Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Rickazoid #82 üzenetére

    Akkor lenne igazad, ha a jó fizetés valami születéssel járó előjog lenne. De nem így van. Aki jól keres, az valamiért cserébe kapja azt a pénzt, nem azért, mert kisorsolták, hogy ő lesz a gazdag, a másik meg a szegény.
    Fogd fel, hogy egy adókulccsal az 500.000-et kereső ötször(!!!) annyi adót fizet, mint a 100.000-et kereső. Ez az arányos. Mindenkinek megvan a lehetősége tanulni, másik állást keresni, stb. Senki nincs arra ítélve, hogy csak minimálbért kereshet. De ha azt választja, akkor ne mások pénzéből akarjon megélni.
    Rengeteg ismerősöm volt annó, aki röhögött, hogy én még mindig iskolába járok 24 évesen, ők meg már évek óta dolgoznak, van pénzük nyaralni menni, van már valami szakadt ladájuk is, nekem meg nem volt semmim. Most meg már nem röhögnek, mert még mindig ugyanaz a szakadt ladájuk van és nyaralni se járnak már, ellentétben velem. Igazságos lenne, ha az én pénzemből őket segítenék? Rohadtul nem.
    Te valami felhőben élsz és láthatóan azt akarod elérni, hogy a többet keresők pénzét osszák szét a keveset keresők között és mindenki ugyanannyit vigyen haza, akármennyi is a bruttó bére. Ez a legnagyobb idiótaság, amit mostanában hallottam.

Új hozzászólás Aktív témák