Új hozzászólás Aktív témák

  • SAMG3

    tag

    Sziasztok!

    Feltettem NLQ ajánlásával egy régi acer aspire 5735-ös laptopra próbaképpen az x64-es 4528-as xpenologyt. Tudom nem a legmegfelelőbb a hardver a célnak, de egyenlőre csak ismerkedem ezzel a "házi szerver" lehetőséggel és mivel ő használaton kívül van tesztalannyá lépett elő. :D A problémám csak az, hogy a másolásai/olvasási sebesség egyaránt kb 11Mbyte/s amit nagyon keveslek mivel a routerbe ha bedugom a külső HDD-t kb az is ennyit produkál. Ha jól tájékozódtam akkor minden eszköz tudja a gigabitet és a kábelek is a megfelelőek. Van valami mód h javítsak ezen a sebességen? Nekem nincs szükségem nagy háttértárra. Maximum vennék egy 2TB-os HDD-t a jelenlegi 1.5-es mellé. Még különösebb terveim nincsenek. A felhasználás célja pedig annyi lenne, hogy tároljam a letöltött tartalmakat és megosszam a házban található készülékekkel ami jelenleg 1 db smart tv és 2-3 PC-Laptop. Nem várok nagy sebességet már 20-30Mbyte/s nekem bőven megfelelne. Na meg az energiatakarékosság ami még szempont. A régi asztali gépet nem annyira szeretném 0-24be járatni mert hangos és sokat fogyaszt. A laptopomat meg sajnálnám ilyennel terhelni, mert ahhoz kicsit drága volt.

Új hozzászólás Aktív témák