Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hallador #456 üzenetére

    Én is leszoktam már a kulcsrakész átadásról, mert úgyis mindig van valami kínjuk. Meg ha új verziós operációs rendszer, akkor hívogat ég hetekig, hogy ez nem jó, az nem tetszik. Amit kér rá, azt felteszem neki, úgyis lesz még baja.
    Csak kérdés, melyik a jó. Ha mindent te csinálsz, és akkor jó, vagy ha hagyod, hogy a user kókányoljon a gépén, aztán utána, amikor sikeresen kifektette a rendszert, neked kell rendberakni :D
    Sehogyse' jó ez, hülyékkel nem lehet mit kezdeni :(

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Syl

    nagyúr

    válasz hallador #456 üzenetére

    Hagyd. Vinhuszároknak a telepítés megvan 15 perc alatt, kész. Fogadd el, hidd el! ;]

    Októberben raktam össze új irodai gépet. i5 (ivy bridge), B75 alaplap, 16 GB RAM, 128 GB SSD. Vinyó később került bele, csak adatok vannak rajta. VGA nincs benne, csak a CPU-ban található. Win7 professional x64 került rá, alap, SP nélküli.
    Hogy is zajlott a telepítés:
    - Win7 kb 20 perc
    - Természetesen egyetlen alkatrészt sem ismert fel, még a hálókártyát sem! Ezért jött az alaplaphoz csomagolt CD (alaplap, USB3, hang, hálózat), amivel elment bő fél óra.
    - Végre le le tudtam tölteni az intel hd2500 vezérlőt, hogy ne csak vga-ban egerésszek.
    - Itt indítottam a windows update-et. Négy körben leszedett kb 150 frissítést és persze négyszer újra is indította a gépet. Ez a szakasz több mint két óráig tartott!!! :W
    - Végre megérkezett az SP1. Újabb töltés, telepítés, reboot, telepítés. Az SP1 utáni frissítések elvoltak bő fél óráig.
    - Szerintem erre az állapotra lehet mondani, hogy fent van a windows. Ez nálam alig négy órába került.
    - Következtek a "kötelező" cuccok: antivírus, TC, böngésző, levelező stb.
    - Majd a végén a munkához szükséges alkalmazások (Adobe csomag, Libre Office)
    Öt óra. És akkor még semmi finomhangolás nem volt a rendszeren. Pl. a adobe programok palettáinak elrendezése a két monitoron, ftp adatok beírása TC-be stb., stb. Elpöcsöltem vele az egész munkanapot.

    Ezzel szemben az ubuntu felment 10 perc alatt, a több mint 200 frissítésnek újabb 10 perc kellett. A végén egy gép restart és máris ott voltam, ahová win7-tel négy óra hossza alatt értem el. :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz hallador #456 üzenetére

    "Amiről te beszélsz az ilyen fél munka ami után a user még 1 hónapug járkál háztól házig, "

    Tévedésben vagy.. Én nem beszéltem semmilyen saját telepítésről. Még azt sem tudhatod, hogy valaha is telepítettem winfost. Te írtad le, hogy neked miért 6,5 óra ami másnak fele annyi se.

    Szerintem valótlan állítás, amit erőltetni akarsz, hogy a winfos telepítése HDD-re 8-10 óra lenne.

Új hozzászólás Aktív témák