáján át... sajnos nincs képem, hogy fért be, de úgy "végigmegy" egy huzat és az "tetszik neki"... lehetne jobb a vrm borda, de az csak egy designos alumínium darab (bár egyes új alaplapokon levőknél még mindig jobb).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák