Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz winhate #554 üzenetére

    Az egy core2quad alapú proci. A tied meg már i7 alapú.

    A processzoripar manapság maximum a nagyon geekeknek érdekes, vagy azoknak, akik szervereznek. Ma egy ebayről kétes forrásból beszerzett xeon elvisz kompletten egy iwiw méretű portált például, ehhez nem is olyan rég még egy több száz gépből álló szerverpark kellett.

    De a tipikus program, ami hatékonyan max két szálat képes használni (youtube, libreoffice, facebook, filmnézés, stb), az nem nagyon fog gyorsulni. Meg az egységsugarú felhasználó nem is nagyon vesz már gépet, ha igen, azzal is úgy érdemes kalkulálni, hogy ha most 2024-ben megveszi, akkor azzal minimum 2040-ig ellesz, én legalábbis már egy jó ideje 15-20 éves futamidővel számolok, ha valakinek gépet állítok össze, már jóval azelőtt úgy tettem, hogy ez a nagy többség számára nyilvánvaló lett volna, de akinek tizen egykét éve i5 2500at rakattam a gépébe például, azoknak ma is az van benne, és ahogy ismerem őket, még nagyon hosszú ideig az is marad... Mondjuk a ramot fel kell updatelniük, mert az eredetileg belerakott 4 giga kevés ma már.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák