Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #52 üzenetére

    Az én csomagom csak akkor van korlátozva, ha elérem a 8G-t. Hogy milyen jellegű forgalommal érem el, VoIP-al, FTP-vel, videóval, HTTP-vel, P2P-vel az jelen állás szerint mind1.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Rickazoid #88 üzenetére

    Szarabb nem lenne, de esetleg jobb igen. A minőségi produkciókra igenis van igény. Sajnos a szarra is. Ha eleve egy hibás, előre definiált, marketing alapú gondolkodást sulykolnak beléd a médiákon keresztül, (aka nem vagy "menő", ha nincs ájpodod, pl..) ha már az alapok rosszak, meglehetősen nehéz elmagyarázni az agyhalott, agymosott társadalmi rétegeknek, hogy mekkora átvágás ez az egész fogyasztói bullshit.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Rickazoid #82 üzenetére

    Akkor lenne igazad, ha a jó fizetés valami születéssel járó előjog lenne. De nem így van. Aki jól keres, az valamiért cserébe kapja azt a pénzt, nem azért, mert kisorsolták, hogy ő lesz a gazdag, a másik meg a szegény.
    Fogd fel, hogy egy adókulccsal az 500.000-et kereső ötször(!!!) annyi adót fizet, mint a 100.000-et kereső. Ez az arányos. Mindenkinek megvan a lehetősége tanulni, másik állást keresni, stb. Senki nincs arra ítélve, hogy csak minimálbért kereshet. De ha azt választja, akkor ne mások pénzéből akarjon megélni.
    Rengeteg ismerősöm volt annó, aki röhögött, hogy én még mindig iskolába járok 24 évesen, ők meg már évek óta dolgoznak, van pénzük nyaralni menni, van már valami szakadt ladájuk is, nekem meg nem volt semmim. Most meg már nem röhögnek, mert még mindig ugyanaz a szakadt ladájuk van és nyaralni se járnak már, ellentétben velem. Igazságos lenne, ha az én pénzemből őket segítenék? Rohadtul nem.
    Te valami felhőben élsz és láthatóan azt akarod elérni, hogy a többet keresők pénzét osszák szét a keveset keresők között és mindenki ugyanannyit vigyen haza, akármennyi is a bruttó bére. Ez a legnagyobb idiótaság, amit mostanában hallottam.

  • malwy

    senior tag

    válasz Rickazoid #95 üzenetére

    Vagy fel lehetne hozni a tanárokat. Sokan pl otthagyták a vegyészmérnök szakot, mert hogy bedőlt a ruszki vegyipar, és mennek inkább tanárnak, mert az mindig kell. Pechükre pár év múlva ismét keresett munkaerővé váltak itt ott.

    És valóban nem igazságos az sem, hogy a gazdag többet fizet, adózik. De a minimálbérestől már ne szedjenek minden kutyafüle után jogdíjat, és ne várják, hogy majd 6db dvd-t fog venni havonta. Erre akkor kellett volna gondolni, amikor rátértek az emberkék a warezolás vonalára.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Rickazoid #95 üzenetére

    Én nem érzem semmilyen kötelezettségnek, hogy arányaiban többet adózzak, mint bárki más. A társadalmi problémákat pedig nem azokon kell leverni, akik kicsit többre vitték. Persze a magyar mentalitás része ez is, ne azon dolgozzunk, hogy kinn legyünk a szarból, hanem húzzuk vissza azt is, aki kicsit kilábalt belőle.

  • #51736960

    törölt tag

    válasz Rickazoid #100 üzenetére

    szerintem pedig a tehetősek nagyon is hozzájárulnak a szegények megélhetéséhez, gondolj csak bele, micsoda horror adók és illetékek vannak ebben az országban...

    a gond ott van, hogy a drága politikusok és a felettül álló érdekkörök egész egyszerűen ellopják ennek a lóvénak a nagy részét, ezért nincs pénz segélyre, hajléktalanellátásra vagy családsegítésre (sem).

    #105: finomítottam...

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #100 üzenetére

    Eredetileg nem akartam beszállni a vitába, mert egy bizonyos mértékig a gazdagok százalékbani nagyobb hozzájárulását én sem tartom igazságtalannak, azonban mégis megteszem.
    Szerinted a gazdag mit csinál a pénzével? Otthon ül rajta, a matracba rejti? Nem, elkölti, befekteti, bankba rakja, amivel munkahelyeket teremt/a munkahelyek megteremtését segíti elő.

    Ha túladóztatjuk azokat akiknek jobban megy és ebből a pénzből betömjük a szegények száját, akkor lesz az ami most (vagy eddig) Magyarországon megy (ment), miszerint aki teheti kirámolja a cégét külföldre offshore cégekbe illetve külföldi bankokba, mindamellett a szegény réteg jelentős része számára nincs értelme elmenni dolgozni mert jobban jár ha "otthon ül" (feketén dolgozik, lop) a segélyből, mintha elmenne becsületesen, bevallottan dolgozni. Nincs meg az előrejutásra, munkára való ösztönzés, mindenki a mának él és leszar mindent, veszi fel a hiteleket.

    Ez szerinted így jó?

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Rickazoid #100 üzenetére

    Aki ma kilábalna a szarból, az taszítja még mélyebbre azokat, akiket ki kéne segíteni.

    Magyarázd el nekem, hogy egy minimálbéren élőnek mitől lesz rosszabb az, ha én 500ezres fizetést kapok az egyébként nyereséges, adót fizető cégemtől? És miért lesz jobb neki, ha csak 200ezret keresek? Sokkal rosszabb lesz neki, mert kevesebb adót fogok fizetni.

    Igen, felelős vagyok a társadalomért, ezért fizetek adót, amit aztán az állam elkölt többek között az elesettekre meg a szegényekre. És kétszer annyi adót fizetek, mint aki feleannyit keres. Így igazságos. Az állam hibás működését meg ne rajtam kérd számon.

    #106: ez hogy jön ide? Ki mondott olyat, hogy nincs szükség ezekre? Miről beszélsz??

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #82 üzenetére

    "Aki gazdagabb, adózzon többet, aki elég gazdag, nyugodtan adózhat 60-70%-ot is! Ez így igazságos..."

    A modellt kommunizmusnak hívják, kiválóan működik É-koreában. Az ilyen intézkedés eredménye az, hogy megfojt minden növekedést: miacsudának tanuljak pl orvosnak, dolgozzak sokat, ha uannyit viszek haza 30évesen, mint egy 18éves szakmunkás?

    Másik kérdés, kíváncsi lennék a véleményedre, ha 10év munka után fizetésemelést kapsz, aminél fogva beleesel egy magasabb adósávba, a végén meg KEVESEBBET viszel haza, mint egy évvel azelőtt. Megtörtént pár ismerősömmel...

    Mindenféle politikai propaganda nélkül az 1 kulcsos adó mellett vagyok: havi 1 millából 200ezret fizessen a polgár, havi 100k-ból 20ezret. így megmarad a motiváció, hogy törekedjen a 100ezret kereső a jobb munkahely felé, a gyerekét tanulni küldje, stb.
    Más: az csak az álomvilágban létezik, hogy az 1millát innen-onnan kereső befizetné a 60-70% adóját: leír mindent, céget nyit, külföldre viszi (ha szorul a hurok, el is költözik) - és hiába akar nagyot harapni a ktgvetés, még a 200eFt-ját se kapja meg.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    Oktatásba fektetni szép cél, csak ha a végzett orvos fizuja annyi, mint egy asztalosé, akkor nem sok értelme van. Mivel próbálkoznak? Erővel Mo.-gon tartani a norvégiába 20x-os fizetésért kimenekülő szerencsétleneket.

    A vállalkozód a 210e Ft-jával (masszív 750EUR, németeknél zsebpénznek hívják) előbb-utóbb kezdeni fog valamit (fogyaszt), ami munkahelyeket generál. Vesz egy luxusBMW-t? -> egy rakat adót, biztosítást, szervizköltséget fizet utána, MOL üzemanyagot tankol. A világ civilizált oldalán így megy az élet.

    Amúgy továbbra is a politikától függetlenül írok, nem szeretem a mostani klientúrát, de 1-2 hasznos intézkedésük van. Az 1 kulcsos adó és az egyszerűsítés ilyen: nézd meg pl szlovákiát, hova jutottak hasonló programmal.

    "Az az adósáv váltás okozta paradoxon, hogy kevesebbet keres magasabb fizetéssel csak egy ürügy," mond ezt annak az ismerősömnek, aki 11 év munkaviszony után havi 120 helyett 115eFt-ot vitt haza. (ja, sorry, ez már burzsuj-jövedelem?)

    "az emberek 90%-ának nincs előre jutási lehetőség" - Ez a probléma - az alacsony fizetések mellett! Egyrészt az embereket ráébreszteni, hogy VAN tovább, és olyan környezetet létrehozni, ahol maguktól alakulnak munkahelyek, ahova rosszabb helyekről válthat az ember! munkahelyeket nem az atyaúristen teremt, a kormány is csak akkor, ha nagyon rosszféle (=szórja a pénzt+az új, zsíros állásokba beteszi a csinovnyikjait), hanem az egészséges gazdaság.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    Egy vállalkozó nem akkor fog több embert alkalmazni, ha több pénzt tud zsebre tenni, e között nincs összefüggés.
    Egyébként még mindig, attól, hogy egy termék drágább, még nem fog több ember dolgozni a gyárban és nem fognak többet keresni miatta, a plusz bevétel adótól függetlenül a tulajdonosok zsebébe vándorol.

    Te mond már meg légy szíves a "gazdag" mit csinál a pénzével. Otthon a széfében dugdossa és fürdik benne mint Dagobert bácsi? Vagy direkt kiviszi külföldre csak azért hogy A Magyar Munkás ne lásson belőle egy fillért sem? Vagy a gazdagok leülnek egymással szemben és cserélgetik a Deák-igazolványokat csak úgy poénból?

    Csak mert úgy állítod be mintha a gazdagok pénze nem pont ugyanúgy a gazdaságba áramlana vissza mint a szegényeké. Alapszintű közgazdaságtani ismeretek hiányában nem értem mi értelme közgazdaságtani témában vitatkozni.

    Remélem te sem hiszed el tényleg azt a hülyeséget, amit a mélyen tisztelt miniszerelnök úr hordott össze ezekkel kapcsolatban.

    Ki? Mi? Hol? Mikor? Mit? :F

    [ Szerkesztve ]

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    Sztem hülyeséget írtál - a megváltozott munkaképesség nem azt jelenti, hogy nem lehet bolti eladó, hanem azt, hogy bizonyos munkakörökben nem foglalkoztatható.
    Mondok egy konkrét példát:
    Születése óta hallássérült személy, így a beszéde nem tökéletes (beszédhiba), természetesen a testi fogyatékossága miatt jó pár állást (teljesség igénye nélkül: telefonközpontos, üzletkötő....) nem tölthet be. Tehát kijelenthető, hogy az illető hátrányban van az egészséges embertársaival szemben? Kijelenthető. Már csak azért is mert a "teljes" ember idehaza képes lenézni a sérültet.
    Nos, ez a hallássérült személy ettől még elvégzi a szakmát, technikumot, egyetemet, de a munkaerőpiacra kilépve bizony kemény diszkriminációval találja magát szemben és megtapasztalja, hogy a nem beszédhibásat fogják felvenni, még akkor is, ha a munkakör nem kívánja meg a napi szintű kommunikációt. Pl. minőségellenőrzés dokumentálása.
    Na ezért van a törvény. A megv. munk.képesség nem egyenlő a rokkanttal.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #129 üzenetére

    ez sok helyen igaz, az rá a megoldás, hogy EMELJÉK a szegényebbek fizetését! Ehhez nem adóztatni kell, hanem a gazdagot szabályozni, hogy x munkáért y$ ellenértéket adjon a melósnak. ilyen törekvést magyar részről (pl, "célozzuk meg a német fizuátlag felét") még nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz Rickazoid #129 üzenetére

    Akkor átfogalmazom, mert neked is igazad van: A megv. munkaképességű nem feltétlenül rokkant.

    Tudtommal kell majd vmi szakvélemény (ORSZI?), hogy az illető megv munkaképességűnek minősüljön. Tehát mondjuk minimum 20%-os egészségkárosodás. (amúgy passz, el kellene olvasni a törvényhez tartozó végrehajtási rendeleteket, hogy is van ez pontosan)
    Másrészt leginkább, az a része zavart a hozzászólásodban, hogy olyan embert kell felvenni, aki nem alkalmas - nos ez nem igaz és a törvény sem erről szól. Harmadrészt a megv. mképességű személynek is el kell a munkakörét látnia, ha nem teszi, szándékosan kárt okoz ... , ugyanúgy elküldhető.

    [ Szerkesztve ]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Rickazoid #129 üzenetére

    Oltári nagy marhaságokat beszélsz.
    A témában nem volt szó gazdagokról, luxuscikkekről. Olyan emberekről volt szó, akik az átlagnál (ami jelenleg bruttó 200k) jobban keresnek. Ezek az emberek ugyanazt veszik meg a tescoban meg a többi boltban, mint a minimálbéres, tehát a pénzük is ugyanoda megy. Ebből a szempontból tök mindegy, hogy valaki parizert vagy szalámit vesz, a pénze ugyanoda kerül.
    Szóval miről is beszélsz? :F

  • Suker10

    aktív tag

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    Ez pontosan így van. A legviccesebb kijelentésük szerint, ha valahol nagy a munkanélküliség és még nagyobb lesz a leszázalékoltak visszahelyezésével, akkor az nagyon vonzó a befektetőknek (itt az ország bizonyos részeire gondoltak). :D Ha eddig nem volt az, akkor ezután mitől lenne? Ma már egy egyszerű csomagolónak, vagy takarítónak is diploma kell és legalább három nyelv. Ezek után elég merész kijelenteni. Még több képzetlen munkanélküli lesz, ha leviszik 15 évre a tankötelezettséget. A külföldi példákkal kár előjönni, mert ott igaz, hogy 17 évig kell csak iskolába járni, de 2 évesen (6-7 helyett) óvodába kerülnek, 11 évesen középiskolába (ez nálunk 14), utána pedig szinte kivétel nélkül mindenki 2-3 éves felsőfokú tanfolyamokat végezhet el. A minimálbér a sokszorosa a miénknek a fizetéseket már kár is említeni és a fizikai munkát végzőket is megbecsülik, nem úgy, ahogy nálunk.
    Nem hiszem, hogy bármennyivel is többet fizetne ezekért a tartalmakért az, aki most sem akar. Egyszerűen nem veszi meg, mert nem tudja, akarja megfizetni a legtöbbször silány minőséget. Azt sem értem, hogy miért kell ennyi csinált "sztárt" eltartani. Mi szükség van a folyamatos termelésre? Inkább a minőséget kellene szem előtt tartani. Ma már mindenki könyvet ad ki, CD-t jelentet meg zenei tudás nélkül, fellép különböző helyeken még akkor is, ha a község egész éves költségvetését elkéri 20 perc tátogásért. Most a szakácskönyv az igazán menő, mert ahhoz semmi tudás nem kell, összevágjuk innen-onnan és legalább 5000 Ft-ot el lehet kérni érte. A minden gagyit eladók országa lettünk, ez bekerülhetne az alkotmányba. Nálunk a legdrágább az összes szolgáltatás, ennek külön jót fog tenni a beépített adó. Az ember eredendően bűnös, mindenki, nincs kivétel, mert nem maga dönti el.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    A sok összehordott baromságból, amit sikerült leírnod, csak 1-2 apróságot emelek ki:

    "Egy orvos kereshetne mondjuk sokkal többet, mint egy gyárigazgató fiacskája, akit épp átrugdostak az egyetemen"

    Általában az orvosok állami alkalmazottak, a gyárigazgató fiacskája - akkor is, ha átrugdosták az egyetemen - meg a versenyszférában dolgozik. A kettőnek az égvilágon semmi köze egymáshoz. Az állam annyit fizet, amennyit tud, a versenyszférában meg érdem szerint - amennyiért el tudod adni a munkaerődet.

    "Ez az adósáv váltás okozta paradoxon, hogy kevesebbet keres magasabb fizetéssel csak egy ürügy, nem valós probléma"

    Ez egészen valóságos volt számomra, amikor sikerült beleesni a 40%-os kategóriába 3x8 óra hétvégi túlórával, egyszerű betanított munkásként ~ 10 éve. Szóval ez valós probléma volt, amíg be nem vezették az egy kulcsos adórendszert. De egyébként szerinted az igazságos, hogy a személyi jövedelemadó ~ 80%-át a munkavállalók ~ 20%-a fizette? Szerintem annyira nem...

    (Nem mellesleg aki havonta keres kb. br. 400ezret, az még messze van a luxustól.)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák