Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz nemurea #1904 üzenetére

    én is tervezem egy hasonló gép megépítését, ami egyszerre lenne NAS és HTPC, de én debian alapon, rá egy Kodi és egy OMV. nem kell dual boot, virtuális gép, egy rendszeren elfut minden egymás mellett.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • piglet76

    tag

    válasz nemurea #1904 üzenetére

    Köszi a javaslatot! :K

    Nézegettem azt a lapot is, meg korábbi Intel/AMD-s lapokat is, de sajnos félek a használt cuccoktól, főleg olyan alkatrészeknél amiket már eleve 2-3 évesen vásárolok meg. Van egy olyan átkom, hogy bármit veszek magamnak, az első darab biztos, hogy valamilyen szinten hibás. Lehet az háztartási gép, hardware, bármi, mindig kifogom. Így általában egy 3 napos cserével kezdődik minden vásárlásom...
    Az új alkatrészeknél legalább a megnyugtató tudat meglenne, hogy 2-3 év garancia van a termékre. Az sem egy utolsó szempont, hogy hosszú távra tervezem ezt az épített NAS-t, főleg, ha esetleg a 6 db merevlemezig bővíthető Fractal Design házat veszem. Akkor egy +2 portos SATA-kártyával megoldhatnám a tárhelyproblémámat évekig.
    A korábban szóba került AM1-es lap, az általam kinézett QC5000, és a mindenki által kedvelt Q1900 maradt csak ezért (jelenleg) képben. Az elsőnél és a másodiknál a teljes (LAN, SATA, USB 3.0) XPEnology támogatás a kérdéses, a harmadiknál a SATA2-3 port miatt tökölök...
    Sajnos a fő fórum napok óta elérhetetlen, így az ottani, francia fórumon író sráctól sem tudok pontosabb információkat megtudni, hogy neki hogy vált be a QC5000. :( Máshol pedig nem találtam a témában semmit. HTPC-t sokan építettek erre a platformra, de nekem most az nem érdekes.

    ... és közben beleszaladtam még valamibe: Több helyen is írják, hogy a legtöbb JBOD tömb is valamilyen szinten csíkozza az adatokat tároláskor, tehát se megbontani, de még bővíteni sem biztos, hogy tudom a későbbiekben adatmentés/adatvesztés nélkül. Állítólag eszköz/szoftver függő a dolog. :F
    Ezt egy tapasztalt hálózatos rendszergazda is megerősítette az imént: Ő konkrét példának a Zyxel NAS-okat említette, melyekből 4 db van neki. 2 db 320-as, és 2db 325v2-es. Mindegyik JBOD-ban fut 2-2 merevlemezzel, és 100%-os biztonsággal állítja, hogy egyik fálj sem csak az egyik vagy csak a másik meghajtón van, hanem egyes szakasza az egyik, másik szakasza a másik meghajtóra kerül. Elvileg a minél teljesebb, tökéletesebb blokkról-blokkra való helykihasználtság miatt dolgozik így a NAS. (Négylemezes verziókba költözésnél vette észre, hogy mi is a helyzet.)
    Illetve mondta, hogy munkahelyén a QNAP NAS-oknál is járt úgy, hogy a már használatban lévő JBOD-tömbhöz csak formázás után engedett volna újabb meghajtót hozzáadni...

    Ez így viszont nekem elég nagy gond, mert ha a XPEnology is így működik, akkor ha most, induláskor 3 lemezes JBOD-ot hozok létre, nem fogom tudni hozzácsapni később a meglévő tömbhöz a 4. meghajtót.

    Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata ezzel kapcsolatban? Próbálta már valaki így bővíteni a JBOD-ot? Mit csinál ilyenkor a DSM?

    Kerestem erről konkrét információkat a Synology oldalán is, de egyértelmű dolog nem derült ki számomra.

Új hozzászólás Aktív témák