Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lionhearted #22083 üzenetére

    Azt már korábban leírtam, hogy a host cache-t nagyon egyszerű megkerülni (egy pipa a Virtualbox beállításaiban), és akkor "direct" nyitja meg a képfile-t. Tudatosan arra voltam kíváncsi, hogy a guest-en belüli cache miként tiltható. Le is írtam, hogy miért -> ne hízzon meg a dinamikusan növekvő, de csak teljes újraindításkor "zsugorodó" memóriafoglalás mérete a host-on (a guest számára).

    Ugyanakkor az is jó érv, hogy ha a host cache-el olvasást is, akkor hosszas szekvenciális olvasáskor egyszerűen "átmossa" a guest cache-t, estlegesen hasznos dolgokat kidobva, a host számára haszontalanokat betömve. De ez a rész továbbra is teljesen dinamikus, bármikor felszabadítható a host olvasási cache, a huest-en belül viszont hiába szabadul fel, a host azt már "soha" nem kapja vissza, esetleg mindenestől guest leállításkor. De az "átmosás" hatásába korábban tényleg nem gondoltam bele.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák