Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Kicsit off a téma, de ha már szinkron vs. eredeti angol, akkor ide szúrnék egy megjegyzést.
    Sose értettem ezt az álláspontot, hogy miért gondolják egyesek hogy a magyar szinkron egy gagyi fos, és csak az eredeti nyelven megnézett film az igazi májerság.
    Én tudok angolul, még hallás után is viszonylag jól értem a szövegeket, nem csak felirattal, még se jut eszembe szinte soha, hogy eredeti hanggal nézzek egy filmet, vagy sorozatot. Jó párszor próbáltam kíváncsiságból, és mindig arra jutottam, hogy az eredeti hang sokkal gagyibb, bénább, és maradok a megszokott szinkronnál. Sokkal élvezhetőbb, mint az eredeti.
    A magyar szinkron nem csak arról szól, hogy lefordítják a szöveget magyarra, és rámondják, hanem igenis hozzáad az eredetihez pluszban. Sokszor olyan érzelmeket közvetít, amit az eredeti színész nem is tud úgy átadni.
    A magyar szinkron igenis színvonalas, méghozzá sokkal inkább mint más külföldi szinkron megoldások. Néztem pl. pár román, cseh, szlovák, és hasonló szinkronos "remekművet" hát azoktól tényleg feláll a szőr az ember hátán. Olyan mint a retro alámondásos VSH korszakban. A magyar szinkron nem ilyen.
    A magyar szinkron mindig is világhírű volt, kezdve a Mafilm Audiotól, a Pannónia Filmstúdión át, de még most is kifejezetten jónak mondható. Azt aláírom, hogy az utóbbi 15-20 évben sokat romlott a színvonala, mert egyrészt a "nagy öregek" szép lassan kihalnak, másrészt a piaci megközelítés erre is rányomja a bélyegét, de azért most is igyekeznek zömmel minőségi munkát kiadni a kezükből.
    A magyar színészek, és/vagy szinkron színészek még ha kis pénzért is dolgoznak, de odateszik magukat. Sorolhatnék neveket a ma élő szinkron színészek közül, de egyszerűbb ha linkelem a wiki oldalt, ahol fel vannak sorolva. Bármelyiket kiemelhetném, mert mind zseniálisak és megérdemlik a tiszteletet és megbecsülést a munkájukért.
    Azzal hogy mi média fogyasztók ragaszkodunk a szinkronhoz, és esetleg a szolgáltatók felé jelezzük ilyen igényünket, és hiányunkat ahol van, azzal őket is támogatjuk.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák