Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penty

    tag

    válasz Penty #32785 üzenetére

    Visszaállítottam mindent az alapértelmezettre, majd a külső meghajtót sync-el csatoltam fel:
    mount -o sync /dev/mapper/Backup /media/Backup/
    A külső meghajtóra a 2GB-os teszt.dd fájlt a korábban látott kb. 1 perc körüli idő helyett 13:36 perc alatt rakta át. Igaz, hogy mikor visszakaptam a promptot, akkor tényleg be volt fejezve minden, nem szöszmötölt még a háttérben.
    Visszahelyezésnél a korábban látott 23 mp helyett kb. 4 mp alatt végzett... őőő... izé... visszaadta a promptot, de utána még vagy 20 mp-ig sync-elt. Szóval a szokásos utólagos molyolás itt megmaradt.

    Ezek után ismét sync nélkül csatoltam, és inkább a parancs végére raktam sync-et.
    Szóval ha az áthelyezős parancs végére rakok egy && sync sort (rsync -ahv --info=progress2 --remove-source-files $source $destination && sync), akkor bár az rsync pár másodpercen belül vissza akarja adni a promptot, de nem tudja, amíg le nem fut a sync. Kb. 01:01 odahelyezési és 00:29-es visszahelyezési idővel jön vissza. Lemezművelet ilyenkor már nincs. Ilyen téren ez már hasonlít a korábbi kísérletezéseimhez időben, azt leszámítva, hogy pár mp után van egy "lefagyott" rsync kimenetem (kb. 00:04-es idővel, meg 450M bytes/sec sebességgel), ami majd csak akkor fog "felolvadni", mikor befejeződik a sync is. Ekkor tudom ismét használni a terminált.
    Nekem ez a megoldás kevésbé tetszik, mert a korábbi kísérleteimnél szépen működött az rsync: frissítette végig a sebességet és az időt, és mikor végzett, akkor végzett, ahogy kell. Időben kb. hasonló volt, mint ez a megoldás.

    Úgy látszik mégiscsak kísérletezgetnem kell még a vm.dirty_ratio és vm.dirty_background_ratio értékeivel, ha - számomra - normális(nak nevezhető) működést szeretnék fájlok külső adathordozóra/adathordozóról való áthelyezésekor...

    Na jó, szerintem mára ennyi lesz. BUÉK mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák