Új hozzászólás Aktív témák

  • Mykroft

    tag

    Ha már mostanában nagyon sokan a legolcsóbb megoldásokat keresik, olyanon akik épített szettel dolgoznak, összeírnák, mennyibe jön ki a rendszer?
    Ház, táp, alaplap, proci, memória, átalakítókkal? Csak a későbbi tisztánlátás miatt.
    Nagyon rég nem vagyok építgetős tipus, nem követem az árakat sem pont ezért.
    De érzésem szerint, ha valaki a 0ról indul, mindent most kell megvásárolni hozzá, akkor alulról karcolhatja a bekerülési ár egy belépő szintű gyári rendszerét.
    Erősítsetek, vagy cáfoljatok meg kérlek.
    Az sem baj, hogy ha a későbbi építők kedvéért összeírjátok, milyen alaktrészeken milyen rendszert sikerült elindítani, mert ez is egy állandó visszatérő kérdés.
    Köszi! :D

    Sajátom:
    Hp Microserver Gen8, Xeon E31260L, 12G ram (4 lemezzel + 1ssd kb 45W fogyasztás)
    Esxi alatt 4-6 gépet, köztük az xpenot is futtatom, így nem 100%ban a nasé a gép, de mind a 4 lemezt megkapta. Ha a gyári 4 lemezes árával hasonlítom össze, kb felében álltam meg. Rugalmasan oszthatom az erőforrást a többi gépnek, ezzel jobban kihasználva a rendelkezésre álló teljesítményt.

Új hozzászólás Aktív témák