Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hallador #407 üzenetére

    Én pártatlan vagyok a vitában, mert Win/OSX/Linux szentháromságot egyaránt hajtok (bár legtöbbet Windowst).

    Frissítés: Egy átlag user nem tudom milyen élethelyzetben kellene, hogy ott üljön amíg a kikapcsolás előtt feltelepíti a frissítéseket, főleg asztali rendszer esetén. Én sosem szoktam, laptopot is csak lecsukom, táskába rakom aztán majd kikapcsol mikor végez.

    Vírusirtás: Akkora vezényszó tud lenni ez, de én vagy 5 éve nem használok vírusirtót (mármint nem úgy). Van egy Avast és egy NOD32, de egyiken sincs bekapcsolva az élő vírusvédelem, tűzfalat meg a routerem adja. Pár havonta egyszer lefuttatok egy vírus kergetést (az is bőven jól elvan a háttérben), de évek óta nem volt vírusom. Aki ilyeneket benyal az bizony user error. Olyan ez mint a gumi mentes szex. Bátran művelheted, csak megfelelően kell nőt választani és nem fogsz viszketni.

    Telepítés: Aláírom, szinte valamennyi disztro telepítője jobb és gyorsabb, mint amit a Microsoft művel. De elég sűrűn telepítek Win-t a környezetemben. Egy W7 fent van nem egészen 35-40 perc alatt, egy mai vashoz minden drivert lehúz magától, utána már csak a szokásos köröket kell futni azzal, hogy feltelepítesz mindent ami kell neked. Szerintem aki nem tud nettó 1,5 - 2 óra alatt előállni egy kulcsrakész használható Windows 7-tel az valamivel nagyon bénázik. És ne felejtsük el, hogy az átlag user nem teszi ezt meg minden nap. Nekem amúgy is általában a backup szokott kínszenvedés lenni, nem maga a telepítés.

    Folyamatos takarítás: Vannak szoftverek amik elég sokat szemetelnek. És vannak erre specializált szoftverek, melyek percek alatt kitakarítják a többiek mocskát. Az otthon használt Windows 7 telepítésem 2,5 éves, de nem lassú a rendszer. Karban kell tartani ami kimerül abban, hogy a CCleanert rászabadítom pár hetente ami lecsipeget 150-250 MB körüli feleslegeket (temp, cache maradványok főleg). A háttérben rendszeresen lefutó lemeztördezettségmentesítőt pedig csak nemrég kapcsoltam ki. Annyira nem vettem észre a sebességen, hogy azt sem tudtam, hogy 2 éven keresztül be volt kapcsolva.

    Egyébként elhiszem, hogy neked kíméletesebb egy Linuxot használni, ezzel nincs gond. De sokszor látom, hogy egy csomó kérdésben túl nagy a hiszti.

Új hozzászólás Aktív témák