Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz bazsi83vp #131 üzenetére

    "Akkor átfogalmazom, mert neked is igazad van: A megv. munkaképességű nem feltétlenül rokkant."

    Ez így igaz, ha a rokkantság fogalmát a testi fogyatékosságra redukáljuk. Én pl megváltozott/csökkent munkaképességű vagyok, 55%-kal, és sehol nem kapok munkát. Nekem a vastagbelem, ami kiszámíthatatlan. Nem kizárólag arról van szó, hogy emiatt rettenetesen gyenge vagyok és semmilyen munkát nem tudnék elvégezni, de semmilyen munkáltatótól nem lehet azt elvárni, hogy olyan embert alkalmazzon, aki a munkaidő felét a wc-ben ülve tölti, és az utóbbi 3 évben 29 alkalommal feküdt a kórházban.

    Ilyen munkaerő senkinek nem kell, hiszen ha nincs táppénzen, akkor a klotyón ül. Ezért pedig senki nem fizet. Inkább felvesz egy egészségest. Pontosan ezért százalékolják le az embert. De ez nem rokkantság. Megvan minden végtagom, és jobbára használni is tudom őket. Járok-kelek, ülök, állok, beszélek, hallok, látok.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák