Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz BonFire #26257 üzenetére

    Értem, nem is szeretnék senkit meggyőzni vagy befolyásolni, és valóban csak akkor szabad process-eket kilőni, ha tudjuk, mit csinálunk. Ugyanakkor az Autoruns abban segít, hogy maximálisan átlátható legyen az egész, egyébként a processekhez leírás is tartozik, illetve az aláíró céget is látod. Találomra én sem lövök ki semmit, de ott a gugli és 1 perc kideríteni bármiről, hogy mi az. Az Adobe szemeteléseit azonnal lehet látni, mert mindegyik mellett ott van, hogy "Adobe Inc.", ezen kívül mindig ellenőrzöm a neten, hogy adott process mire való és célzottan szedem ki, ami nem kell. Nekem még nem volt problémám soha, pedig addig neki sem kezdek munka szoftvereket telepíteni, amíg a windows-t ki nem pucoltam. A Windows is betölt számos marhaságot, amire semmi szükség nincsen, ezeket nem csak azért szedem ki, mert erőforrást pazarolnak -96GB Ram mellett nem igazán zavar-, hanem mert ezek nem csak a memóriát foglalják, de sok esetben a háttérben futnak, amivel már a CPU-t is terhelik, nem beszélve az adatgyűjtő cuccokról.

    De abban igazad van, hogy "mezei user" inkább ne tiltogasson semmit, mert annak összeomlás lehet a vége.

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák