Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bulanjoe

    tag

    helló....ért valaki egy picit is a programozáshoz???
    Kezdem a sztorival, és jön a kérdés rögtön utánna.
    Egy kis, helyi rádiónál dolgozom, és a g**i jogvédők kérnek tőlünk listát a sugárzott zenékről. A program(Jazler RS1), ami lejátssza a zenéket, az tud adni egy napra lebontot listát txt formátumban.(azaz egy hónapnyi zene kb 30-31 txt dokumentum). Igenám, de a g**i jogvédőknek(hát ettől biztos nem fogom őket jobban szeretni, hisz eddig sem túlzottan) az egész móka egy excel táblázatban kell.
    Kaptam ugyan én egy progit, ami fel tudja dolgozni, a txt adatait, és átmigrálja szépen, de ahhoz, hogy jól működjön ebben a sémában kell legyenek kilistázva a dolgok:
    00:00:50 > 1/7/2007 00:00:50 > Kelly Clarkson - Behind These Hazel Eyes Classic 08(Gyors)*
    Errefel a progi, ilyeneket adott nekem:
    01.01.2008 00:05:22 > Mark - - Ments meg Magyar 10(Gyors)mTon
    meg:
    1/26/2008 00:00:51 > HelloGoodbye - - Baby, It's Fact New Music 03(Gyors)Sony BMG
    meg:
    00:01:43 United - Ébredj fel ( Heavy Rotation 2008 ).
    Tud valaki megoldást arra, hogyan lehetne megoldani ezt a dolgot?
    Tudom, ha kereskedelmi riádió, miért nem vesz valami progit, én is ezt mondtam a főnöknek, errefel a nyakambavarta a melót. 1 hetem van rá.
    Kéremszépen akinek van használható ötlete keressen meg, vagy írjon ide, mert ahogy nézem, egy hétig nem fogok aludni.

  • bulanjoe

    tag

    válasz VladimirR #100 üzenetére

    Sajnálom, és bocsánatot kérek, amiért ide írtam...azért gondoltam, hogy itt teszem fel kérdésem, mert eddig egy kis programot használtunk, és na.....be voltam(vagyok) kakilva, hogy 27.000 bejegyzésben kell cserélnem valamit egy ilyen marhaságban...na mindegy.
    Akkor kezdem előröl, próbálok érthető lenni. Adott egy excel sablon, mieszerint külön oszlopokban: dátum, óra, szám hossza-perc, másodperc, előadó, számcím.
    Volt egy program, ami ezt megcsinálta. A txt ből a következő sablon alapján szedte ki az információt:
    00:05:22 > 01/01/2008 00:05:22 > Mark - - Ments meg Magyar 10(Gyors)mTon
    (a gyors, meg az mTom, a kiadó neve nem kell az excelben legyen)
    Az amiből most kellene kiszednem az így néz ki:
    00:03:13 Katinka - Bárcsak lennék... ( Heavy Rotation 2008 )
    00:06:39 Beverley Knight - After You ( Re-Current 2007 )
    a zárójeles rész ugyancsak nem kell.
    Gondolom megadva, hogy mikor indult a szám, és mikor kezdődött a másik, ki lehet számolni, hogy hány perces a nóta.
    Van erre valamiféle megoldás, segítség, ráolvasás? Segítsetek plíz!

Új hozzászólás Aktív témák