Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz c4-eXp #117 üzenetére

    Ma benéztem én is a 44-es bázisba! Nagyon korrekt hely, irtózatosan nagy a választék, szinte mindenből tartanak. Rendesek és segítőkészek az eladó srácok is, én kb. fél órát beszélgettem az egyikkükkel, sokat kérdeztem, mindenre türelmesen válaszolt, egyszóval tudom ajánlani. Az árak is korrektek, ahogy elnéztem.

    BlowBack-es airsoft légpisztolyt szeretnék, abszolút kezdő vagyok, illetve korábban dugattyús légpiszollyal (Tex) és légpuskával (Slavia) jártam lőni, tehát annyira mégsem. Nézegettem a kínálatot, sztem Tokio Marui-t fogok venni, csak még nem döntöttem. Két esélyes van a Marui-k között: a Desert Eagle, meg a 92-es Beretta.

    Igazából egyre inkább a Berettához húz a szívem, mert a Desert Eagle valahogy túl nagy, tényleg lapátkéz kell hozzá. Az tény, hogy súlyra is masszívabb, meg valahogy a mechanikája is erősebbnek tűnik, bár az lehet, hogy csak a súlya miatt van. A Beretta viszont valahogy sokkal csinosabb, kézreálóbb, elegénsabb modell, ezt valóban embereknek tervezték, nem a terminátornak. :) Árban is kevesebb egy tizessel. Számomra fontos a külalak is, ezért esett ki a Glock, meg egy pár másik modell.

    Csak célbalövésre használnám (lőlap, sörösdoboz), játszani sajnos nincs időm elmenni munka mellett, úgyhogy igazából erre kéne. A softair.hu-n viszont csak a KSC-modelljéről olvastam, és az nem igazán pozitív kicsengésű cikk:

    [link]

    A tapasztaltabb kollegákat kérdezném, hogy mi a véleményük a Marui-féle Berettákról? Az eladó srác dícsérte, azt mondta, hogy pontos, megbízható, tartós pisztoly (ellentétben a valódi Berettával :) ), és ez általánosságban igaz a BB-s Marui-kra. Szerintetek jó választás? Ja igen: a BB-je ennek is állítható? (ezt elfelejtettem megkérdezni a sráctól)

    Köszi!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz macilaci78 #120 üzenetére

    Igen, gázost szeretnék. Ja, persze, a hop-up-ra gondoltam, csak már kicsit fáradt vagyok. :) Szóval a DE tuti, hogy állítható hop-up-os volt, de erre nem emlékszem. Mekkora lehet a lőtáv a Beretta-nál?

    Tényleg tartós? Két év gari van rá.

    Mennyire takarékos a gázzal? Hány tár/töltés (mondjuk sima, nem téli gázzal)?

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz macilaci78 #122 üzenetére

    A 20-25 méter bőven elég céllövészetre sztem. Úgyis max. 10 méterről lőnék! A boltos srác azt mondta, hogy a DE is, meg a többi TM BB-es pisztoly is átlag 2 tárat tud egy töltéssel. A DE kicsit kevésbé takarékos, mivel ugye nagy, hosszú a cső, plusz nehéz a szán is. Sztem a Beretta valamivel jobb hatásfokú ilyen téren. Utóbbi pont 1 kiló, a DE meg másfél.

    Valahol azt olvastam, hogy a Beretta 0,83 Joule-os, a DE meg talán 0,96 Joule-os, tehát utóbbi erősebb és egy talán pontosabb is. De nekem akkor is ormótlan a DE. Ha jól látom egy külföldi honlapon, akkor az általam kiszemelt Beretta is hop-up-os. Igazából csak az az egyetlen aggályom, hogy a Beretta nem elég pontos.

    A gáz ára igazából sztem nem vészes annyira. Ha egy töltéssel csak két tárat lövök is ki, és 1 palackkal azért gondolom vagy 30x tudok tölteni, akkor az ugye a 25-ös tárral számolva is 1500 lövés egy palackkal. De legyen csak 1000. Nem rossz az! A BlowBack-érzés kárpótol sztem.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Beretta 92R #564 üzenetére

    Nem fogsz találni. Csak megrendeléssel jutsz hozzá. A 44-es tudtommal nem is foglalkozik HFC-vel, úgyhogy marad a Bullets, vagy közvetlenül a WGC. Pár hét alatt megvan. :)
    Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy a Marui (javarészt műanyag) GBB-s Beretta-ja fényévekkel jobb.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Beretta 92R #566 üzenetére

    Hát ugye alapvetően a Marui japán, a HFC pedig taiwan-i. Már ugye ez sokat elmond.
    Alapvetően a Marui rendkívül sok tapasztalattal rendelkezik az airsoft terén, míg ha jól tudom a HFC kevésbé. Alapvetően nehéz egy japán gyártmánynál jobbat keresni, ha precizitásról és minőségről beszélünk. :D
    A Marui ugyan sok műanyagot használ a gyártásnál, de ezek az anyagok nagyon jó minőségűek, strapabíróak. Mikor megvettem a saját Marui M92F-emet, akkor rákérdeztem, hogy mennyire tartós. Erre azt a választ kaptam, hogy Berettákkal szoktak járni bemutatókra, fegyverbörzékre, ott kipróbálhatja őket a nép. 3 hónap alatt kb. 30.000 lövést adtak le mindegyikükkel, és 3 Berettából csak 1 volt olyan, ami ezt nem bírta ki és a 30.000 lövésen túl eltört a szánja. Valószínűleg az is csak anyaghiba miatt. Namost én azt mondom, hogy ha 3 hónap alatt leadtak vele 30.000 lövést, akkor a fegyver már bizonyított. Ez a Marui.

    A HFC-vel kapcsolatban ilyen jellegű tapasztalataim nincsenek, de ennél aligha lehet jobb.

    A full fém meg már csak azért sem előnyös, mert ekkor ugye jóval nagyobb a súlya az alkatrészeknek, így pl. a szánnak is, amit viszont ugye a gáznak kell mozgatnia. Egy műanyag fegyver esetében is a gáznak kb. 60-70%-a a szán mozgatására megy el és csak a maradék fordítódik a BB meghajtására.
    Az tény, hogy a fém jobban néz ki, élethűbb fogása van, lehet, hogy tartósabb is, azonban ezt az árat ott kell megfizetni, hogy gyengébb is az amúgy sem túl erős pisztoly, és több gázt is eszik, tehát drágább a fenntartása is. Márpedig a gáz ugye nem óccsó. :(
    Ezeket vedd figyelembe. Eredetileg én is fémet szerettem volna, de beláttam, hogy nem igazán éri meg. Dísznek szép, csak akkor meg minek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Beretta 92R #566 üzenetére

    Mellesleg gyárt a Marui is full fém pisztolyokat, csak azoknak az ára kb. négyszerese a HFC full fém pisztolyok árának. :D

    Nézz szét a WGC-n!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mykos #569 üzenetére

    Hangsúlyozom: a 30.000 nem saját tapasztalat, de akár igaz is lehet. Ne a Desert-ből indulj ki, mert az köztudottan az egyik legrövidebb élettartamú pisztoly, tekintve, hogy abban sokkal nagyobb teljesítményú szelep van, mint a Berettában, ráadásul a rugója is erősebb. Evidens tehát, hogy szétveri a Berettával azonos anyagból készült fegyver/hopup házat. (mellesleg a valódi éles Desert sem igen bír ki 10.000 lövésnél többet a nagy kaliber miatt).

    Félreértesz: nem airsoft viszonylatban gyenge a Marui GBB, hanem úgy unblokk, mondjuk egy CO-s, vagy pneumatikus légpisztolyhoz képest (persze ezek már nem airsoft fegyverek). Én sem szívesen állnék 5 méteren belül a Marui Beretta útjába, ezzel egyetértek.

    Amúgy tudtommal 3.000 lövés a Marui GBB-k esetében a gari határa. Mondjuk azt nem tudom ki tudja megmondani, hogy az adott pisztollyal 2.000-et, 3.000-et, vagy 5.000-et lőttek. Szerintem erősen függ a használótól is, hogy meddig tart egy pisztoly.

    Szerintem másodlagos fegyver esetében sem mindegy, hogy mennyi a gázfogyasztás, ha meg célbalövésre is használja (márpedig szerintem a legtöbb játékos használja arra is), akkor meg pláne nem. A súly meg szerintem nem lényeg, én legalábbis nemigazán érzem a különbséget 1,5 kiló és 2 kiló között, ha a combomon van. Nem neked fáj az a pár deka plusz, hanem a gázszámládnak. :D

    Amúgy ki tudod cseréltetni valakivel a hopup házat? Kapsz hozzá alkatrészt?

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz macilaci78 #572 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólóval. ;)

    Még annyit tennék hozzá, hogy nem is biztos, hogy érdemes garral venni a Marui GBB-ket. (merthogy van olyan opció, hogy nem kérsz gart, pl. Frico-éknál). Ebben az esetben ugyanis 20%-kal olcsóbb a termék, és őszintén megmondom nem hiszem, hogy rendeltetésszerű használat során 3.000 lövésnél előbb bármi baja lenne. Utána meg úgysem él a gari. Reltaíve szerintem csak anyaghiba miatt mehet tönkre előbb, elromlani nemigen tud benne semmi.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz padee #585 üzenetére

    Má' mikre gondolsz?

    A gázos fegyvereknek van, egyrészt a gáz is ad hangot, másrészt a szán is csattan. A GBB-s Berettám zárt térben (pl. lakás) akkorát durran, hogy öröm hallgatni. Kicsit túlzottan is hangos egy kis zárt térbe.

    A Springes és AEG fegyvereknek is van hangjuk: dugattyú, motor, zárszerkezet.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Macilaci!

    Ha neadj' isten egyszercsak odajutok, hogy szükség lenne pótalkatrészhez a GBB-s TM Beretta M92 F-emhez (javarészt műanyag természetesen), akkor szerinted utólag be lehet szerezni? Pl. Frico-éknál? Már többször kérdeztem az ottani fórumban, de síri csend fogadott Frico részéről, pedig máskor szokott válaszolni. Gondolok itt kifejezetten a szánra, vagy az elsütőszerkezet alkatrészeire, amik úgymond esélyesek arra, hogy előbb eltörjenek. Mi a tapasztalat erről, meg úgy általában a pisztolyok alkatrész-ellátottságáról? Amúgy az említett pisztoly nagyon jól szuperál, csak ajánlhatom mindenkinek. Aki rászán ennyit, az biztos nem fog csalódni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mykos #617 üzenetére

    Kösz az info-t mindkettőtöknek! Alkalomadtán írok majd VIS-nek, ill. WD-nek. Szoktam olvasni a post-jaikat odaát. Remélem, hogy nem szorulok majd alkatrészre egyhamar. Persze én is gari nélkül vettem a TM-et, így jóval olcsóbb volt (mínusz 10 eFt) és én sem hinném, hogy túl hamar gallyra menne. Gondolom amit megspóroltam a garin, annyiból simán beszerzem az alkatrészt és meg is csinálom/csináltatom. Mondjuk számtalanszor szétszedtem már a pisztolyt és nem hiszem, hogy lenne bármi, amit ne tudnék otthon megoldani, ha van alkatrész. A legbonyibb része az elsütőszerkezet, de az se olyan vészes sztem.

    Red gas-t nem is mernék beletenni a pisztolyba, így is érzem a sima zölddel is, hogy nagyon erős a blowback. Télen meg amúgy se nagyon járkálok ki lődözgetni.

    Igen, én is szemeztem a NBB-es Socom-mal (mondjuk én a TM-es verzióval, ami tudtommal nem CO-s). Állítólag a TM-nek is ez a legerősebb gázos pisztolya, ami egyben a legpontosabb is. Csakhát ugyanaz volt a bajom vele, mint a Desert-tel: ormótlan. Nincsenek rövid ujjaim, de még így is böszme nagy. Tipikusan az igaz rá, ami a DE-re is: azoknak való, akik a kisebbségi komplexusukat akarják így ellensúlyozni. :D

    A Beretta meg régi kedvencem, a formavilága az, ami nagyon tetszik: nálam így néz ki egy jól megtervezett pisztoly, ezért választottam ezt. Más kérdés, hogy ha éles fegyverek közül kéne választani tuti, hogy nem erre voksolnék. Aki használta már mindkettőt, az mind azt mondja, hogy a TM-es airsoft-os verzió megbízhatóbb, mint az eredeti. :) Eddig tényleg megbízható.

    Mi ez az elektromos tárfelhúzó-baromság?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mykos #622 üzenetére

    Csak nem a TM dobozán levő marketingszöveget idézted? :D ''Speed, Power, and Accuracy.''

    Persze, a leírtakat nem vitatom, airsoft viszonylatban nagyon jó ''kis'' pisztoly, bár nem tudok elszakadni a ténytől, hogy éles lőfegyver viszonylatban a DE a vicc kategóriába tartozik és gyakorlatilag teljesen használhatatlan. Már alapvetően az nonszensz, hogy az IMI csak a saját maga által gyártott lőszerrel garantálja a fegyver helyes működését, és még így is csak 10.000 lövésben szabja meg a várható élettartamot. :DDD Mindamellett rendészeti célokra teljesen alkalmatlan, de katonaira sem igazán jó. Marad a sziluettlövészet, illetve Smith ügynök a mozivásznon.

    Amint írtad is: a DE inkább fogalom, mint jó fegyver. (Persze még mindig az igaziról beszélek.)

    De azt az airsoft verzióra is fenntartom továbbra is, hogy ORMÓTLAN. :DDD

    Egyébként a Berettával is lövök olyan pontosan, mint a DE-vel. Utóbbi erősebb az tény, de csak kb. 20-30 FPS-sel. A lőtáv meg ugye ilyen viszonylatban már majdcsak mellékes, mert 50 méteren már úgy szór, hogy az A4-est sem igen találod el. :(

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TauDragon #628 üzenetére

    ''A szánhátrasiklásos stukik általában ormótlanok, csak bele nézni - a mechanika miatt kicsit ''növeltek'' az eredetihez képest, mert a 100%-ig hű másolatok törtek!!! A szán, vagy annak tartósínje nem bírta a gyepát.''

    Már ne is haragudj, de ez úgy baromság, ahogy van. Abszolút nincs méretbeli eltérés a szánhátrasiklásos fegyóknál (sem) az eredeti éles verziókhoz, vagy a springes változatokhoz képest. Legalábbis a TM csak 100%-ban egzakt ''másolatokat'' gyárt. Nem mondom, a kínai szarok között lehet, hogy van, ami ormótlan és még így is eltörik a századik lövés után, de a TM GBB-ire ez abszolút nem igaz. Gyakran olyannyira megegyeznek, hogy még az eredeti logókat és feliratokat is megveszi a TM, így gyakran még egy fegyverek közt jártas egyén sem tudja első ránézésre megmondani, hogy a pisztoly nem éles fegyver.
    Egyik ismerősnek 3 éve van egy TM Glock 17-es GBB-je, kb. 20.000 lövéssel a háta mögött és kutya baja, olyan, mint újkorában. Másik ismerősnek kb. ugyanez a szitu a TM GBB-s Berettával és én is csak hasonlókat tudok elmondani a Berettáról, igaz az enyém még új.

    Persze, nyilván óhatatlan, hogy anyaghibából, vagy csak szimplán anyagfáradás miatt egyszer csak eltörik a szán, de ez biztos, hogy nem pár száz lövés után fog bekövetkezni, hanem jópár ezer után.

    Szép-szép ez a rögzített szános dolog, meg takarékos a gázzal, meg erősebb, meg biztos tartósabb bla, bla... csak éppen pontosan a GBB-hatás az, ami az eredetihez hasonlóvá és élvezetessé teszi a dolgot. Ezzel az erővel vízipisztollyal, vagy Nintendo-s fénypisztollyal is lődözhetne az ember, ott sincs szükség szánhátrasiklásra.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz TauDragon #633 üzenetére

    Persze, nyilván neked is igazad van. Mint tudjuk nincs olyan gyár a világon (még Japánban sem), ahonnan ne kerülnének ki selejtes darabok, de szerintem, ha az embernek szerencséje van és nem egy ilyet fog ki, akkor rendeltetésszerű használat mellett egy TM pisztoly sokáig szolgálja gazdáját.
    Nyilván nem célszerű szélsőséges időjárási körülmények között használni a fegyvert, nem célszerű red gas-t tölteni bele, nem célszerű a földre hajigálni, falhoz csapkodni... sorolhatnám.

    Én alig 30k-ért jutottam a pisztolyhoz (mindenestül), ami szerintem már korrekt ár. Természetesen én sem kértem garit, mert véleményem szerint nincs értelme. Ha eltörik a szán, úgyis arra fognák majd, hogy túl van a pisztoly a garantált 3.000 lövésen, és innentől kezdve nincs miről beszélni. Most őszintén, 3.000 lövés az micsoda? Van olyan, aki egy játék alatt elpuffogtat annyit (jó, mondjuk nem egy pisztollyal, de azzal sem tart sokkal többől). Szerintem ezért rablás még plusz 20%-ot rátenni a fegyver árára. Az a vicc, hogy külföldön ez már a garis ár. És erre nem indok a vám, mert az akkor kiszabott és megfizetett áfát simán visszaigényli a magyar kereskedő. Ez az ő kis privát árrése. (meg hozzáteszem, hogy egy Mo.i kereskedő alapból nem is annyiért szerzi be az árut, mint amennyiért Te meg tudnád rendelni netről, mivel ő nagyker. és nagytételben vásárol, szóval még itt is csurran-cseppen valami).

    Szóval szerintem megéri kicsit tovább kuporgatni a GBB-re, mert nagyon más azzal lőni, arról nem beszélve, hogy a legtöbbeknek leesik tőle az álla, mert nagyon jól néz ki működés közben (is). :D

    23k nagyon sok egy szánért! :Y Szerintem annak a dolognak átb*szás szaga van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rauschie #649 üzenetére

    Szerintem kár így elcsúfítani a Beretta amúgy igen letisztult ízlésvilágát. Nekem komolytalannak, gyerekesnek hat ez a narancsszínű markolat, ráadásul rohadt hülyén mutat a nikkel-hatású cső és szánvezető a stock fekete szánnal. Nem is értem a Maruit, hogy miért adja a nevét egy pisztolyhoz, amit egy ilyen gyermeteg, agyament játékból majmoltak, mint a Resident Evil. (talán mert a japánok annyira bele vannak hülyülve az efféle horror filmekbe/játékokba). Inkább vette volna meg a Beretta logót és feliratot és tette volna azt ezekre a piszolyokra a Marui. Ennek már semmi köze a Berettához. :(
    Öt ilyenért se adnám oda a sima TM GBB-s Berettámat.

    Amúgy, ha nagyon ilyenre vágysz, akkor simán rendeld meg a WGC-n, aztán pár hét és már puffoghatsz is vele a zombi alakú céltáblákra. :)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rauschie #657 üzenetére

    Nos, természetesen nem szólok bele, hogy mit szeress és mit ne, szíved joga, én csak a saját véleményemnek adtam hangot.

    Hát, a WGC szerint a pisztoly alapára 200$ :Y, de erre még rájön a postaköltség, aminek aktuális összegét nem merném megtippelni, de sztem mindegy, mert maga a pisztoly sem ér 200$-t, mikor az alapmodellt 106$-ért hozzávágják és ez köztudottan semmiben sem jobb a stock-nál, csak design-ra más.
    Márcsak azért sem találgatnék, mert a WGC aktuális infoi szerint ez a modell már nem kapható. (legalábbis náluk nem, de ha náluk nem, akkor máshol se nagyon sztem).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Hasek #659 üzenetére

    Oda van írva az anyag is: ABS, vagyis műanyag - mint a TM fegyverek nagy részénél. Ez a springes változat nem volt még a kezemben, de gondolom a gázos verzióhoz hasonlóan pár belső alkatrész nyilván fém.

    Súlyra valószínű reális az a 390 g, mivel egy springes fegyverrel állunk szemben és ez a súly valószínű tár nélkül értendő.

    Semmiképp sem javaslom viszont az említett pisztoly megvételét, mert nincs benne hop-up, és anélkül mit sem ér.

    Rakj még hozzá 5k-t és egy hop-up-os modellt válassz, ott van pl. a TM H&K Socom MK23-as modellje. Talán a legjobb, legerősebb, legpontosabb springes pisztoly. Kb. 12k garival, anélkül még olcsóbb.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mykos #663 üzenetére

    Igen, és is ezt röhögtem, hogy a gázos TM Berettámnak is hasonló súlyban van a tárja, mint az egész springes Desert. :) Ez azért elég vicces. Nem is értem miért nem ugyanazt a fegyverházat használja a Marui a springes és a gázos fegyverekhez. Talán mert így túl olcsón tudná adni az alkatrészt a gázosakhoz? (ha alkatrész kell, megveszed az egész springes pisztolyt 10k-ért. :DDD)
    Viszont a springes Socom tényleg nagyon jó vétel, és méretben ráadásul a Desert-re hajaz. De hát ízlések és pofonok. Ha GBB-ben gondolkodna a srác, akkor viszont simán a Desertet mondanám a kettő közül, mert kell az a Blow-Black hatás. Sztem.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rauschie #666 üzenetére

    Feelingre egyértelműen a GBB, de szerintem minden más is amellett szól. Mondjuk arra ne számíts, hogy játékon egy GBB-vel tuti nyerő leszel. Egyrészt a GBB nagyon szezonális a kishazánkban uralkodó szélsőséges időjárás miatt, másrészt költséges, mert drága a gáz. Mindemellett min. 2 tárra van szükséged, amikbe max. 25-30 lőszer fér (típustól függően). És egy tár is majdcsak 10k. Erőre jó, de lőtáv miatt sem lennél nyerő. Nyílt terepen simán leszednek egy AEG-gel, amíg Te ott puffogsz a GBB-vel.
    Én azt mondom, hogy másodlagos fegyvernek, vész esetére tökéletes. Az AEP szerintem felejtős, inkább vicces. Pisztolyból csak gázos, max. ha nincs pénz, akkor springes. A Marui nagyon jó vétel. Ha gari nélkül veszed a GBB-t, 30-35k-ért megkapod!
    Otthoni céllövészetre is kiváló a GBB. Ha jó golyófogót csinálsz a céltábla mögé, akkor szobában is teljesen jó, csak vigyázni kell, mert rohadtul gellert tud kapni és nagy benne az erő. Egy átlag falon simán mélyedést hagy a BB.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hawk3ye #706 üzenetére

    1. Már beszéltünk róla, hogy a full fém GBB pisztolyok további hátránya, hogy mivel nehezebbek az alkatrészek (pl. a szán), több gázt használnak azok mozgatására, így azonos mennyiségű gázzal kevesebb lövés adható le. Márpedig a gáz nagyon nem olcsó. 1 liter gáz - ami nem tart valami sokáig - kb. 4000 forint, ezzel kalkulálj! Lehet, hogy kevésbé sérülékeny a fém pisztoly, de szvsz a műanyaggal sincs semmi gond. (nálam teljesen jól szuperál a GBB-s TM Beretta).

    2. Javaslom olvasgasd egy kicsit a dolog törvényi hátterét is, ne csak a fegyvereket nézegesd!

    Íme: [link], illetve

    [link]

    A lényeg egyébként az, hogy ezek - lévén a torkolati energiájuk 7 Joule alatt marad - légfegyvernek minősülnek, így minden 18. életévét betöltött állampolgár vásárolhatja, illetve tarthatja őket, azonban viselésük tiltott. Vagyis otthon a kertben - bárki veszélyeztetése nélkül - puffoghatsz velük, illetve kijárhatsz velük játékokra, amelyekre szigorú biztonsági előírások vonatkoznak. Természetesen csak kiürített tárral, amit kiveszel a fegyverből, bebiztosítva, ledugaszolt csővel, lehetőleg zárt táskában, kívülről észre nem vehetően szállíthatod, nehogy még a látszatát is keltsd annak, hogy viseled.
    Jegyzőkönyv? Nyilván a tanúsítványra gondolsz... nos, az tudtommal a gáz-riasztó és éles fegyverek vásárlásánál szokás, mivel azzal kell igazolnod a hatóságnak a fegyverviselési engedély kérelmezésekor, hogy a fegyver nem lopott, stb. Airsoft fegyverre nem adnak fegyverviselési engedélyt, úgyhogy nem fogsz kapni ilyen tanúsítványt.
    Egyébként nem kötelező feltüntetni a másolat szót, sőt, egyes gyártók megveszik az eredeti logókat is. Attól még nem lesz lőfegyver, hogy úgy néz ki, mint az igazi. Ha zsebre dugod a kezed, az ujjadra is lehet azt hinni, hogy lőfegyver.

    3. Abszolút nem általános a TM, csak egy jó márka a sok közül. Ott van azért a Classic Army is a szeren, szerintem több is van, mint Marui.
    A WE egy taiwan-i gyártó, a Marui japán. Asszem ezzel sokat elmondtam. Ha Hi Capa 5.1-et akarsz, azt gyártja a Marui is. Csak azért, mert a WE fém, én nem venném azt. Sőt! Sokat elmond az árbeli különbség is: a Maruiból a műanyag jóval drágább, mint a WE-ből a fém. Nem véltelen.

    4. Erre érdemben nem tudnék válaszolni, de menj be a 44-be és minden kérdésedre választ kapsz egy-két óra alatt.

    Mod: Mykos, látom résen vagy, 10 perccel megelőztél. :DDD De mint látom, hasonlókat írtunk a srácnak.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hawk3ye #709 üzenetére

    Alapjáraton a WE nem drága, de sztem úgy már nagyon nagy luxus, hogy megveszed a WE-t, plusz mellé a Maruit. Annyit már tényleg nem szabad kiadni pisztolyra. Egyébként érdekesség, hogy a WE gyakorlatilag csak Hi Capa-t gyárt. (3.8-ast, 4.3-ast és 5.1-est).

    Szerintem ruházz be egy Marui Hi Capa 5.1-re (akár gari nélkül is nyugodtan). Nem a legolcsóbb TM pisztoly, viszont újabb modell, így megbízható, jó konstrukció. (mondjuk a régebbiek is, de ez méginkább).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rauschie #712 üzenetére

    Simán lehet, hogy beleszerelik a Marui gear-box-ot. Technikailag nyilván nem lehetetlen. Más kérdés, hogy maga a test és a további alkatrészek lehet, hogy egy kalap sz*rt sem érnek, és gyorsan amortizálódnak a Marui motor mellett. Rakhatsz a Suzukiba Honda motort, de attól az még nem lesz Honda. Én inkább maradnék a full Marui mellett. Nem véletlenül kerül az többe.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz rauschie #714 üzenetére

    Szerintem csak minőségit vegyél, egy CyberGun-t, vagy egy DoubleEagle-t eladni közel lehetetlen, vagy rohadt nagy mázli és egy kispénzű kezdő vásárló kell hozzá. Mint a legtöbb dolognál itt is hatványozottan igaz az olcsó hús elve.
    Hát igen, ez így szokott lenni, még rádobunk x-et és már fasza, na még rádobunk y-t és már überfasza stb. Ezzel nehéz megállni és a végén már azon kapod magad, hogy háromszorosát költöd rá, mint amennyit eredetileg rászántál.
    Én azt szoktam mondani, hogy azt érdemes szem előtt tartani, hogy ez csak egy játék, és józan ésszel kell fölmérni, hogy valóban rá akar-e az ember szánni 50-100 eFt-ot egy játékra. Nyilván ezt már jelentősen befolyásolja az ember keresete és életvitele. Nem kifejezetten a szüleik pénzéből, vagy ösztöndíjból élő diákok számára találták ki ezt a hobby-t. Szerencse, hogy én már mindkettőn túlvagyok, úgyhogy a lelkiismeretem nyugodt az elköltött pénzt illetően. :)
    Szerencsére én inkább pisztoly párti vagyok (jópár éve lövök pisztollyal), azon belül is a gázüzeműek a speckóm, ugyanis az összes airsoft-fegyver közül ezek működése áll a legközelebb az eredetiekéhez. A Blow-Back száncsattanásnál nincs is szebb zene a fülnek. :D

    Szóval ha meggondoltad és úgy látod, hogy megengedheted magadnak ezt a ''luxust'', akkor inkább gyűjtögess, és minőségire költs. Nem árt előtte azért kipróbálni a dolgot, nehogy akkor csalódj és döbbenj rá, hogy mást vártál, mikor már hazavitted a kiválaszottat. Ebbe a hibába már páran beleestek.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz SevaDevil #720 üzenetére

    Üdv!

    Nos, sok panaszom nem lehet a pisztolyra. Nálam sokat számított a design is a váráslásnál, ez a pisztoly pedig pont megfelel az ízlésvilágomnak. Nálam így kell kinéznie egy pisztolynak. Minden kezelőszerve (tárkioldó, szánakasztó, biztosítókar, elsütőbillentyű, elsütőszeg) tökéletes helyen van, egy kézzel kezelhető az összes. Elsőre kicsit riasztó lehet, hogy kívül kicsit sok a műanyag, de kárpótol az a tény, hogy belül viszont szinte teljesen fém a pisztoly. Fogása tökéletes, az én kezemhez legalábbis nagyon illik. Súlya tárral együtt kicsit több, mint 1 kiló.
    Működésével kapcsolatban sem tudok sok negatívumot elmondani. Biztos olvastad már fórumokon, hogy néha előfordul, hogy az utolsó lövés után nem akad fenn a szán, és üresen is tudod durrogtatni, de ez könnyen kiküszöbölhető a tár enyhe alulról történő megtámasztásával. Bár nekem ez a hiba igazából csak az első 500 lövésig jelentkezett, utána megszűnni látszik.
    A pisztoly elég erősnek számít a gázos fegyverek között. Pontos FPS-t nem tudok (szerintem alulról karcolja a 300-at, olykor 310-et). Tény, hogy a sörösflakont ripityára tudod lőni, ha rögzíted. Múltkor 3 darab egymás mögé rakott karondobozt lőtt át, ami ugye minimum 6 réteg hullámpapír, de volt a dobozokba gyűrve némi nylon is. Szóval az erejére nem lehet panasz, relatíve 5 méteren belül ne állj elé, ha nem muszály, mer' fájni fog!
    Szórása csekély, nálam 10 méteren belül elenyésző: simán 5 cm-en belül van.
    A gázzal viszonylag takarékos, bár lehetne jobb is. Sima zöld gázzal 1 töltéssel kicsivel több mint 2 tárat eresztek ki. Nekem kölön tetszik, hogy ha mondjuk kiürült a tárad, fennakad a szán, de mondjuk a kezedbe akad 1 BB, akkor a nyitott szán nyílásán simán be tudod tenni a csőtorkolatba, előrecsattintod a szánt és lősz.
    Télen szerintem felejtős a dolog. Még ugyan nem vittem ki hidegben, de nem is fogom, sztem fölösleges kínozni.
    Érdemes kb. 10 táranként szétkapni és alaposan átkenni, ugyanis meghálálja. Tuningolni nem érdemes, így is elég erős, és legalább így tartós is marad. Ja és a red gas-t felejtsd el! Soha, mert különben rövid úton búcsút inthetsz a szánnak.
    Ami kicsit rontja az összképet az az, hogy a Marui nem vette meg a Beretta nevet és logót, ezért a markolaton a P. Beretta felirat helyett a U.S. Army felirat olvasható. De ettől függetlenül teljesen pontos, egzakt, méretarányos másolat, minden koppra ugyanaz, mint az eredetin. (legalábbis külsőleg).
    Érdemes hozzá kapcsiból egy plusz tárat venni, bár ez kicsit megdobja az árat, ugyanis nem olcsó a póttár. (közel 10k).
    Summa summárum: ma is ezt venném, megéri az árát.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sharpapa #794 üzenetére

    Akkor valamit nagyon félreolvastál a Kaliberban barátom. Azt a cikket Akky írta, aki a 44-esben eladó, és a cikk utolsó két mondata ez: ''35.000 forint körüli ára egy jobb légpisztolyéval vetekszik, de szerintem annál több élményt nyújt. Egy lövés ára kb. 3 forintra jön ki.''

    Nos, jelenleg 32.000 forint a gari nélküli ára a 44-esben, én még ennél is olcsóbban vettem anno.
    A lőszer ára függ annak kidolgozottságától és a kiszereléstől, de egy jó minőségű ICS 4000 darabos lőszer (0.25 grammos) ára nincs még 3.000 forint sem, de a Marui lőszer sem sokkal drágább. Amúgy olvass vissza, már ''kiveséztük'' a pisztolyt.

    [Szerkesztve]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák