Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malwy

    senior tag

    Én azt tudnám elképzelni, hogy minden teszemazt pl.: diák ingyenesen juthatna ilyen tartalmakhoz, továbbá minimálbérből élők szintén, ők kapnak valami igazolást, regisztrációs cuccot erre.
    És akkor egy bizonyos pénzösszegű keresettel rendelkezőknek pedig fizetésükhöz mérten kell fizetni a tartalomért (persze ennek is lenne alsó-felső limitje).
    Leszűkül a razziások célpontja, és a többség nyíltan beszélhetne, sőt, ellene fordulna a burzsoázia stb. tagjainak. Mert aki igazán megteheti az fizessen, aki meg nem, azt igenis illik támogatni, ha önhibáján kívül ilyen a helyzete.

  • malwy

    senior tag

    válasz Brutforsz #59 üzenetére

    Hát könnyebben áttérne a magyar (kultúra) arra az irányvonalra. Bár nekem teljes mértékben kimaradt, különösebben nem is vagyok a témába beleásva, de most, hogy mondod kezdek megijedni, hogy milyen eszmékre, meglátásokra terelődök:)
    Bár való igaz a gazdag fizet, szegény nem, azért korábban és később, sőt máshol is előfordult (minimum elméleti síkon).

    Egyébként az tuti, hogy a mostani megoldás nem valami működőképes, a bevezetendő megoldások is elég halva-született, rossz szájízzel járó felvetéseknek tűnnek:(

  • malwy

    senior tag

    válasz joysefke #63 üzenetére

    Minimálbér: kifizeti a számlát, kaját, ha jólcsinálja nullszaldón van. Ő akkor soha nem nézhet filmet, vehet könyvet, zenét, csak ha a Lidl-ben 20Ft-tal olcsóbban adják a tejet 1 évig.
    Innen akkor nem nagyon szedhet be pénzt az artisjus, vagy csak simán a kormány.

    Átlagfizu: Megengedheti magának, hogy havi 2-3 dvd filmet, játékot, mozijegyet stb. vegyen. Vagy takarékoskodik. Őtőle beszedhet már a a hentes banda valamit, de biztos kurva nagy felháborodás lenne a vége.

    A gazdag meg van olyan kapzsi, igazságos, hogy ő is ingyen szeretné ha másnak ingyen jár. Sőt, ugyanúgy warezol.
    Szerinted meg elmenne majd trógernek, mert minden ingyen van?!
    Akkor ki maradt? Állam majd egységesen mindenkinek finanszíroz? Kizárt dolog.

    Várom válaszod, hogy ki fizessen? Mert jelen helyzetben sokan rá vannak magaslóról kényszerítve arra, hogy warezoljon, ha akar is valamit.

    Mér járna ingyen a kenyér, lakás stb? Azok nem "luxuscikkek". Én arról beszélek, hogy az egyetemista, középiskolás, általános iskolás... Nehogy már azt lesse, hogy az másik anyja kifizeti a 16000Ft-os játékot, vagy dvd filmeket, míg neki csöndben másoltat kell néznie.
    Kocsival is ne sarkítsál. Én sem arra, gondoltam, hogy minden magyar 80000Ft alatti keresetűnek az állam venne Madonna cd-ket. Csak, hogy minden diák ingyen megnézheti az Üvegtigrist, vagy a Mázlit.

    Meg nem ilyen miatt alakult ki az a bizonyos mentalitás... Hanem onnantól, hogy munka nélkül ugyanúgy, vagy még jobban élhet, mint ha napi 16 órában melózna.

    Szerk: Meg meg kellene már érteni, hogy árura nem rakhatnak több adót stb. Így is szlovákoktól vesszük az autót, cd-t stb.

    [ Szerkesztve ]

  • malwy

    senior tag

    válasz malwy #83 üzenetére

    Ja és a kocsit, lakást, kenyeret stb. Nem tudod a fotelban ülve lemásolni.

  • malwy

    senior tag

    válasz Rickazoid #95 üzenetére

    Vagy fel lehetne hozni a tanárokat. Sokan pl otthagyták a vegyészmérnök szakot, mert hogy bedőlt a ruszki vegyipar, és mennek inkább tanárnak, mert az mindig kell. Pechükre pár év múlva ismét keresett munkaerővé váltak itt ott.

    És valóban nem igazságos az sem, hogy a gazdag többet fizet, adózik. De a minimálbérestől már ne szedjenek minden kutyafüle után jogdíjat, és ne várják, hogy majd 6db dvd-t fog venni havonta. Erre akkor kellett volna gondolni, amikor rátértek az emberkék a warezolás vonalára.

Új hozzászólás Aktív témák