Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz p76 #4642 üzenetére

    "Lehet Volumio vagy RuneAudio vagy egyéb hasonló lejátszó szoftvert vezérelni okostelefonról?
    A touch kijelző kb 30 ezer Ft, ennyi erővel egy okostelefont is vehetek akkor már."

    Igen. A legegyszerűbb, hogy az okosteló, vagy tablet böngészőjében megynitod a webes felületüket. Még külön App sem feltétlenül szükséges hozzá. Amúgy van sokféle. A téma összefoglalóban megtalálod.

    "Akadásmentes lejátszás létezik a Pi-nél úgy mint alapkövetelmény ugye? A mostani Windows 10 PC-men az se megy."

    Igen.

    "Akármilyen külső DAC megy USB-n keresztül Pi-nél? Mert a Marantz PM7005-höz fel kellett raknom egy drivert a Win10-re."

    Túlnyomó részt igen. A legtöbb USB-s DAC Linuxon külön driver nélkül megy (mert egy általános driver benne van a linux kernelben).

    "Mindig látja egymást a Pi és a külső DAC? vagy egymással szembe kell őket raknom a polcon?"

    Általában igen, ha a külső DAC-ot is áram alá helyezed, kb. ugyan akkor, mint a Pi-t. A második részt nem értem. Nem kábeles összekötésre gondolsz? :F

    "El lehet érni ilyen Raspberry Pi alapú lejátszóval audiophile minőséget ha szigorúan csak transzportnak használom? USB-n keresztül külső DAC-hoz csatlakoztatva. Később szeretnék audiophile DAC-ot beszerezni."

    Igen, csak akkor szükséged lesz kiegészítő kártyá(k)ra és hanyagolnod kell a Pi saját USB portjait.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • toroB86

    csendes tag

    válasz p76 #4642 üzenetére

    Szia!

    Én Moode-t használok, konkrétan csak arról tudok nyilatkozni, de Volumio-t is használtam hosszabb ideig. és mindketten, meg a Rune is mpd alapú lejátszók, sok kezelőszoftver van androidra, meg gondlom ios-re is. én moode-hoz az M.A.L.P.-t használom, teljesen jó. Van webes felületük, amit http-n el lehet érni a pi ip-címén, ott is lehet baszkurálni mindent, gépről is, telefonról is.

    a gapless playback simán megy nálam.

    akármilyen külső daccal nem biztos, hogy együttműködik, de szerintem a legtöbbel boldogul, hacsak nem valami nagyon egzotikus chipset-et használ.

    Amíg usb dac-t használtam abból nem volt probléma, hogy látja-e a pi. viszont több szempontból sem ideális az usb dac. (közös az ethernet és az usb adatvonala, elméletileg nem kéne hogy gondot jelentsen, de magasabb bitrátán hajlamos bedadogni :( ... erről folyamatosan meyg az értekezés, hogyan lehet kiküszöbölni, de kb sehogy)

    én mióta átálltam a pi-n egy digi-out hat-ra, kisimultak a ráncaim. a külső dac-ot a moode-ból koaxon etetem, kodira külön van egy pi, onnan is kiiktattam az usb-t, és hdmi-n a tévébe megy a jel, onnan ki optikain a dac-ba (így a mindig-tv is a rendszerből tud jönni)

    úh most van egy audioquest perl feleslegben :)

    audiofilségre lehet hogy való a pi, de annak ára van, akkor meg már vannak dedikált eszközök, amik szépek is, távirányítóval, kijelzővel, normális táppal, stb.

    Nekem is van talonban egy lineáris 5v-s tápom hozzá, de még nem üzemeltem be, így is teljesen jól muzsikál :)

    ár/érték arányban verhetetlen

Új hozzászólás Aktív témák