Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz mézespálinka #119806 üzenetére

    Azt nem tudom.
    Azt tudom, hogy mind a tapasztalatok, mind a tudomány ugyanazt mutatja, a fertőződés messze nem ad jó immunitás a többeknek, jelentős arányban.

    A saját ismerőseim között és az összes covidos segítségkérő fb csoport tele vele, hogy a második (vagy harmadik) betegség komolyabb tüneteket eredményez, függetlenül a variánstól.

    Ennek több ismert oka van, amiket már tudunk:
    - Molekuláris mimikri (autoimmun folyamatok)
    - az endotél és különböző szervek leamortizálása
    - a T-sejtek kifáradása
    (vannak még kevésbé jelentősek és/vagy még nem bizonyítottak)

    Ez nem jelenti azt, hogy senkinek semmilyen védelme nem alakul ki, de a s-cov2 is azok közé fog valószínűleg tartozni, mint más egyéb kórokozóknál, hogy az nem lesz elég ellene. (volt több korábbi hasonló, nem újdonság)

    Természetesen nagyon sok függ azon, hogy milyen mértékű endemikus szakaszok jönnek majd és milyen gyakoriság mellett.
    Gyakorlatilag még bármerre kanyarodhat a járvány.

    Így röviden ennyi, bárki utána tud nézni ezeknek a témáknak akkor is, ha nem tud/akar tanulmányokat olvasgatni.

    Oda kellene eljutni (szerintem), hogy ne legyenek nagy járványhullámok, akkor már beleférne, hogy mindenki maga döntsön az oltási státuszáról (böket/nem böket) és aki kéri a vakcinát, ne kelljen 3-6 havonta szúrni, csak mondjuk 12-24 havonta.

    (aztán az, hogy jön valami erősebb variáns, vagy sem, már szerencse kérdése)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák