Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz 6030D #247597 üzenetére

    (+ #247598 Zoliwrc)

    Talán mondhatjuk, hogy zavar, de én azt írtam, hogy (egyelőre) demotiválóan hat rám. Hülye egy dolog ez, de sokukon azt látom, hogy tényleg elhiszik, hogy amit csinálnak, az sport, nem pedig helyváltoztatás. Én részemről nem tartom igazán biciklinek az e-bike-ot, hanem inkább egyfajta elektromos motornak, aminél a jogszabály miatt mozognia kell a lábadnak. Az elektromos rollert sem tartja senki rendes rollernak, csak ott nincs is az az önbecsapás, hogy rúgni kell lábbal, maximum elinduláshoz. Csak míg előbbinél a biciklis elhiszi, hogy ő most mozog, az e-rolleres tisztában van vele, hogy ő csak helyet változtat. Az autós, a motoros, az e-rolleres sosem úgy gondol magára, hogy sportol, az e-bikeosok egy része viszont igen. És igen, egy része azért húz el melletted, hogy megmutassa neked, hogy ő tud, és ez a demotiváló. Bár ez nyilván az én önbizalomhiányomból következik, hogy egyáltalán felveszem és foglalkozom vele.

    Nem azt mondom, hogy nincs ennek a konstrukciónak létjogosultsága, hiszen egy gyenge fizikumú ember, egy öreg, vagy egy durván dimbes-dombos településen lakónak ez valóban egy könnyített bicikli, ahogy sok sportban is biztosan van értelme. De amikor az erdőben kirándulok a családdal (gyalog), és 10-ből 9 bicikli elektromos, akkor elgondolkozom rajta, hogy miért nem gyalogolnak inkább, mert az legalább tényleg átmozgat, főleg, ha 300-500m-es szintkülönbségeket küzdesz le. Szép a természet, friss a levegő, és mozogtál is, nem csak átsuhantál egy nyeregben az erdőn.

    Ha belenyúltam valamibe, és ez itt nem tolerált téma, szóljatok ám nyugodtan, és már fejezem is be.

Új hozzászólás Aktív témák