Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz julius666 #80 üzenetére

    "Az összeget meg ne okosba osztogassák szét egymás között"

    -Jobbat tudok. RENDELKEZHESSEK arról, hogy ki kapja. Evidens, hogy ha én mondjuk a bunyós Pityut (nem vagyok hajlandó vezetéknévként kezelni, mint egyesek) nem igazán szeretném supportálni, akkor egy webes lista alapján a netes accommal a szolgáltatónál megjelölhetném azt, vagy azokat a személyeket, produkciókat, akiket amúgy is előnyben részesítek egyéb esetekben.

    @janos1988: már benne van, mint ahogy fentebb említettem is. A németeknél (is) pl a PC árában. A memóriakártyák, pendrive-ok árában..etc..

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz julius666 #79 üzenetére

    "Nem azért tölthetsz le ingyen, mert a CD-ken matrica van! Azért van a CD-ken matrica, mert te letölthetsz ingyen"

    És ha már fizettem érte, akkor legálisan töltöm le. Máskülönben ellenszolgáltatás nélküli gazdagodás tényállása forogna fenn, amit bűntet a BTK.

    "ha az adathordozókra vetnek ki sápot mintha megnövelnek valamilyen adót"

    Az is tarha, akárcsak az ÁFA.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #103 üzenetére

    Ha a gazdag elkölti a pénzét, az egy másik gazdaghoz kerül, aki megint elkölti, megint másik gazdag zsebét tömve. Az a pénz csak egy bizonyos körben mozog valójában, sosem kerül annak a zsebébe akinek nagyobb szüksége lenne rá, csak azokéba, akiknek bőven van felesleg is. Ha még több pénz marad nekik, még több marad nekik, ennyiről van szó. Nem teremt munkahelyeket az, hogy valaki még drágább autót tud venni, ellenben sokat segíthet például az oktatásban és a felzárkóztatásban, ha adó formájában befizeti. Az, hogy ezt a pénzt a politikusok megakasztják még nem teszi jogossá azt, hogy akkor inkább maradjon a gazdagok zsebében, illetve vándoroljon egyik gazdag zsebétől a másikéig, ugyanis azt a felesleget szociális célokra kellene felhasználni. Közoktatásra és közmunkákra főképp, de számos más mód is van, amiből mindenki profitálhat, nem csak pár ember.
    Az ingyenélőket meg a hatóságoknak kéne kiszűrni, akik megint csak a befizetett adókból élnek meg, amiből ha kevesebb van, akkor rosszabb a hatóság hatékonysága.

    (#109) Khelben: aki a luxusautót eladja, az megint csak gazdag, pont ezt írtam. Azonban aki összerakja, az nem kap többet attól, aki meg az alkatrészeket gyártja, az igen keveset keres attól függetlenül, hogy mekkora megrendelést kapott a cég. Senki nem osztja ugyanis el a pénzt, minden cég és minden vállalkozó csak annyit ad ki a kezéből, amennyit muszáj, a többit teszi zsebre. Ez kinek is jó? Nem a társadalomnak, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • virkir

    veterán

    válasz julius666 #110 üzenetére

    Te most mit szívsz? Igen jó anyag lehet, vagy csak natúr hüjének teteted magad.

    Khelben
    Pontosan te írtad mikor kifejtetted, hogy miért nem tanultak többet hogy jobb munkát találjanak.
    Ha csak diplomásokból állna a világ az igen érdekes lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz julius666 #103 üzenetére

    Azért a burzsuj nem épp magyar cuccba fogja fektetni a pénzét, a telepjáró, a yacht, a jetski nem pont magyar termék. Ha 2x annyit keresel, talán még veszel 2x annyi kenyeret meg szalámit, de ha 10x annyit, akkor már tuti nem fogsz megvenni egy egész boltnyi árukészletet, mert nincs akkora beled amibe beletömd. :) Viszont van melletted 10 korgó gyomrú ember, akinek jól jönne. A régi, sávos adózás se azt vette el amit pluszban megkeresel, csak a luxusjövedelem luxusrészét jobban megadóztatta. Ez így volt igazságos. Most meg kaptunk olyan adó"csökkentést" hogy a többségnek még a fizetése is csökkent tőle. De aki havi 4 milkát vitt haza eddig, az most majd 5-öt fog, baromira rászorult...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz julius666 #118 üzenetére

    A kisembert is feltőkésíthetnék már, nemcsak az amúgy is gazdag vállalkozókat. Ráadásul a vállalkozó mindent leír az adójából (már amelyik egyáltalán befizeti), a dolgozó ember meg nem. Mégis a dolgozók által befizetett pénzből akarják mégjobban gazdagítani a gazdag adócsalókat. Ez lehet hogy jogszabályszerű, de nem igazságos.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #118 üzenetére

    Remélem te sem hiszed el tényleg azt a hülyeséget, amit a mélyen tisztelt miniszerelnök úr hordott össze ezekkel kapcsolatban. Egy vállalkozó nem akkor fog több embert alkalmazni, ha több pénzt tud zsebre tenni, e között nincs összefüggés. Egy vállalkozó akkor alkalmaz több embert, ha van hova terjeszkednie, van mibe fektetnie, ráadásul motivált ebben, plusz képzettsége is van hozzá. Ez ma nálunk nem teljesül, illetve nem túl gyakran. Vannak jól menő és rosszul menő vállalkozások és multinacionális cégek, és bár hiába óriási a munkanélküliség, ha egyiknek sincs szüksége nagyobb munkaerőre, akkor nem alkalmaz több embert akkor sem, ha több pénz marad nála. Ha minden hónapban lesz plusz 210.000 Ft-ja, akkor nem fog felvenni plusz 2 embert 105.000 Ft-os bruttó bérért, hanem örül, hogy mennyivel több a pénze, amit saját céljaira költhet el. Nagyobb bevételeknél meg megint nem teljesül a több munkaerő, mert azzal a saját szemszögéből kevés munkáért fizetne sokat, ha meg nincs hova bővíteni, akkor megint nincs hova bővíteni. A multinacionális cégek tulajdonosai meg külföldiek, őket most épp nem támogatják, nem is nagyon bővítgetnek, illetve de, abba a munkakörbe veszik fel a megváltozott munkaképességűeket, ahová korábban alkalmatlanok voltak. Teljes munkaidőben, több műszakban, teljes fizetésért alkalmazzák őket. De akkor mitől is megváltozott munkaképességűek, ha dolgozhatnak ilyenben? Ezt hívják csalásnak, részmunkaidőre bejelentett emberek dolgoznak teljes fizetésért teljes munkaidőben, részben feketén, ráadásul mindezt nyíltan művelik, tagadniuk sem kell. Ezt okozta a kormány többek közt a nagy felzárkóztatási mozgalmával. Aki meg tényleg beteg, azt mélyen megalázzák és még több pénzt vesznek el tőle, illetve nem vesznek el tőle semmit, csak épp 10 éve egy fillérrel sem kapnak többet, miközben az árak emelkednek, most meg ráadásul segítenek is nekik, hogy csökkentik a támogatásokat és munkát erőltetnek megváltozott munkaképességű embereknek. A baj csak az, hogy nem azok fogják ezeket a pozíciókat betölteni, akiknek be kéne, és nem is úgy, ahogy kéne.
    Magyarországon egy összefogás kellene, leülni és átbeszélni a problémákat, belepumpálni a lehető legtöbb pénzt az oktatásba, hisz mivel a jelenlegi problémákat nem lehet megoldni már, a következő generációk problémáját meg lehetne előzni. De nem az oktatás ellehetetlenítésével. Magyarországnak most sok, magasan képzett fiatalra lenne szüksége, akik nem követik el újra ezeket a hibákat és olyasmiket találnak ki, amiket mi nem tudunk.
    Egyébként még mindig, attól, hogy egy termék drágább, még nem fog több ember dolgozni a gyárban és nem fognak többet keresni miatta, a plusz bevétel adótól függetlenül a tulajdonosok zsebébe vándorol. Viszont mivel nekik a plusz adó nem jelent életminőségromlást, ezért indokolt a plusz adó.

    (#121) t72killer: esetleg reális fizetések megoldanák ezt a dilemmát. Egy orvos kereshetne mondjuk sokkal többet, mint egy gyárigazgató fiacskája, akit épp átrugdostak az egyetemen. Magasabb kezdőfizetések a tényleg képzettek felé, onnantól nem lépnek át másik sávba, a többiek meg maréknyian vannak, egy orvos a maximum sávba sosem lépne át, ha csak nem nyitna saját magánkórházat, de akkor akkorát ugrana a jövedelme, hogy megint nem keresne kevesebbet, csak többet. Ez az adósáv váltás okozta paradoxon, hogy kevesebbet keres magasabb fizetéssel csak egy ürügy, nem valós probléma, mert aki olyan pályán mozog, ahol van előre jutási lehetőség, ott van előre jutási lehetőség. De az emberek 90%-ának nincs előre jutási lehetőség, nem váltanak adósávot, mégis rajtuk vernek le mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #126 üzenetére

    Noigen, ez is egy sztereotípia, hogy mindenki kiviszi a pénzét Mo.-ról! én dolgoztam huzamosabb ideig svájcban és hazaküldtem a keresetemet!

    Nem lokálpatrionizmusból, hanem mert Mo.-gon több kamatot kaptam érte ÉS magyarországon több mindent tudtam venni érte! Magyar gazdák részesültek a sok jóféle élelmiszer ellenértékéből, az ÁFA, kamatadó meg a magyar államhoz ment. Mindemellett magyarok szolgáltak ki a bankban, boltban, vasútállomáson.

    Ja, és sokat kerestem? sokat! és nem örültem volna, ha xy kormány fogja a 2/3-adát és zsebre teszi. Ehelyett mindenfélére elköltöttem (kölföldi áruk is voltak köztük, pl elektronikai cikkek, DE EZEKEN MIND OTT A VÁM+ÁFA! ergo ezekkel is a kisebbségiek szociális segélyét finanszíroztam)->így is máshoz került, munkáért, termékért cserébe.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #126 üzenetére

    Látom még mindig nem érted. Nem keres senki többet attól, hogy a gazdag szórja a pénzét, az végső soron egy másik gazdaghoz áramlik, aki megint szórja, az pedig egy harmadikhoz, negyedikhez, a ranglétra alsóbb lépcsőin élők viszont ebből semmit nem profitálnak, az a pénz sosem szivárog le, csak áthalad ott. Szép dolog, amit a közgazdaságtanban megfogalmaznak, de az is benne van ebben, hogy például egy aranyat bányászó emberke lehet éhen hal, olyan alacsony a fizetése, hiába van óriási kereslet az aranyra. Az emberek 90%-a nem azután kapja a fizetését, hogy mennyi pénzforgalmat generál valaki, hanem fixen, amennyit beleírnak a szerződésébe. Attól pedig senki nem tér el a jövőben, ahhoz előrejutás kell, de arra ma nincs lehetőség ennek a 90%-nak, ha akarna se tudna hová.

    (#128) bazsi83vp: tudom mit jelent, a gond épp az, hogy nem azokat és nem ott alkalmazzák ilyen formában, akiket és ahol kéne, ezt segítették most még inkább elő, olyan munkahelyekre vesznek fel "megváltozott munkaképességű" embert, ahová nem alkalmas. Egyébként de, aki megrokkan, annak megváltozik a munkaképessége, viszont ettől még nem lesz jobb neki, ugyanis hiába a törvény, nem őt veszik majd fel a munkába, hanem azt, akinek "megsérült a kisujja egy szög beverése közben", esetleg "három mellbimbóval született", magyarul nincs hátrányban senkivel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • bazsi83vp

    senior tag

    válasz julius666 #147 üzenetére

    A kis jóhiszemű :D

    Nem - zenét csak és kizárólag lemezen veszek, pár programot szerzek be netes rendszerből, ha épp akciósak, pl a múltkor unalmamban játszani támadt kedvem és a bad company 2 a kieggel került potom 21 euróba.
    Amúgy igazad van, ami az eredeti zenéket illeti. Lemez, net - egykutya, ki van fizetve.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #139 üzenetére

    Én igazából azt nem értettem soha, hogy hogy van az, hogy adott munkáért a lajtától 2-300km-re nyugatra 10x, azaz TÍZSZER annyit is kereshet az ember? Azért ennyire szegények lennének a magyar munkaadók?

    Arról jönnek a jelentések, hogy a MOL, OTP többmilliárd EURÓS profitot termelt x évben, stb - legalább ők járhatnának elöl jó példával. Ha a munkaadók 20% elkezdene 1500€ nettó fölött fizetni, akkor beindulhatna valamiféle változás, de így se fizetés-> se kereslet-> se munkahely- > se fizetés. Ja, és az egész politika+népattitűd az irigységre épül, még anyám is azt szajkózza, hogy minek a politikusoknak és xy-nak sokszázeFt-os fizetés, ahelyett, h az lenne inkább baj, h az átlagemberé kevés.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • wednesday

    őstag

    válasz julius666 #139 üzenetére

    Teljesen egyetértek.

    Egyébként itt sokan keverik a jobb bruttó és nettó bért az adócsalással, sikkasztással és korrupcióval. A kettő teljesen más. Azt a törvény teljes szigorával üldözni és büntetni kéne (szvsz akár egyes esetekben halálbüntetéssel is...na jó legyen életfogytig, csak sajnos az is pénz).

    MO-on nincs középréteg, ami eltartaná az országot és a gazdaságot, őket muszáj megerősíteni (MO-on persze a középréteg a nyugati alsót jelenti). Az alsó rétegek túl szegények, a kis fizetésükből, ami marad veszik a sok import vackot. MO-n azért él meg 20x annyi bevásárló kp, meg élelmiszer üzlet mint Ausztriában, mert az emberek nem tudják félretenni másra vagy a jövőjükre, ezért a kis pénzüket mind elköltik (persze ha marad). Ez mint a nagy külföldi cégeknél landol akik ki is viszik azonnal az országból.

  • anulu

    félisten

    válasz julius666 #156 üzenetére

    azt se felejtsük el, h ha tényleg Brüsszelben elkaszálják a távközlési adót, és a "kormánynak" (önkényuralmat max idézőjellel nevezek kormányzásnak) valóban vissza kell fizetnie, azt honnan veszik el? nem a felső 5%-tól...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák