Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Geller72 #77 üzenetére

    Hja, csak ez a konstrukció nem venne BMW-t az ASVA, ferrarit az ARTISJUS és maseratit a HENT főnökének...

    Amúgy sztem értenek ezek a dolgukhoz, csakhát ez is business, ahol nem számít, honnan jön a pénz. Az államgépezet a hülye, hogy az egésznek jogi hátteret ad és nem szab semmilyen korlátot. A jelenlegi pénzügyi helyzetben minimum 90% különadót vetnék ki a sarcaikra, forgalom, és nem profit alapján.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #82 üzenetére

    "Aki gazdagabb, adózzon többet, aki elég gazdag, nyugodtan adózhat 60-70%-ot is! Ez így igazságos..."

    A modellt kommunizmusnak hívják, kiválóan működik É-koreában. Az ilyen intézkedés eredménye az, hogy megfojt minden növekedést: miacsudának tanuljak pl orvosnak, dolgozzak sokat, ha uannyit viszek haza 30évesen, mint egy 18éves szakmunkás?

    Másik kérdés, kíváncsi lennék a véleményedre, ha 10év munka után fizetésemelést kapsz, aminél fogva beleesel egy magasabb adósávba, a végén meg KEVESEBBET viszel haza, mint egy évvel azelőtt. Megtörtént pár ismerősömmel...

    Mindenféle politikai propaganda nélkül az 1 kulcsos adó mellett vagyok: havi 1 millából 200ezret fizessen a polgár, havi 100k-ból 20ezret. így megmarad a motiváció, hogy törekedjen a 100ezret kereső a jobb munkahely felé, a gyerekét tanulni küldje, stb.
    Más: az csak az álomvilágban létezik, hogy az 1millát innen-onnan kereső befizetné a 60-70% adóját: leír mindent, céget nyit, külföldre viszi (ha szorul a hurok, el is költözik) - és hiába akar nagyot harapni a ktgvetés, még a 200eFt-ját se kapja meg.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #122 üzenetére

    Igen, a minimálbért fel kéne tenni olyan 1500€ környékére, így az állambácsinak is lényegesen több jövedelme lenne. Amúgy ami Mo.-nak a legnagyobb kárt okozza, az, hogy a multik elviszik a profitot, ahelyett, hogy itt fektetnék be/anyaországuknak megfelelő béreket adnának a dolgozóiknak.

    Nyilván ők is nyerni szeretnének a magyar bizniszen, ki kellene találni, hogy mi a max, amitől még nem kezdenek csomagolni. És ezt nem iparűzési adó, hanem alkalmazotti fizetés téren kéne megfogni.

    #118: azért sem gyártunk yachtot, mert a szegénység miatt nincs rá kereslet. Mókuskerék ez a nagy egyenlősdi, lévén csökkenti a fogyasztást, ami miatt nem élénkül a gazdaság. Ja, amúgy a yacht után bizony kell ÁFÁ-t fizetni, 20%-ot! (erre rögtön jönnek az idióták, hogy legyen 100% -> eredmény: A milliomos nem vesz, B milliomos leírja, C milliomos inkább az Adrián vesz)

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #124 üzenetére

    Oktatásba fektetni szép cél, csak ha a végzett orvos fizuja annyi, mint egy asztalosé, akkor nem sok értelme van. Mivel próbálkoznak? Erővel Mo.-gon tartani a norvégiába 20x-os fizetésért kimenekülő szerencsétleneket.

    A vállalkozód a 210e Ft-jával (masszív 750EUR, németeknél zsebpénznek hívják) előbb-utóbb kezdeni fog valamit (fogyaszt), ami munkahelyeket generál. Vesz egy luxusBMW-t? -> egy rakat adót, biztosítást, szervizköltséget fizet utána, MOL üzemanyagot tankol. A világ civilizált oldalán így megy az élet.

    Amúgy továbbra is a politikától függetlenül írok, nem szeretem a mostani klientúrát, de 1-2 hasznos intézkedésük van. Az 1 kulcsos adó és az egyszerűsítés ilyen: nézd meg pl szlovákiát, hova jutottak hasonló programmal.

    "Az az adósáv váltás okozta paradoxon, hogy kevesebbet keres magasabb fizetéssel csak egy ürügy," mond ezt annak az ismerősömnek, aki 11 év munkaviszony után havi 120 helyett 115eFt-ot vitt haza. (ja, sorry, ez már burzsuj-jövedelem?)

    "az emberek 90%-ának nincs előre jutási lehetőség" - Ez a probléma - az alacsony fizetések mellett! Egyrészt az embereket ráébreszteni, hogy VAN tovább, és olyan környezetet létrehozni, ahol maguktól alakulnak munkahelyek, ahova rosszabb helyekről válthat az ember! munkahelyeket nem az atyaúristen teremt, a kormány is csak akkor, ha nagyon rosszféle (=szórja a pénzt+az új, zsíros állásokba beteszi a csinovnyikjait), hanem az egészséges gazdaság.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #126 üzenetére

    Noigen, ez is egy sztereotípia, hogy mindenki kiviszi a pénzét Mo.-ról! én dolgoztam huzamosabb ideig svájcban és hazaküldtem a keresetemet!

    Nem lokálpatrionizmusból, hanem mert Mo.-gon több kamatot kaptam érte ÉS magyarországon több mindent tudtam venni érte! Magyar gazdák részesültek a sok jóféle élelmiszer ellenértékéből, az ÁFA, kamatadó meg a magyar államhoz ment. Mindemellett magyarok szolgáltak ki a bankban, boltban, vasútállomáson.

    Ja, és sokat kerestem? sokat! és nem örültem volna, ha xy kormány fogja a 2/3-adát és zsebre teszi. Ehelyett mindenfélére elköltöttem (kölföldi áruk is voltak köztük, pl elektronikai cikkek, DE EZEKEN MIND OTT A VÁM+ÁFA! ergo ezekkel is a kisebbségiek szociális segélyét finanszíroztam)->így is máshoz került, munkáért, termékért cserébe.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #129 üzenetére

    ez sok helyen igaz, az rá a megoldás, hogy EMELJÉK a szegényebbek fizetését! Ehhez nem adóztatni kell, hanem a gazdagot szabályozni, hogy x munkáért y$ ellenértéket adjon a melósnak. ilyen törekvést magyar részről (pl, "célozzuk meg a német fizuátlag felét") még nem láttam.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #139 üzenetére

    Én igazából azt nem értettem soha, hogy hogy van az, hogy adott munkáért a lajtától 2-300km-re nyugatra 10x, azaz TÍZSZER annyit is kereshet az ember? Azért ennyire szegények lennének a magyar munkaadók?

    Arról jönnek a jelentések, hogy a MOL, OTP többmilliárd EURÓS profitot termelt x évben, stb - legalább ők járhatnának elöl jó példával. Ha a munkaadók 20% elkezdene 1500€ nettó fölött fizetni, akkor beindulhatna valamiféle változás, de így se fizetés-> se kereslet-> se munkahely- > se fizetés. Ja, és az egész politika+népattitűd az irigységre épül, még anyám is azt szajkózza, hogy minek a politikusoknak és xy-nak sokszázeFt-os fizetés, ahelyett, h az lenne inkább baj, h az átlagemberé kevés.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák