Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • messius

    lelkes újonc

    válasz V/ #27597 üzenetére

    A gondolatom az Összefoglalóban írtak alapján jött:

    " Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.
    A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya tájékoztatása alapján az alábbi értékhatárokig adómentes a küldemény:

    2019. január: 42,18 USD-ig, 58,6 AUD-ig, 56,81 CAD-ig, 41,89 CHF-ig, 33,33 £-ig és 290,89 CNY-ig.

    Ha a vásárolt dolog értéke pl.: 42,18 $ alatti, akkor emlékeztetve a fenti jogszabályi helyre az értékigazolást bekérőt, kérni kell egy kérelemben a fent idézett jogszabályi helyre való hivatkozással az áfa kiszabásától történő eltekintést, a vámeljárás vámmenteskénti elbírálását.
    Mivel ennek a szabálynak alkalmazása már vámeljárás keretében történik, így a vámolási szolgáltatást végző cég felszámolhatja a vámeljárási költségét. (A Magyar Posta esetében ha nem kell az Áfá-t megfizetni egyenlőre nem számol fel semmilyen költséget.) "

    Akkor már végkép nem értem mi a maximális összegű vásárlás amit még nem terhel áfa és egyéb költség?!
    (Én a szöveg alapján úgy számoltam hogy 36euro-nak(41,2$) a 27%-al növelt értéke: 45,7euro lenne, tehát az "áfa" 9,7euro de mivel 10euro értéket nem haladja meg akkor nem kell megfizetni.

Új hozzászólás Aktív témák