Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Peter Kiss #211 üzenetére

    Igen van.

    -----

    A Cikkhez:

    Nekem az ubuntu és mostmár lassan a Fedora is (Ezt a kettőt emelném ki), mert a többi nem jöhetne szóba nálam. A Nagymama Linuxa címet simán kiérdemelte.

    Mondhatnám, hogy azért Debian, vagy éppen CentOS van a kliensemen, mert Öreg vagyok én már a vindóz faszságaihoz, az Ubuntu jó is lenne, de nem tettszik.

    Mint-et próbáltam na az nem is rossz, csak hát erősen hajaz az Ubuntu-ra.

    Maradt a Debian, sztem a Wheezy már bőven a nagyon használható kategória a Linuxok között.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Degeczi #216 üzenetére

    Én ezt tudom, de a Debian mellett ez max a Windows-ra hajazás miatt érdekes a Mint esetében. A Debian Gnome3-a legalább ilyen kevés erőforrást használ, és még gyorsabb is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Alex91 #219 üzenetére

    Ok, igazad is van, és két év múlva megint vehetünk, mert lejár a support. Meg semmivel nem kompatibilis magán kívül. És még az árát sem éri meg mekkora üzlet... :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Alex91 #221 üzenetére

    Hát igen, csak vedd meg a vasat, meg megnézem hogy a legújabb macosx hogy szakít a 2007-es gépeden... Csodák a mesében vannak.

    A Linux ingyen van a frissítés is...

    Amit az Apple csinál azt ne nevezzük supportnak, az a vicc kategóriája.... Sok pénzéééé....:)

    Aztán akinek elromlott a mac-je, mert nem olyan szerencsés mint Te, ja igen a gari kiterjesztés annyi hozzá, mintha vennél egy komplett pc-t, de az is csal 3 évre...

    A Mac Magyarországon nagy üzlet a hülyének is megéri vagy csak annak...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz csongi #223 üzenetére

    Fedora, Ubuntu, Linux mint, ha régi a géped, akkor Lubuntu.

    De érdemes a Debiant is megnézni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Degeczi #226 üzenetére

    Nem tudom, nekem egy T61-en szakít a Gnome3 (2008), egy szutyok integrált intellel. A Mate nem rossz, de nekem akkor sem jött be..., Főleg azért mert hajaz a Windows-ra és nekem konkrétan nehezebben használható mint a Gnome3

    Aztán azóta az ATI driverek igen csak fejlődtek.

    (#227) Alex91

    Valoszinuleg jol, kicsit meg optimalizalnak rajta :). Jo, nem hajt ugy, mint a masik, de azert hasznalhato. (Ha tennek bele SSD-t, akkor meg tul gyors is lenne :)!)

    Hát igen, kb ez olyan, hogy a kollégám 2006-os MacBook-jára szeretett volna tenni újabb MacOSX-et közölték, hogy nem támogatott, mert nem tudja a processzor a 64 bitet.... Az azéert használható, mondjuk attól függ mire, netezgetni tuti jó, meg doksi szerkeztésre filmezgetni, esetleg a klasszikus irodai munkára...
    Ha egy debian alá ssd-t teszel, akkor, a Macosx-et is odacsapja, nem kicsit nagyon...

    Lehet, hogy ingyen van, de ha szamomra olyan is... Desktopra nekem nem bejovos.

    Nekem meg a MacOSX nem bejövős, nem preferrálom azt az egyediséget, ami semmivel nem kompatibilis, de még cserébe jó drága is, a semmi...

    Regota gepezek, nekem eddig a legjobb dontesem volt Mac-re valtani. (Foleg amiota Inteles a cucc, most mar megy a Win-is, Linux is, bar egyik se hianyzik :D.)

    Hát ja a win fut rajta, ha csak netezgetsz, de arra qrva drága egy mac (Mondjuk másra is), ha használni is akarod, akkor már baj lesz... Tudom tudom általános otthoni használatra jó a Macre telepített win, csak éppen akkor minek vettél méreg drágán macet, ha 5-öd annyiért erősebb PC-t kapsz? ;)
    Linuxról meg ne is beszéljünk...

    Jó a Mac USA-be... De már ött is csökken a Macintosh Computer üzletága...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Alex91 #231 üzenetére

    Az elsővel. Amúgy pedig Te minek jöttél be ide Trollkodni? A Mac-el. Semmi köze a topik témájához.... Egyrészt másrészt meg kit érdekel a Mac...

    Magyarországon ez jött össze a Mac-nek: [link]

    És akkor mi van....

    De komolyan az első hozzászólásod máris OFF, az összes, és még Te fenyegetőzöl....
    Neked kellene modi...

    Amúgy Te valami primitív mac kiddy vagy vagy kicsoda???

    Esetleg ha nem Isteníti itt senki a Mac-et, akkor az 500 -adik nick-l van fenn? Vagy esetleg Te direkt Troll-nak születtél?

    Vagy csak én válaszoltam neked ezért belé kötöttél? Most éppen... Húzzá a Mac topokba trollkodi...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sing1ep1ayer #228 üzenetére

    Amúgy én még pont ezért használom mai napig szívesen a Synaptic-ot. Szerintem a mai napig, a legjobban használható grafikus telepítő deb alapú rendszerek alá.

    Ha Ubuntu-t kell telepítenem, akkor az az első, hogy a Synaptic-ot felteszem, mert azzal egész jó lehet tepepítgetni.

    Persze az Ubuntu alap szofvterközpontja jobb kezdőknek, mert nem nagyon ad választási lehetőséget, aki nem annyira ismeri a Linux-ot annak jobb választás.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Nowhereman #234 üzenetére

    Gyakorlatilag az összes Linux-ot kipróbáltam (Gentoo-t csak konzolos módban, Slackware-t nem), de az Ubuntu egyre lassabb lett, a Fedora 18 pedig egy rémálom lett az új bejelentkező felületével.

    Ezek után próbáltam ki a Mint-et, mondván elméletben jobb mint az eddigiek, na igen, csak éppen olyan problémákba akadtam bele, amit az Ubuntu, vagy a Fedora simán megugrott (Nyomtató driver, VirtualBox csak simán fagyogatott.)

    Ezután gondoltam megnézem a Debian-t, a Squeeze még nem volt az igazi, de a Wheezy gyakorlatilag úgy ment fel mindhárom gépre, amit használok, mintha semmi nem történt volna, és nem csak, hogy felment, vpn progik, a VirtualBox, a progik a nyomtatókkal annyi baj sem volt, mint eddig bármely rendszerrel.

    És gyorsabb,mint a Mint.

    Szóval igen azt mondom próbálja meg a Debian-t.

    Sztem ez felfogás amit írsz: A Debian nem véletlenül fogalom a Linuxok közt, de az tuti, hogy nem a júzerral szemben támasztott alacsony erőforrásigény a legfőbb ismérve.

    Ez már nem él...

    Abban igazad van, hogy nem olyan csilli vili mint egy Mate, Unity de működik...

    Ha egy 2008-as integrált Intelen megy, akkor azért annál gyengébb nem nagyon lesz, ha pedig egy annyira idős vasra akarsz oprendszert tenni, akkor a Mint meg lehet hogy grafikusan elzötyög majd rajta, de minden más szempontból bukó lesz (I/O sebesség stb), az az arra a gépre biztosan valamilyen régebbi Linuxot fogsz tenni, vagy Win XP-t. Persze nem hivatalosan, mert már nem forgalmazzák kiskereskedelmi forgalomban.

    (#235) Degeczi

    Igen ebben igazad van én konkrétan arra gondoltam. hogy az AMD kiadta a forráskódját a meghajtóinak, de abban a régi driverek nincsenek benn.
    Köszönöm hogy kiigazítottad.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Degeczi #242 üzenetére

    Igen az én kollégáim is folyamatosan szidják az Ati-s gépüket. Valahogy kikapcsolják a VGA-t és az integráltat használják. Úgy megy. Amúgy elméletben (Tudom az elmélet meg a gyakorlat messze van néha egymádtól :D ) lesz nyúlt forráskódú ati driver, amiben felhasználják az AMD fottáskódjait, az talán jobb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CPT.Pirk #280 üzenetére

    Nekem is ez volt a bajom az ubuntuval. Mikor megjelent egy új kiadás, akkor a fórumokon kellett vadászni a megoldást, amire mivel új volt a rendszer vagy volt megoldás vagy nem.
    Az a baj az Ubuntuval, hogy kiadásról kiadásra megváltozatatnak valamit a rendszerben, aminek az az eredménye, hogy az előző wiki már nem fog működni. Ezt persze nevezhetjük fejlődésnek is, de sokszor idegesítő.

    Arról nem is beszélve, hogy az Ubuntu-k erőforrásigénye komolyan megnőtt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ddekany #307 üzenetére

    Kétlem, hogy sokan vesznek nem-OEM licencet OS-re, hiszen túl gyorsa avul el.

    Iroda? Kis cégek >10 fő? 'Egyszemélyes' kisboltok.... Stb...

    Azt is, kétlem, hogy valaki vesz OEM-et egy 3 éves gépre, aminél már tényleg bármelyik nap bedobhatja a kulcsot.

    Voltak olyan Windows 7 telepítők, amihez kaptak Windows 8 Upgrade lehetőséget

    Egyébként meg, Win esetén illik pár évet várni amíg bejáratódik (SR2 vagy ilyesmi).

    Hát igen, de ha most kell megvenni egyéb okok miatt, akkor miért várna?

    de én aligha mernék gépemre mostanság Win8-at tenni... Aki meg új notebookot vesz, hááát... i.j.

    Ha azt adnak hozzá, akkor mit csináljon? De komolyan?
    Én konkrétan a HP-boz szinte még bármilyen rendszert tudtam kérni, de egy olcsó notebook esetében nem fogják ezt felajánlani neked, meg másnak sem. Aztán ha fenn van a notebookon, akkor nagy eséllyel működni is fog sztem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ddekany #315 üzenetére

    Hát az nehéz lesz Windows 8-ból nincs box-os.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ddekany #318 üzenetére

    sokan

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #320 üzenetére

    Ezzel meg annyi aprobléma, hogy egy Konzol annyiba kerül, mint egy középkategóriás VGA.

    Ha valaki kiszámolja, akkor egy konzol esetleg egy notebook kb 3-ád fogyasztja, mint egy játékgép. Nem sok értelme van ma már külön játékra PC-t venni, csak játékra.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz bzoley #326 üzenetére

    Azért vedd figyelembe, hogy a Linux, mint minden operációs rendszer tanulást igényel. A Unix mint infrastruktúra 40 éves, és alapjaiban a Linux hordozza a működését. Sajnos Magyarországon a Windows-t 'ismerték' ,meg elvileg.

    Igen erről nem beszélnek, ez már a hardver témaköre nem a szoftveré, és valóban aki nincs tisztában pl a merevlemez működésével. És méginkább az operációs rendszerek alapvető működését jelenti, az emberek ezzel nincsenek tisztában.

    Ha jobban belegondolsz, akkor ha Windows-t telepítesz, akkor pontosan annyi a feladatod, hogy katt katt és szépen felmegy.

    Ez pontosan így van akkor ha csak Linuxot telepítesz fel.

    Mielőtt neki ugrasz érdemes lenne utánaolvasni az alapoknak, mert sajnos ha tettszik ha nem nem fogja senki megoldani a problémáidat.

    Master Boot Record

    Linux Specifikus Master Boot record

    Linux partíciók

    [link]

    Ha megy az angol akkor itt egy andol leírás, de egy két dolgot nem írnak le benne:

    Dual Booting Windows 7 and Ubuntu 12.10

    Itt azért illi leírni azt is hogy mielőtt shrinkelsz illik lefuttatni egy defragot is, valamint ha szükséges és nem lenne eléd a defrag /X kapcsoló, akkor egy sdele-t is illik futtatni, valamint nem szerepel benne, hogy nem illik a Windows alapteelpítésnél több partíciónak lenni, valamit dinamikus köteteket is felejtsül el.

    Akkor kezdődnek a gondok, ha egymás mellé kell tenned ezeket a rendszereket...

    A Linux-nak kell egy
    - swap partíció
    - / root partíció

    legalább ez a kettő, ha a lemezeden Windows 7/8 van, akkor azonnal kettő partíció foglalt alaphelyzetben. Egy:

    - boot (100 - 400 MB)
    - és a system C:

    Ha van még D meghajtó is akkor bizony az már a harmadik partíció lesz.

    Alaphelyzetben a B.I.O.S az alpartíciós táblában 4 alpartíciót kezel. Az az a Linux telepítése nem lesz triviális...

    Valóban egyszerű.

    Ingyen nem adnak semmit, a tudást meg pláne nem. Sehol a világon, Magyarországon sem... Még ha néha ezt is gondolják otthon...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #337 üzenetére

    Helyesírási hibákért bocs, és * sdelete

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CPT.Pirk #341 üzenetére

    Pláne ha új a rendszer. Akkor aztán lehet kapaszkodni. Gyakorlatilag nekem van olyan Debianom, ami Lenny-vel indult 2009-ben, most is megy pontosan ugyanazokkal a beállításokkal, de már Wheezy-t futtat a gép.

    Ubuntu Desktop esetén ez már egy komoly tortúra lett volna újra konfigurálgatni a rendszert.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sir Ny #349 üzenetére

    Igen, de az információból, csak akkor lesz tudás, ha arra időt fordítasz, és az Idő pénz/erőforrás/befektetés, na ezek ingyen nincsenek.

    Az információ lehet ingyen, de információból nem lesz csak úgy tudás.....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sir Ny #352 üzenetére

    Olvass vissza. Ha nem érted, akkor szólj.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #370 üzenetére

    Hát ja mert konzolt használ.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CaNNa3IS #383 üzenetére

    Én csak Linuxot használok desktopra:

    - Kevesebb helyet foglal
    - Kivésbé lassul be (nem lassul be), miközben a windows 7 nyúzza feleslegesen a hdd-t, mikor vírust irt, meg ha nem akkor is.
    - gyorsabban boot-ol, hamarabb leáll.
    - nem kell megvárni amíg a kindóz lefrissíti magát, 2 óra alatt, pláne jó ez amikor leállítod a kindózt, aztán eszébe jut, hogy frissíteni kell, aztán ott szobrozol fél - egy órát még megfrissíti a rendszert.
    - A frissítés Linux alatt rossz esetben is 5 perc.
    - Én sok vpn programot használok munkámból adódóan, Linux alatt akár a vpnc, appgate, netextender, openvpn sokkal jobban működik mint kindóz alatt.
    - 3-ad annyi idő telepíteni, mint a kindózt. Egy kindóz telepítése ha telepíteni kell 8 - 10 óra, a Linux szőröstül bőröstül max 3 óra, de abban benne van minden konfig is.
    - Nem kezdi gyűjteni a temorary fájlokat, mind a kindóz, amit aztán minden nap takarítgatni kell, valamilyen progival, hogy egy hét múlva a böngésző 20 sec alatt induljon el.
    - Nem kell virusirtő, de ha feltesz ez ember egy clamav-ot akkor elég.
    - nem kell kifizetni a licencekért egy gép esetén 1 - 300 Ft-ot. Minimum.
    - internet, film, gyakorlatilag minden fürgébb Debian alatt, mint Windows 7 alatt.

    Mivel kell vSphere kliens, PowerCLI is ezért VirtualBox-ban van egy WindowsXP, és csak az, mert az legalább jól működik, a Windows7-hez képest is, és az legalább tényleg gyors is. (Meg még van Licencem is amit még egyik cégemtől kaptam + Office 2007 is)
    Valamint ha szükség van MS Office-ra, akkor kell a Windows XP, virtual machine-ban.

    Meg egyszerűen sokkal jobban használható mint a Windows sok esetben nekem.

    Röviden ennyi.

    Mondhatnám úgy is hogy öreg vagyok én már a Wndows f@szság@1h0z..., Meg időm sincs rá...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz vinibali #399 üzenetére

    Szóljál egy moderátornak, hátha tettszik neki az ötleted :D :DDD

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CaNNa3IS #402 üzenetére

    Nálam a Windows 7/8 azon szinonima szava, amivel általában szenvedtem már eleget... De erre magad is rájöttél, pl: 5* annyi ideig tart valami mint Linux alatt, na ez egy kínzás...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #406 üzenetére

    - Frissítés
    - vírusirtás (Linux alatt nincs)
    - telepítés (Linux alatt ez nagyon gyorsan megy Windows-hoz képest)
    - folyamatos takarítás (Ez linux alatt nincs)

    Várj ez 4 volt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #409 üzenetére

    Frissítés - Ha akarod a tudtod nélkül megtörténik menet közben vagy a számítógép leállításakor, na jó néha újraindítást kér.

    Na ez fasza marketing duma, kivévve, mikor már mennél haza, és az idióra windows-nak éppen akkor támad kedve egy fél órás frissíréshez, ha meg netalántán egy nagyobb csomag jön, akkor a notebook mellett szobrozol. Tényleg megtörténik csak legyen türelmed.

    na jó néha újraindítást kér.

    Te valami 2020-as Windows-t használsz, kb az esetek 99 %-ban újraindítást kér.

    Telepítés - Egy rakat programot amit találtam tar.gz-ben volt vagy mifene, alig volt futtathatóban. Az alkalmazásbolt v miaz jó lenne, csak nálam valamiért nem bírta letölteni a csomagokat, 3x újratelepítettem.

    A Nem értek valamihez nem azt jelenti, hogy szar az a valami, hanem azt, hogy nem értek valamihez, nagy különbség. Hát ja milyen faszán gyors egy 2010 Office, Visio páros röpke egy óra alatt fel is megy, meg a frissítésik még + 1 - 1,5 óra alatt, tényleg gyors... :) És akkor a sok kis bizbasz program amit fel kell tenned, hogy egyáltalán használható legyen a rendszered...

    Folyamatos takarítás - Ezt aláírom ez winen horror, de már megtanultam leszarni, ha 1,5-2 év után érzem h jelentősen lassult újrarakom. Amúgy sem árt.

    Persze ez attól függ mennyi időd, meg törelmed van, ha nagyon sok akkor ez jó hozzáállás. Milyen egy két évről beszélsz, Nem egy kolleginánál tapasztaltam olyan 'türelemjátékot', hogy egy hét után összeszedett a böngésző 3 - 4 GB temporary adatot, nem beszélve magáról a windows-ról... Tudom be kell állítani a bönészöt, csak azt nem értem Linux alatt ilyen probléma alaphelyzetben sem lép fel.
    1,5 - 2 év után akkor nem lassul a windows, ha folyamatosan takarítod, defragolsz, rendberakod 1 - 2 havonta, na akkor nem lassul, csak kár, hogy ez elvisz 1 - 2 havonta fél napot...., vagy többet.

    (#408) CaNNa3IS:

    [link]

    (#410) CaNNa3IS

    Én nem használtam még.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ddekany #412 üzenetére

    Te már csak tudod. Neked voltak eddig egyáltalán érveid? Vagy csak kötekedtél egyet ismét? Eddig mintha egy értelmes érvet nem halottam volna tőled. Nem baj, ha nem értesz valamihez, de akkor nem mást kell fikázni. Ha már valasztani kellene nem rám illik itt a Troll jelző...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #413 üzenetére

    Nem is gondolom, hogy trollkodnál. De azt igen, hogy adott feladatokra a Linux kényyelmesebb tud lenni.

    Van ahova csak a Windows jó semmi más, na ott megvan a Windows előnye. Nem egy helyen supportálok én is, ahol nagyon sok mindent sokkal egyszerűbb megoldani Windows alatt, mint Linux alatt, ezt én el is ismerem (AD, GPO, Video vágás, TV-k, nagyon sok ipari szoftver windows only), de ezek nagy része nem feltételenül kell otthonra.

    Na azért ne túlozzunk, win alá is van app ami tud tempet gyalulni, registryt meg nem basztatjuk. Azért koránt sincs egy fél nap. A frissítéseket ha úgy állítod be, amit már telepítésnél megkérdez akkor csak akkor telepíti ha te azt mondod neki, újraindításnál is ki lehet lőni h hagyjon a francba. De ha Linuxon sosem kell újraindítani akkor ott tényleg kényelmesebb.

    Ez akkor nem fél nap, ha legalább a tempeket kitakarítod 2 - 3 naponta, igen mindent be lehet állítani Windows alatt is, de ez alaphelyzetben meg van oldva Linux alatt... Nem egyszer volt szerencsém 3 - 4 órán keresztül futtatni a temp takarítását, utána jött a defrag, utána meg a többi, simán elment vele több órám...
    Ha a Windows-t nem frissíted, és internetre van kötve a gép komoly meglepetésekben lehet részed. Az elszeparált internet mentes környezetben persze más a helyzet.

    Ne mond már hogy azok a programok amiket kifogásolsz, ha ugyan akkora méretűek Linux alatt gyorsabban települnek. 2x gyorsabban ír a HDD Linux alatt? Akkor tényleg ki kell próbálnom:

    miért ilyet ki mondott? Miért is kellene ugyanazokat a programokat futtatnám Linux alatt mint Windows alatt? Ha ugyanazokat a programokat futtatnám, akkor Windows-t akarnék használni nem?

    Na ez meg tipikus Linuxos hozzáállás, hogy nem értesz hozzá. Nem voltam rest fórumokat olvasgatni. Mivel a Codeblockson egy félévem múlott. Ezért mindenképp be akartam üzemelni, fórumokat olvastam, megpróbáltam terminálból, csak élő net kapcsolat ellenére nem jöttek a fránya csomagok.

    Nem ez nem tipikus Linux-os hozzáállás, hanem ez olyan hozzáállás, hogy ha valami nem sikerül akkor utána nézek hogy mi lehet a baj, nem pedig szidom az operációs rendszert. Én sem azért nem vagyok annyira megelégedve a Windows-al mert szar lenne, hanem azért mert a mindennapi használata már nem annyira kényelmes.

    De nem az OS volt a hibás, én nem értettem hozzá hogy magától nem tud települni a varázslatos Software Centerből. Kerestem egy rohadt .deb-es telepítőt na az persze nem volt. Ne hogy már nekem kelljen tar-t fordítgatni. Hihetetlen...

    Mégis melyik volt ez a program?

    Ezeket nem trollkodásnak szánom, nekem ezek voltak a tapasztalataim. És valószínűleg sajnos abból adódik hogy nem tanították sehol, nem mutatta meg, nekem meg már nincs idegzetem, sem legfőképp időm napokat utánaolvasni egy más szisztémájú OS működésének.

    Én nem is gondoltam ezt trollkodásnak a részedről, csak beszélgetünk. Hát ez meg nem *nix rendszerek hibája legyen.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CaNNa3IS #416 üzenetére

    Live Linuxon nem fog menni, minden funkcionalitás, azért nem szabad elvárni olyat Linuxtól amit alaphelyzetben nem arra szántak.

    Ha feltelepíted, és utána nem megy, akkor szólj valakinek, hogy nem megy.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dhampir #419 üzenetére

    Pontosabban Ubuntu-ra. De deb csomagokat használ.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CaNNa3IS #421 üzenetére

    Jó hát ennyire nem vagyok elveszve:-).

    De akkor miért kérdezel rá ha elvileg tudod, hogy nem alkalmas erre a dologra?

    Itt volt már kérdésem linuxos topic-ban de azon kívül, hogy melyik disztró jobbra balra nem igen tudtak válaszolni.

    Kinek mi a jó, sztem tanulj meg egy Linux-ot és ha megvan, akkor nézgelődj más felé is. Esetleg döntsd el Te magad és akkor tanulsz is belőle.
    Én kiindulva az én hibáimból, meg annak köszönhetően, hogy az alaplinuxok is nagyot fejlődtek mára, érdemes egy CentOS-t, vagy Debian-al kezdeni. Esetleg Fedora, Mint.
    Mégis milyen választ akartál hallani, hogy ezen vagy azon a Linux mindenre jó lesz és még tanulni sem kell, és menni fog, na ilyen nincs, de erre magad is rájöhettél.

    LDAP login ubuntu desktopon + pam automount Zentyal szerverhez asszem. Elkönyveltem, hogy ez már sok itt.

    Amúgy egy kezdő Linux topikban minek kérdezel ilyeneket, ha ilyenekkel foglalkozol, akkor miért nem a helyén kezeled?

    (#422) HuMarc

    Linux Mint hu

    Linux Mint en

    Van Debian verzio, de a 'klasszikus' Mint az nem tiszta debian alapú.

    13 LTS Maya 2012-05-23[13] Long term support release (LTS), supported until April 2017.[5]
    14 Nadia 2012-11-20[14] Supported until April 2014.[5]
    15 Olivia 2013-05-29[7] Supported until January 2014.[5]
    16 Petra End of November 2013

    Debian-ból mióta van LTS verzió, valamint miért akkor van a Support ciklus vége mint az Ubuntuknak? Valamint miért használ az Olivia új kernelt, mikor a Wheezy még jó régit?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    A Red Hat valóban mocskosul drága, és azért jó fóleg szerveres körökben (Tulajdonképpen csak ott), mert komolyan supportált és tele van olyan technológiákkal, amit mástól alaphelyzetben komoly összegekért vehetsz meg. Meg hát a hardver támogatás sem mellékes. Gyakorlatilag az össze nagy hardvergyártó támogatja.
    A Kritikus rendszerekenél nem mindegy, hogy mennyi, és milyn körülmények között indítgatják újra a rendszereket, és hogyan lehet online javítani azt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz HuMarc #427 üzenetére

    Végülis ha így nézzük akkor az Ubuntu is Debian.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Stauffenberg #425 üzenetére

    Frissítés: Egy átlag user nem tudom milyen élethelyzetben kellene, hogy ott üljön amíg a kikapcsolás előtt feltelepíti a frissítéseket, főleg asztali rendszer esetén. Én sosem szoktam, laptopot is csak lecsukom, táskába rakom aztán majd kikapcsol mikor végez.

    Én mindig azt mondom a usereknek, hogy várják meg míg frissít, bátor ,ha nem SSD-t használsz, a HDD nem lesz hozzú életű, ha csak úgy beteszi a táskába frissítés közben...

    Vírusirtás: Akkora vezényszó tud lenni ez, de én vagy 5 éve nem használok vírusirtót (mármint nem úgy). Van egy Avast és egy NOD32, de egyiken sincs bekapcsolva az élő vírusvédelem, tűzfalat meg a routerem adja. Pár havonta egyszer lefuttatok egy vírus kergetést (az is bőven jól elvan a háttérben), de évek óta nem volt vírusom. Aki ilyeneket benyal az bizony user error. Olyan ez mint a gumi mentes szex. Bátran művelheted, csak megfelelően kell nőt választani és nem fogsz viszketni.

    Hát igen, de a usernek nehezen magyarázom meg, hogy mennyire fasz mikor benyal egy ilyet, és utána jön nyüszögni, de ott volt a vírusirtó, és szart sem ér mikor napi 1 órát fut, és hátráltatja a munkába...

    Telepítés: Aláírom, szinte valamennyi disztro telepítője jobb és gyorsabb, mint amit a Microsoft művel. De elég sűrűn telepítek Win-t a környezetemben. Egy W7 fent van nem egészen 35-40 perc alatt, egy mai vashoz minden drivert lehúz magától, utána már csak a szokásos köröket kell futni azzal, hogy feltelepítesz mindent ami kell neked. Szerintem aki nem tud nettó 1,5 - 2 óra alatt előállni egy kulcsrakész használható Windows 7-tel az valamivel nagyon bénázik. És ne felejtsük el, hogy az átlag user nem teszi ezt meg minden nap. Nekem amúgy is általában a backup szokott kínszenvedés lenni, nem maga a telepítés.

    Igen,mit húz le a win 7? Egy mai notebookra semmit!!! Ha egy 3 - 4 éves vasra teszed akkor talán. (Ha nem noname alkatrészekkel van tele) Felmegy a windows, meg utána a programok még 1,5 (SSD) 3 (HDD) óra, meg a frissítések meg + 3 óra.
    Ha így nézed, akkor minden oprendszer 30 - 40 perc alatt felmegy, csak a Windows-al dolgozni kell még 5 - 7 órát. Csak az Office, Visio 1 óra, akkor még nem beszéltünk a (ccleaner, VLC, K-lite, firefox, vnc, winrar, total commander, legalább egy Security essentials, flash, adobe reader, java stb...) Meg még ezek, kb minimum fél óra.
    Tegnap telepítettem egy Dell Latitude 6330-et kb minden drivert le kellett tölteni mert a Win 7 olyan süket volt mint a tök. Pedig abban a dellben nem dzsunka alkatrészek vannak, hanem Intel. Meg SSD volt benne ezért igen gyorsan sikerült végezni vele.

    6,5 fél óra volt úgy, hogy nem nagyon áltam fel a gép mellől, a usernek 3g modemje van, nem örültem volna, ha a windows 5 óra alatt lerendezte volna az 1 hónapos limitjét.

    Egyébként elhiszem, hogy neked kíméletesebb egy Linuxot használni, ezzel nincs gond. De sokszor látom, hogy egy csomó kérdésben túl nagy a hiszti.

    Ez így van.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #435 üzenetére

    Szerintem olvassál még egy picit utána amiket leírtam ne szavakat elemezzé. Köszi

    Ez a kezdő userre vonatkozik, aki a billentyűzeten még keresgeti a gombokat és most szocializálódik egérmozgatásra?

    Miért te úgy telepítesz windows-t, hogy már kész a rendszer? Frissítésekkel, driverekkel offica-al mindennel? Komolyan nagy vagy hogy csinálod? Vagy felmegy a windows 30 - 40 perc alatt és kész más nem is kell. Te egy varázsló lehetsz?
    Ha csak alaprendszert telepítek, nekem az is eltart minimum 1,5 óráig, amíg fel is frissül a legrissebb build-re.

    Gondolom hamarosan megjelenik ezernyi hardcore WinFos használó és leírja, hogy virtualboxban kell futtatnia egy akármilyen linuxot mert X_ meg a Z_ szoftvere csak azon fut.

    Miért ki írta le, hogy mindenre jó a Linux? Nem kell olyanba belekötni amit nem írtam le, meg kötekedni akarsz mindenfélaképpen keress egy moderátort....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #437 üzenetére

    Minek olvassak utána? Hogy mennyi idő alatt lehet egy winfost telepíteni?

    Ha neked elég csak a telepítés, és utána semmit nem kell csinálni vele, akkor jó, a legtöbb felhasználó ennél többet szeretne.

    Vagy annak olvassak utána, hogy hogy Virtuálboxban hányan kénytelenek Linuxot futtatni, mert olyan alkalmazásuk van ami csak linux alatt fut?

    Igen vannak olyan szoftverek amik Windows-on jobban futnak. És akkor a Windows mostmár sokkal jobb lett?

    ***

    OK? Légyszi segíts, hol olvassak ezeknek utána?

    Segíts magadon, nézd meg a kommentjeimet....

    ------

    Miért nem lehet beleszerkeszteni, vagy valami tiltja, vagy esetleg nem tudod értelmezni amit írtam... Vagy csak kötekedsz?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #439 üzenetére

    Mikből? idéztél, olvass vissza ember... Komolyan ennyire lusta vagy? 433 pl.

    De a lustaság fél egészség...

    Szedjük össze hány óra lehet. Hogy 8-10 óra az biztos hogy csak pingvinálom.
    Kérlek sorold mit kéne telepíteni ami szerinted 8-10 óra????????

    Mondom te egy varázsló vagy ember...

    Visszaolvasnál végre, vagy húzzuk az időt megint.... Vagy tényleg csak kötekedni jöttél, ha igen akkor nem szeretnék belemenni a kis játélodba. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #441 üzenetére

    [link]

    Belinkeltem neked, ha már ennyire lusta vagy, Neked mindent feneked alá tesznek, ennyire lusta vagy....

    Abbahagyhaton a Linux trollkodást...

    Nekem úgy tűnik mondtál egy méretes marhaságot, amiből így próbálsz kikacsázni. (pingvinezni)

    Nekem meg úgy, hogy szerinted egy oprendszer telepítés csak abből áll, hogy felment a windows, (Esetleg nem értesz hozzá?)

    Sorold fel mik azok az alkalmazások, amiket egy winfosra fel kell telepíteni, hogy az a 8-10 óra kijöjjön.

    Remélhtőleg a Linkre kattintasz, akkor végre tisztában leszel vele mire gondoltam.

    Amig ezt nem mondod meg addig az állításod szerintem csak linuxos túlhevült túlzás.

    Ha te mondod tuti így van.

    Nincs 8-10 órányi telepítési idő.

    Ha csak windows-t telepítesz akkor valóban, de a Usereknek nem elég csak a windows..... Lehet, hogy neked igen...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #444 üzenetére

    Igen bazzeg mert SSD volt a gépben, ha ez egy HDD-s 130 000 ezres Dell Inspiron 3521, vagy egy Vostro 2520/1 (teszteltem), akkor ez simán 8 óra vagy több...

    Direkt beleírtam hogy SSD, de inkább itt Te vagy az elvakult user, mondom varázsló vagy Te, neked megy a driver letöltés, a progik letöltése, az USB kulcs előkészítése, meg minden ami ehhez kell pikk pakk, nem? Na ne viccelődjél már....

    Simán 8 - 10 óra elmegy, ha kulcsra készen adod át a usenek a gépet, hogy neki ne legyen már semmi dolga vele...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #446 üzenetére

    Ismét sarkítottál egyet, amivel igazolhatod, hogy mennyire 'igazad' van.

    Szerintem itt az idő, hogy elgondolkozz komolyan azon, hogy egy asztali számítógép 8-10 órás telepítése esetén a hiba benned van.

    Kár hogy folyamatosan notebookról beszéltem... Biztos elolvastad amit írtam?

    Már az a felvetésed is is jól mutatja a nálad lévő probléma gyökerét, hogy a háttértár írási sebességének különbsége szerinted okozhat 3,5 fél órával több telepítési időt. (6,5->10 óra )

    Amúgy te csak telepítesz egy rendszert aztán minden smakkol.

    Ha jobban belegondolok, akkor az a dell amit telepítettem tegnap, a driver letöltés kb fél óra volt, a prgramok letöltése másik fél óra, meg a Windows USB kulcs elkészítése megint fél óra, letöltés alatt elkészült a kulcs, akkor már elment egy óra úgy, hogy hozzá sem kezdtem e telepítéshez...

    Igen ilyenkor a 8 óra eltűnt amit szintén leírtam? Jól mutatja, hogy neked nincsenek a kötöszködésen kívül érveid...
    8 - 10 órát írtam, 10 akkor ha még userünk kér rá egy PhotoSgopot, esetleg valamilyen Gold Packet is, vagy a gép idősebb, 1 GB memóriával...

    Ha a lemezfoglalási egységnél kisebb méretű fájlokkal akarjuk tele írni azt a HDD-t akkor is irdatlan mennyiségű adat menne rá 3,5 óra alatt.

    És szerinted a Windows frissírés, és a közbeni újraindítgatások folyamatos lemezre írást jelent, akkor most próbálj meg értelmes érvekkel előjönni, eddig csak olyanokat írogattál amit én nem állítottam, akkor... ?
    Vagy Te ide sorolod a driver letöltést is?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #448 üzenetére

    Persze persze speciális eset esetleg Te vagy, nem a telepítés.

    Amiről te beszélsz az ilyen fél munka ami után a user még 1 hónapug járkál háztól házig, hogy valaki rakja rendbe a rendszerét, na az ilyeneket jó p***-án kellene rúgni nem pedig még hagyni, hogy észt osszanak. Én nem úgy szoktam telepíteni, hogy a user után visszajárjon 3 hétig... Lehet, hogy ez M.O.-n menő, de itt Londonban ezért segbe rűgés jár.....

    Neked speciális est, ha kulcsra készen adod át a rendszert? Komolyan? Sajnálom azokat akiknek Te telepíted a gépeit...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hcl #457 üzenetére

    Igen alapvetően igazad van, de ezt nem lehet megcsinálni egy olyan multinál, ahol a User kap egy notebook-ot, és azt várja, hogy hazaviszi, és megy minden.

    Ha a haver odajön, akkor lehet ilyet, de egy munkahelyen, ezt én nem tehetem meg, ha ezért fizetnek. Ugyan L1 supportot már nagyon ritkán csinálok, de ezen a héten kettő is volt.

    A User-nek max annyit kell várnia amíg beüti a Thunderbird-be, vagy az Outlook-ba a jelszavát, semmi többet, de amit lehet azt meg kell csinálni, mert nem jó az, ha a User nem elégedett, előbb utóbb visszaüt.

    (#458) spammer

    A 6 éves notebookodon/gépeden majnem minden hardvert megtalált Win 8, meg még fel is ment 20 perc alatt? Hmmm...
    Na igen csak éppen mikor megjönnek a frissítések az ilyen olyan Office SP1,2 stb, akkor legalább annyi idő, mint a telepítés ha nem több... És a telepítéshez ez is hozzátartozik, nem csak az, hogy feltúrom a windows-t, meg egy két programot, aztán a User majd mefoldja.... Nem oldja meg nem az a dolga...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz buherton #460 üzenetére

    Jellemzően, ez 15 - 30 ezer Ft közötti összeggel kerül kevesebbe. (Persze függ, gyártótól, kereskedőtől, stb)

    (#461) hcl

    Na igen a magángépeket nálunk számlázzák 20 pounds/óra. Hivatalosan. Nem nagyon hozzák be a magángépeiket.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz spammer #467 üzenetére

    Ebben igazad is van, csak az ubuntunél felteszel egy synaptic-ot, kb negyed óra alatt összekattingatod ami kell, meg még 10 perc alatt fel is teszi a rendszer a progikat. Ennyi idő alatt a Windows-hoz a hardver driverei nem jönnek le.

    Egy Linux rendszer kulcsra kész telepítése 3 óra, de akkor bekapcsolja a user, és használja. (Dia, Libreoffice, VirtulBox, 4 - 5 VPN kliens, GIMP, VLC, Firefox, ffmpeg, restricted-extras, stb), és ha szerencsém van mert ssd van a gépben az adatok is visszamennek.

    Ez Windows alatt simán minimum 2,5 er ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #486 üzenetére

    Én kulcsra kész windows-ról beszéltem nem saját telepísről, te kezdted, hogy szted.... Tévedtél van ilyen.
    (#502) fsb1000

    Ha te meg elolvasnád amit írok, nem pedig ilyen kartács módszereket használnál, akkor még talán értenéd is mit írtam le, de Te gy mondaton lovagolsz mint hülyegyerek a körhintán, de hogy mi van még mellette azt nem veszed figyelembe....

    Szemellenzőt felvetted már ma?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    (#501) Pirosász

    Sikerült elolvasni, amit mellé írtam vagy neked sem megy a szövegértés? Egyrészt nem Windows 8-et írtam, másrészt nem csak egy telepítés, hanem kulcsra kész windows-ról volt szó. De látom Te is varázslo vagy mint a többi 'Szaki' (Kíváncsi lennék, hogy hivatalosan ezek az emberek mit doldoznak, mert KB mindennél jobban értenek mindenhez mint a szakemberek... )

    Én mistralos voltam 4 évig már akkor lehetett látni, hogy a sok haver mindig jobban tudja milyen 300 wattos codegány táp való a csúcsgéphez, mert az fasza márka. Na rólatok mindig ez ilyenek jutnak eszembe, akkor már nem volt ott a haver mikor a fléig leégett géppel jött vissza követelőzni az 'szaki'...

    (#502) fsb1000

    Pont hogy windows-t is supportálok, nem pedig csak Linuxot, mondjuk ez is kimaradt neked, de már kezdem megszokni, hogy otthon emberek ebből akarnak megélni, (A félrebeszélésből, okoskodásból, nagyot mondásból, ki a fasza gyereket játszva), aztán mikor nem megy akkor az üregi nyúl is hibás, meg megy tüntetni, mert arra van ideje, de tisztességesen dolgozni meg nincs... Tisztelet a kivételnek, na nem neked...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fsb1000 #517 üzenetére

    Persze persze, akinek a windows telepítés annyi, hogy feltúrja a rendszert, aztán majd működik az na az ne mondja nekem, hogy ért hozzá.

    (legyen az kulcsrakész... bármit is értesz azon)

    Na látod itt kezdődnek a gondok... Ezért nem értem miért írsz olyan témában, amit nem értesz...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák