Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Norbi46 #2071 üzenetére

    „Bonfire tutiját megnéztem és be is állítottam a programban az ecsetvonások és hatások átméretezése opciót.
    Mit rontottam el?”

    Talán pont ezt. Nem kellett volna.

    1. Több dolog nem derül ki a képből. Ez az átméretezés nagyítást, vagy kicsinyítést jelent? Magyarán a második kép az elsőnél nagyobb vagy kisebb?
    2. A betűtípus hogy változhat meg átméretezés hatására? Az a két F nem egyforma.
    3. A betű ugye szigorúan görbe és nem betű?
    4. Ugye nincsenek a logóban körvonalak, csak kitöltött alakzatok? Expandoltál mindent? Ahol szükséges, tedd meg.

    Az Illustrator trükkös program. Kicsit srófos az agya, az elején bevisz a málnásba rengetegszer. Igazából engem még évek után is meg tud lepni. Gondoskodj róla:

    1. Amit lehet vágj ki az alakzatból. Ne egy vonal legyen, ami átszeli, mert átméretezéskor változhat a vonal vastagsága, véletlenül a stílusa is. Oké. Átszeled egy vonallal, de ezt a vonalat expandolni kell (kibővítés), majd kivágni az alatta lévő alakzatból. Mint ha sütit szaggatnál. Ajánlom a Divide opciót, az minden egymást keresztező vonalat miszlikbe kaszabol, és könnyű kitörölni utólag a nem használt alakzatokat.

    2. A betű, ha végeztél a szövegszerkesztéssel, alakzat legyen. Jobb klikk és Create Outline. Ezzel vektoros marad, de nem szöveg lesz, hanem alakzat, ami megtartja a formáját, akármekkorára is méretezed át. A szöveg ezt nem garantálja.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák