Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Beretta 92R #566 üzenetére

    Hát ugye alapvetően a Marui japán, a HFC pedig taiwan-i. Már ugye ez sokat elmond.
    Alapvetően a Marui rendkívül sok tapasztalattal rendelkezik az airsoft terén, míg ha jól tudom a HFC kevésbé. Alapvetően nehéz egy japán gyártmánynál jobbat keresni, ha precizitásról és minőségről beszélünk. :D
    A Marui ugyan sok műanyagot használ a gyártásnál, de ezek az anyagok nagyon jó minőségűek, strapabíróak. Mikor megvettem a saját Marui M92F-emet, akkor rákérdeztem, hogy mennyire tartós. Erre azt a választ kaptam, hogy Berettákkal szoktak járni bemutatókra, fegyverbörzékre, ott kipróbálhatja őket a nép. 3 hónap alatt kb. 30.000 lövést adtak le mindegyikükkel, és 3 Berettából csak 1 volt olyan, ami ezt nem bírta ki és a 30.000 lövésen túl eltört a szánja. Valószínűleg az is csak anyaghiba miatt. Namost én azt mondom, hogy ha 3 hónap alatt leadtak vele 30.000 lövést, akkor a fegyver már bizonyított. Ez a Marui.

    A HFC-vel kapcsolatban ilyen jellegű tapasztalataim nincsenek, de ennél aligha lehet jobb.

    A full fém meg már csak azért sem előnyös, mert ekkor ugye jóval nagyobb a súlya az alkatrészeknek, így pl. a szánnak is, amit viszont ugye a gáznak kell mozgatnia. Egy műanyag fegyver esetében is a gáznak kb. 60-70%-a a szán mozgatására megy el és csak a maradék fordítódik a BB meghajtására.
    Az tény, hogy a fém jobban néz ki, élethűbb fogása van, lehet, hogy tartósabb is, azonban ezt az árat ott kell megfizetni, hogy gyengébb is az amúgy sem túl erős pisztoly, és több gázt is eszik, tehát drágább a fenntartása is. Márpedig a gáz ugye nem óccsó. :(
    Ezeket vedd figyelembe. Eredetileg én is fémet szerettem volna, de beláttam, hogy nem igazán éri meg. Dísznek szép, csak akkor meg minek.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák