Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz DanielLong #72061 üzenetére

    Az 1050 ti még nincs meg, várom a fizut :)

    Nyers paraméterek alapján természetesen az R9 380 majd mindenben bőven erősebb, fogyasztásban úgy 2-szer is ;] .

    Azért ruháztam be G4560-as Intel Pentium procira, mert 99%-ban StarCraft 2 - LOTV -al játszom, és ahhoz kevés volt az FX8320-am 4,3 GHZ-re húzva, több OC-hoz már kellett volna egy noctua DH14 szintű hűtő legalább.

    Na már most az a tünet, hogy az SC2 játék motorja DX9-et használ, és max 2 fizikai CPU magot, sajnos.

    Úgyhogy itt a minél magasabb egyszálas teljesítményre van szükség - az az FX-ekben igencsak sovány, az összesben.

    A G4560 pentium 17-19e ft, nem húzható, de nem is kell. Alapórajelen (3,5 GHZ, ez az FX8350-é is, az FX 8320e, ami nekem van 3,2 GHZ) elkeni a 4,5 GHZ-re húzott FX-emet mint a huzat.

    Legalábbis az SC2-ben ezt tapasztaltam, vagyis:

    -brutálisat nőtt a minimum FPS-em (átlag 25-ről 45-re , eltűntek a durva FPS-droppok, meg COOP módnál a "képregény" egy nagyobb csatajelenetben - 1-2, 5-10 FPS.

    -a maximum FPS-em jelentéktelen mennyiségben csökkent (130 -ról 115-re), de a játszhatóságot a stabil minimum és az átlag FPS adja meg igazán.

    Megjegyzem egy "normális" engine-t használó játéknál (pl. Crysis, DOOM 2016) ahol használ a game 4 magot, az FX egyáltalán nem gyenge... főleg ha meg is bírod kicsit húzni (jó táp, jó alaplap erős, hűtőtt VRM modullal, meg persze egy combos procihűtő), multicore-ban nagyon jók az FX-ek, ezért is tartottam meg az enyém is. :K ;]

    Igen az 1060/rx4-570 jó kari, az R9 380-asnál bőven combosabbak.

    Szerintem VGA-t aszerint válassz, hogy:

    Célfelbontás (a monitorod nativ felbontása - elég vacakul nézne ki ha pl. 4K felbontású monitrorn vissza kéne venni a felbontást, mert kevés a VGA ;] ), mikkel játszol, utána kell nézni, némely játék Radeon-on megy jobban, mások meg Geforce-on.

    Én úgy gondolom, az erős VGA sosem baj, nem gond ha hagy benne a CPU "nem hajcsa ki". :DDD ;)

    Én is gondolkoztam i5-ön, de úgy véltem, nekem egyszerűen nem éri meg azt a plusz 35-45k-t... mivelhogy a kedvenc játékom nem használ 4 magot ki úgyse. :O

    van két játék, amit ismerek, ahol kell a 4 mag (ugyanakkor a 2 mag is elég, megvan a 35 min. FPS FHD-ben, max. graffal - ehhez már nem árt a 1060-as) ezek pedig: GTA V, BattleField 1.

    Ezt szerintem nézd meg:

    [link]

    Hát, dióhéjban ennyi, remélem sikerült segélnem. ;)

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák