Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocaozd

    tag

    válasz BigBadPlaYeR #475 üzenetére

    Nem kötekedésből, de akkor miért nem valami külföldi fórumon kérsz segítséget?

    A válasz egyszerű: mert ott sem tudnak segíteni.

    Mondjuk tényleg kezdek már hozzászokni... Vettem egy PDA-t, soha életemben nem volt PDA-m, kb. egy hét alatt már buheráltam is, mindent vágtam rajta egy-két apróságot kivéve. Felmegyek magyar fórumába, de már előre láttam, hogy nagyon kezdők vannak ott, megpróbálnak egymásnak segíteni olyan dolgokban, amikre kb. egy óra alatt rá lehet jönni (az első órában). Namost erőtlenül feltettem én a kérdéseimet, persze totál hülyének nézett mindenki, de próbálgattak a maguk módján válaszolgatni...aztán megválaszoltam magamnak a fórumban a kérdéseimet, majd ott ragadtam segíteni...azóta rengeteg embernek segítettem, sőt nyitottam egy saját topic-ot, aminek akkora lett a forgalma, hogy majdnem utoléri a másikat, amit jóval-jóval előtte nyitottak... Több, más jellegű fórumon jártam már így, volt, ahol felkértek, hogy az azzal a témával foglalkozó netes magazinoknak dolgozzam (írjak teszteket, stb.), amivel nem is lett volna gond, csak fizetni nem akartak... Szóval már kezdek hozzászokni, hogy nem nekem segítenek, hanem én segítek...szomorú, de ez van.

    Eleinte azt hittem, hogy a külföldi fórumokon tájékozottabbak és ott lehet tapasztalatot gyűjteni és komolyabb problémákra megoldást találni...óriásit tévedtem. Többnyire ugyanolyan szinten vannak, mint a magyar fórumok. Elkeserítő, hogy nem lehet normális szakmai fórumokat találni a neten. Hogy mi az oka, nem értem. Talán aki már profi valaminek a kezelésében, nem veszi a fáradtságot (vagy nincs rá ideje), hogy segítsen a többieknek, akik ha nem is teljesen kezdők, de komoly problémákkal találkozhatnak egy-egy program, vagy hardware kezelése során, nemtom....nehéz ügy.

    ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

Új hozzászólás Aktív témák