Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz agressiv #15477 üzenetére

    Intelhez nem nagyon kell driver, chipsethez sem, de ennek ára van, pl. egy VGA drivert már képtelenek megírni, ha nem az Intelről lenne szó, a fél világ sírva röhögne rajtuk.
    De ugye az Intel hiányosságait nem szokás felhánytorgatni, mert kellemetlen.

    #15478 SirRasor: "az alaplap északi hídja majd leég" Sempron alá én is toltam ilyen lapot, a hiba az nVidia és a GigaByte sara, előbbi kazán chipsetet "fejlesztett", utóbbi cseszett normális bordát és hővezető réteget tenni rá. 2-3k-val drágábban sokkal korrektebb alaplapokat lehetett volna venni. (AMD chipsettel)

    #15480: Az Intelre figyelnek a fejlesztők, nincs is szükségük DCO-re, ugyanez a helyzet az nVidiával, megtehetik, hogy másfél évig nem adnak ki új drivert, a fejlesztők figyelnek a meglévő bugokra.
    Ha megoldható lenne, mindkét gyártó készített volna ilyen programot, de nem megoldható, a programoknak pl. szükségük van a korábbi számítások eredményeire.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • SirRasor

    őstag

    válasz agressiv #15477 üzenetére

    "A lényeg az, hogy intel alapú cuccnál ilyet még nem hallottam...."
    Sajnos mert nincs is, pedig nem volna rossz valami, ami képes volna picit optimalizálni a 2 magot. Azt hiányolom Intel és AMD részéről egyaránt, hogy nem csinálnak valami olyan progit, ami valahogyan képes volna arra, hogy az 1 szálas programokat rányomja 2 magra egyszerre vagy emulálná hogy a 2 mag 1 vagy mittomén, a lényeg, hogy 1 szálnál is 100%-on dolgozzon mind2 mag. Gondolom nem lehet egyszerű ilyen progit írni, de nem is én vagyok a legokosabb a világon, szerintem tuti lenne valaki, aki képes volna ilyet írni.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák