Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt,72

    aktív tag

    válasz btprg #81 üzenetére

    „saját tapasztalat alapján katolikus berkekben se gondolja komolyan senki ezeket a hülyeségeket, aki egy kicsit is normálisabb. Úgyhogy ez a keresztényeket kifigurázó agitprop-nak tökéletes, csak éppen a valósághoz nincs sok köze.”

    Ezt magam is meg tudom erősíteni.

     iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

  • MaCS_70

    félisten

    válasz btprg #81 üzenetére

    Bizony, a katolikus egyház. Bő harminc éven át volt a családom része, és én is akarva-akaratlanul a része lettem. Sajnos megismertem magát az egyházat, annak a működését és szemléletét. Elég magas szinttől le az egyszerű szerzetesig.

    És nagyon határozottal láttam, olvastam és a saját bőrömön is tapasztaltam az egyház ellentmondást nem tűrő szexellenességét -- amint azt le is írtam.

    Volt szerencsém persze (részben más vonalról) nomális, sőt, nagyon normális katolikus papokat is megismerni. Összesen kettőt -- szemben a fent említett szemléletet képviselő százas nagyságrenddel. És érdekes módon ez a kettő (akiknek a miséire megteltek a templomaik, és a nem hívők és a más felekezetbeliek is odajártak) is keserűen beszélt arról, hogy az egyház milyen elkeserítő módon középkori álláspontot képvisel szexügyben.

    Igaz, a közvetlen, bennfentes kapcsolatom az egyházzal éppen húsz éve szerencsére megszakadt. Lehet (remélem), hogy azóta javult a helyzet. De sajnos nem ezt látom. Ami hír eljut hozzám, illetve a személyes tapasztalataim mind arról szólnak, hogy inkább a befeszülés és a Ferenc pápával szembeni dac a jellemző.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák