Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Most olvasom, egy srác belefutott olyanba egy játék után, ahol állítása és a csatol kép szerint is semmi különöset nem csinált, hogy "Mission completed: Award" és a nyereménye T2 light tank, garázshely, álcaháló, nagy javító és elsősegély és automatikus tűzoltó készlet.

    Érdekes, vajon mit tesztelhetnek ezzel? Lehet, hogy lesznek ilyen speciális díjak a játékban később?

  • dfsz34

    őstag

    Na most nagyon csúnya voltam a SU12244-el, 4 kritikus találat, 1 kilőtt tank és 70 ezer nettó kredit (ez 8.6-ban már 91e lesz majd, ha leveszik a rontás remélem),

    szokásos taktika, highway, kis vashíd mellé a bokor mögé és széttépni a felfele jövőket (6,75 sec töltés, 390 átlagsebzés, az elméleti 3400DPM már szépen tud aprítani és meg ha nem is volt sebzés, jött szépen a kritikus találat a dead eye miatt)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Patrick76496 #6323 üzenetére

    E9, látszik is a bokor a térképen a kis hídtól picit balra és lefele, de vank hatodik érzék és volt már, hogy be kellett szaladjak a híd alá fedezékért, ha sok az arty

    Általában valaki már beér a város végéhez és spotol és nagyon jó a rálátás a felfele jövőkre onnan. Ha sikerül megakasztani a nyomulásukat, amire már többször volt példa, mert kiosztok fél perc alatt 3-4 sebzést és általában megtorpannak a tankok, mert előlről is meg oldalról is kapják, összezavarodnak és ha kint maradnak a nyílt terepen, akkor lehet őket igazán megszórni

    Ha többször spotolnak ott, akkor bemegyek a városba vagy ha van segítség, akkor megpróbálom a spotolót leszedni, általában E5 körül szokott lenni vagy átjön ott a nagy hídon

    A SU-nak egy nagy hátránya van, hogy a látótáv 330m, azaz egymaga nem sokat tud csinálni. Még binocularral is kevesebb a látótávja, mint sok tanknak, amivel összekerül, ezért szokták sokan rohamlövegnek használni, de a bokor segít sokat

    A DPM-et így számolom: 60/6,75*390=3467 és ez még javulhat kicsit a BIA-val

    ennek persze jó, ha a negyedét vagy ötödét lehet csak kiosztani a gyakorlatban, de ha van egy előnyös pozíció, ahonnan sok tankra rálátok, akkor azért nem kizárt kiosztani 1200-1500-t egy perc alatt, az 4-5 betalált lövés és onnan általában a tankok oldalát lövöm, jó a találati arány

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #7780 üzenetére

    Írtál az RNG-ről nemrég és már tényleg idegesítő, amit a WG csinál. Ezt nem lehet valamiféle manupiláció nélkül. Amit a legjobban utálok, hogy az egész csatára eldönti a WG, hogy most nyerek vagy vesztek.

    Ha nyerek, akkor többszáz méterről kilövöm a KV3 belépő fedelét, akkor is ha mondjuk csak 50cm-re áll ki. Ha eldöntötte a WG , hogy ez a csata bukó lesz, akkor meg nulla sebzés, lánc, kritikus sebzések tömege és nagyobb távolságra minden mellé megy.

    Alacsonyabb tier-ben ez még jobban megfigyelhető, szinte biztos, hogy valamiféle tudatos manipuláció van mögötte.

    Ok, legyen esetleg több szerencsétlen lövés, de ez undorító, hogy az egész csatár előre eldönti.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Stigma.HC #7796 üzenetére

    Nekem meg elfelejtettek lőni a T34-es emberek.

    Minden mellé, minden lepattan és a társai. Rámentem egy egylövéses wz-re és annyit pattogtam róla, hogy kilőtt. Azt mondom ilyen nincs. 50m-ről, legalább 1m-es mellét lőtt teljesen beszűkült célkeresztel.

    A csatát csak azért tudtuk lehozni, mert az ellenfél még így is nagyon buta volt, de mindenki panaszkodott a chat-ben, hogy mennyire nem tudnak sebezni, úgyhogy szerintem tuti biztosra van valami RNG faktor, amit bedob a WG.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #7809 üzenetére

    A t30 sem tudom mitől TD, az egy sima tank, t29,t32,t34 vonalba illik csak baromi nagyokat sebez a tierjében

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #7813 üzenetére

    igaz, de melyiknek nem puha a teste? a fejét kell kilógatni

    azt nem tudom mennyire pattog, nincs ilyenem még de belém nagyokat szokott lőni :)

  • dfsz34

    őstag

    Csináltam egy izmos kört az ISU152-vel, 1463 alap xp

    remélem erre legalább aranyat megadja majd a vesenyben, ászt megkaptam rá

    sand riveren felmentem a hegyre és kétágúval simán spotoltam onnan az ellenfelet
    én magam is meglepődtem, hogy kétágúval tudom spotolni onnan az alul mozgó ellenfelet olyan 460-470m távolságban, brutál sok sebzés támogatást elszámolt nekem

    ha egy szemét KT nem lopja el az utolsó killt, akkor még szebb lett volna, a mocska ott lapult mögöttem, megvárta, hogy mire jutok az E75-el és csak akkor jött elő, amikor egylövéses lett az ellenfél de már nem volt időm a gold ammot betölteni, pedig szép lett volna, aranylövés

    nekem 4 skilles legénység van, közel 100% a kamo skill, bia, célmegjelölő (ez most nagy segítség volt) meg hasonlók meg kamo festés a gépen és nem láttak meg, pedig az is7-nek 417m az alap látótávja és voltak ott még nagy vasak, ezen én is meglepődtem, mert általában menekülnöm kell vissza elég gyakran

    a másik meglepetés, hogy kétágúval simán spotolom őket onnan, a hegytetőről, mondjuk 370m az alap, 1,25 szorzóval 462,5m plusz a BiA ad még valamennyit, úgyhogy nagyjából pont elég volt, hogy meglássam őket

    volt olyan gold noobozás, hogy csak na, mert nem láttak, csak jöttek a brutál pofonok és keresték, hogy ki spotol, kirohant egy wz, de nem volt ott senki, ez még demoralizálásnak is jó volt, olyan óvatosan jöttek elő, dehát láttam őket, nem volt esélyük

  • dfsz34

    őstag

    kifogtam egy túl jó csapatot T34-el és mire odaértem nem maradt ellenség, 1 hp damage amit össze tudtam hozni, igaz azzal kilőttem egy leopardot

    jól mutat az eredmény 1 damage 1 kill :)

  • dfsz34

    őstag

    b+ tier8-ban már nem nyerek type-ot, egy gyerek csinált a csapatomban 1600 körüli xp-t su101-el

  • dfsz34

    őstag

    válasz Dobi 562 #8254 üzenetére

    A panther m10 tényleg kegyetlenül jól hozza a kreditet köszönhetően a könnyített mm-nek, az olcsó javításnak és főleg a piszok olcsó lőszernek.

    Nekem jobban hozza, mint a T34, mert annak hiába a nagy ágyúja, ha nem top tank (de még ha top is) akkor nagyon kell vigyázni a testére és speciális terepet keresni, amit vagy megenged az ellenfél vagy nem. Ha igen, akkor azért dől a kredit a T34-el, de tipikusan már örülnöm kell 3 betalált lövésnek, főleg ha berak alulra T10 tankokhoz.

    Ami hasonlóan hozza a kreditet, a su12244, de annak meg drága a lőszere.

    Szóval a Pantherm10 szerintem is talán a legjobb farmoló tank. Amikor "bejáratós" volt és sokat játszottam vele, 10 - 12 milla kreditet kitermelt 300 csata alatt.

    Nekem egy bajom van csak vele, hiába megy jól a sebzés, nehéz vele a csatát eldöntenem, ha T29 netán t32 vagy hasonló keményfejű nagy dögök ellen maradok pár tehetetlen társsal. Szerintem nem megy vele rosszul bőven 1000 feletti átlagsebzés, de a WR-em mégis csak 45%, pedig talán egy kezemen meg tudnám számolni az olyan csatákat, ahol én rontottam el valamit és ezen múlt a győzelem.

    Ahogy a képeden látni, azért T29-be 6-t vagy IS-be 3-t belelőni csak nagyon buta ellenfél esetében lehet vagy ha annyira fölényben van a csapatod, hogy nem tud veled foglalkozni.

    Ami viszont vicces, hogy Tiger 2-nek annyira lassan forog az ágyúja, hogy simán körbe lehet szaladni és az oldalát seggét lőve ki lehet szedni és akkor megy a gold noobozás, mert a tiger 2-t hogy lőheti ki egy 7-es med? Persze megint, csak speciális helyzetben, mert ha van több ellenfél, akkor azok közben leszednének.

    Jó tank a pantherm10, farmolásra megkockáztatom a legjobb, pedig nekem van mellette T34, su12244, t25, ram2, de egyik se hoz közel sem ennyit nettóban. Csak valahogy a WR-t kéne javítanom rajta, mert lehúzza a statomat nagyon (su-val 58% a WR-em, inkább azzal megyek és az sem hoz sokkal kevesebbet).

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #8295 üzenetére

    Formálisan végül is igaza volt, mert miattad vesztettek :))

    Más téma, hogy észrevettem egy dolgot, ha még nincs teljesen kifejlesztve a tankom, akkor állandóan olyan kegyetlen csatákba dobál be

    Ha már noobozás, most húzom a vk3001p-t és borzalmas stock állapotban. Sand river, 7 tank letáborozott a hegyen, mondom, a lövegem ócska, lassú vagyok mint a dög, lemegyek spotolok nekik.

    Spotoltam egy DMax-ot és egy KV2-t, de mind a hatan a DMaxot kezdték lőni. Kicseleztem egy lövést a KV2-nél, de a második kiszedett. Mondom sebaj, elég nagy előnnyel vezetünk és írtam nekik, hogy a KV2 legalább 20 másodpercig tölt, várjanak meg egy lövést és utána menjenek rá mind. Igen ám, de ezek egyesével mentek, komolyan ennyire debil bandát válogatni is nehéz lenne. három tank ment rá a KV-ra de persze szigorúan annyira hátulról indultak, hogy mire odaértek már betöltött és egy lövés. Közben annyira sok idő telt el, hogy odaért oldalra egy su100-is a pálya másik feléreől és a maradék három idiótát, akiknek nem volt bátorságuk előbújni (közben már lejöttek a hegyről és ott alul lapultak) pillanatok alatt kilőtték és megkaptam én, hogy hülye vagyok, mert ha a hegyen maradnak. Mondom, jó, legyetek boldogok. Természetesen támadás mód volt, kb 4,5 perc hátra, úgyhogy valóban a hegyen kempelés sokat segített volna.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #8300 üzenetére

    Hogy ez véletlen-e vagy némi akarat is van benne?

    Már több tankomnál volt úgy, hogy egyszerűen azt mondtam, ezzel a borzalommal nem játszom, inkább szabad xp-ből megoldottam, pl a tiger vagy az E75 volt ilyen, azok tényleg iszonyatosak, de mondjuk ez a 3001p is valami hajmeresztő stock állapotban és hiába van meg a nagy csúzlim kifejlesztve, először lánc és torony kell

    Ugyebár szabad xp-t nehéz összeszedni, de arannyal már könnyen lehet konvertálni, úgyhogy az összefüggés megérthető, de nem bizonyítható. Csakhogy érdekes, az E75-el mentem talán 10 csatát stock állapotban és tényleg iszonyatosan buta csapatokhoz sorsolt, esély nem volt a győzelemre és én meg azzal a szutyokkal nem sokat tudtam hozzátenni. Érdekes, ahogy felfejlesztettem fullosra, mert volt annyi szabad xp-m, azonnal normális lett minden a csapatsorsolás terén, már nem 40 és az alatti nyerési esélyem volt.

    Lehet, csak találgatok, hogy végül is az MM valahogy próbálja egy csokorba gyűjteni a fejlesztés alatt levő tankokat és valahogy ennek ez az eredménye, hogy kínszenvedés a tank is meg a csapatok is.

    A tiger-el volt 30 feletti bukóm sorozatban, azért az nem semmi, pedig beleadtam mindent és nem szoros eredmények voltak, hanem az ellenfél legázolt minket. Ahogy fullos lett már normális lett a WR eloszlás, belesimult az átlagomba, de persze soha nem fogok már 50 felettit csinálni vele a rengeteg beszedett vereség miatt, meg el is adtam, úgyhogy az marad, ahol volt.

    Amit nem értek viszont, ha megnézi az ember a noobmeter-en a tank statisztikákat, akkor az átlag mindig 50% felett van, ami azért furcsa, mert logikátlan. Ha minden tanknak a WR-je 50% felett vank, akkor melyik tankok vesztenek? Nekem ez tényleg nem áll össze. Pl. tiger nekem gyalázatos 45,19% (1000 feletti átlagsebzés mellett, érdekes) és az átlag állítólag 50,59%. De minden tanknál ez van, nincs 50% alatti, ami logikailag nem jöhetne ki.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #8305 üzenetére

    Ez is benne van, de az E75-nél annyira feltűnő volt, hogy ahogy felfejlesztettem, azonnal megváltozott a sorsolás. Egyik pillanatról a másikra. Előtte 10 nagy bukó, utána azonnal egy normális csapat és simán lehoztuk. Ez az előtte és utána volt nekem nagyon furcsa, persze lehet, hogy csak véletlen :) de én simán kinézem a WG-ből, hogy egy kicsit megnehezítik a fejlesztés alatt levő tankok életét és mondjuk az ellenfélnél kicsit több már kifejlesztett van, akik már csak a következő szintre gyúrnak (mert ugye az MM nem néz eff-et, kac kac)

    Bingisz: kösz megnézem, ezek már reálisabb értékek

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Taragas #8313 üzenetére

    A szakaszokat őszintén szólva nem szeretem. Ha rosszak, azért, ha jók, akkor még elviselem őket, csak ne éppen a duplázó körömet csináljam.

    A legnagyobb bajom velük az, mikor két szakasz elindul ugyanoda, máris kész a lemming horda, mert hozzájuk csapódik még néhány szerencsevadász. Aztán ezek szoktak mind elpusztulni.

    Egyébként ez is urban legend, hogy a szakaszok milyen jók. Legalább annyi idióta nulla szakasszal futottam már össze, mint profikkal. Ha belefutok egy szakaszba, akkor azért vigyázok, mert egyesével le szokták vadászni az ellenfelet, ahol ugye a tankok még véletlenül sem bújnak ki segíteni, inkább kivárnak és egy 2-3 fős összeszokott csapat szépen bedarálja egyiket a másik után. Azt szoktam csinálni, hogy kitérek előlük és megpróbálok olyan helyen összecsapni velük, ahol vannak társak a környéken, legalábbis lehetőség szerint.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #8324 üzenetére

    alsóbb tierekben már ez megy, sok az angol arty is, de nem csak az és szerintem kúsznak egyre feljebb

    az új hullám lesz

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #8329 üzenetére

    Nem rossz, de egy srác 1600 feletti xp-t csinált su100-al, úgyhogy Type-t nem, de szerintem a 3000 aranyra esélyes lehet.

    Most kihúztam a lánctalpat obj704-re és ugyanaz a hatás. Vért izzadtam a 23k xp-ért. Volt olyan csata, ahol 4 ! Fosch 155-el voltunk de a huns elitcsapatot kaptunk ellenfélnek és bedaráltak minket. Komolyan nem értem, mert a fosch 155 játékosok nem voltak rosszak, stat alapján, de olyan béna helyekre mentek, senki nem spotolt, mennem kellett előre és persze spot és halál. Mindenki azt várta, hogy a 4 fosch könnyedén győz, de nem.

    Na és mi volt miután kifejlesztettem a lánctalpat? Beleadtam szabad xp-t is, mert már annyira durva bukó csatáim voltak.

    Az első két csatám 3000 feletti xp és 3 - 4 kill. Megint normális a sorsolás, nem sorol be annyi debilhez minden csatában, hanem elosztva, ahogy kell :)

    Biztos véletlen... vagy esetleg motiválnak, hogy váltsak aranyért szabad xp-t, most mondjuk majdnem megtettem

  • dfsz34

    őstag

    Na azt hiszem, hogy itt kell abbahagyni, mert mentem egy 1784xp-s kört (prémmel 2676 volt, illetve most duplán ugye) a su12244-el, csak kár, hogy prémium tankok nem vesznek részt a versenyben, pedig ez elég ütős eredmény. Figyelgetem a TD-ket és eddig 1690 volt a legmagasabb xp ebben a hónapban, amit TD-nél láttam és az is 8-as TD volt, nem 7-es és annál ez az eredményem több, csak sajna prém tank.

    Erre végre megkaptam az ászt is, már régóta vártam. (5,5k damage, 7 kill, 135e bruttó és 87e nettó kredit, sajnos 5 aranyat is lőnöm kellett, az 24e creditbe fájt, de muszáj volt, mert kv3, t29, IS, su12244 meg az aprólék jött rám egyszerre, hogy alig győztem fedezéket találni meg volt még egy arty is ellenem és egy totál használhatatlan su152 maradt csak a végére mellettem. Annyira bátor volt, hogy lelépett a táborból és mire végeztem mindenkivel megtalálta az artyt és hősiesen kilőtte, de legalább nyertünk.

    Kömyörögtem az idióta scoutnak az elején, hogy menjen a város végébe a highway pályán és akkor oldalba lőjük a felfele araszolókat, de nem. Sima győzelem lehetett volna, igaz akkor nem kapok ennyi xp-t.

    Mikor beért már az ellenfél csapat a városba, akkor ment oda a scout és kilőtték pillanatok alatt, ennél nagyobb idiótát keresni kéne a scoutok között.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Taragas #8390 üzenetére

    Ezt pontosan így gondolom én is.
    Persze a WG tagadja, de mégsem bonyolult dolog kicsit kegyetlenebb MM-t osztani ilyenkor és máris erős a kérsztetés a szabad xp-re, amire leginkább arannyal lehet szert tenni

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8392 üzenetére

    Nem 2-t de egy kazal pszichológust, vagyis inkább kutatót alkalmaznak, viselkedés kutatót, de gondolom ez egyértelmű

    Csak tényleg az van, hogy érdekes ismétlődések figyelhetőek meg

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8406 üzenetére

    Pontosan úgy van, ahogy írod. Szerintem amiatt, hogy ez üzleti vállalkozás és az átlagos, béna játékost is sikerélményhez kell juttatni, amit ezzel el lehet érni, ha kicsit csavarnak az RNG-n és valamelyik oldal felé lejt a pálya. Ilyen módon az átlagos idióta szinten mozgó potenciális költő játékosnak is lesz sikerélménye és majd több prém tankot meg prém előfizetést vesz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8439 üzenetére

    Ha járműt váltasz, akkor nem csak az alapképzettségükből vesztenek 10%-t?

    Már váltottam többször és a skillek maradtak, ahol voltak, csak az alapképzettség ment vissza 90%-ra.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8443 üzenetére

    Vannak ilyen tankjaim nekem is, jó a sebzés, talán még jól is játszom velük, de mégis gyalázatos a WR

    Pl ez az angol szörnyeteg nagyon nagy sebzéseket ki tud osztani, de ha a végjátékra marad, akkor akár egy E75 kicsinálja. Tapasztalatból mondom. Ki szoktam dugni az E75 orrát olyan éles szögben, hogy pattintson vagy maximum a láncot ellövik, de ugye max javítás mellett nem tart sokáig. Már vagy 7-8 ilyen angol TD kinyírtam ezzel a megoldással. Igaz, egyszer kilőtt, de hogy hogyan azt máig nem értem, mert jó volt a szög, na mindegy is, a lényeg, hogy az ilyen tankokkal, mint az angol szörny nehéz végjátékot nyerni.

    Egyébként JPZE100-t is simán ki lehet filézni, ha nincs segítsége. Fordult volna rám, is8-el meg szépen besurrantam az oldalába és oldalról kilőttem több lövéssel. Vergődött ott, de minek?

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8483 üzenetére

    Most én is szopóágon vagyok az E75-el

    Egyszerüen kriminális milyen retartáld csapatokba rak, nyerési esély a legmagasabb 42% volt és beleadhatok apait anyait, semmit nem számít, mindig van 5-6-7-8 vagy még több retardált, akik egyszerüen pillanatok alatt elhullanak. Kiállnak a semmi közepére mozdulatlanul lövöldözni, röhejes, tényleg, volt mikor nem túlzok 2 másodpercig élt a hülyéje, látszott minimapon, hogy vagy 5 várják remegő ujjakkal, hogy valaki kidugja az orrát, erre kimegy

    Tényleg érdekes ez, hogy nem elosztva kapom az ilyen retardált csatákat, hanem ömlesztve, egyben.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #8484 üzenetére

    megtört végre a szopóág, 2 meccs obj704-el, 10k sebzés 10 kill összesen és még a legyőzhetetlen kitűzőt is megkaptam

    1249 xp nem volt elég a tank ászra, csak első osztályt adta be, azért durva ez

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Taragas #8513 üzenetére

    Nem is a vereség durva, hanem amikor megalázóan bedarálnak minket vagy ostoba taktika miatt vesztünk. Az utóbbira már sokadik példa a Karélia bázisvédés. Mi a jó életbe kell ezeknek minden felmenni harcolni a dombon, ráadásul olyan messzire, hogy biztosan ne tudjak segíteni nekik. Utána meg az ellenség oldalba kapja őket odafönt és megy a veszekedés, hogy miért hullott el a csapat pillanatok alatt.
    Másik tipikus eset, mikor ellenség elkezd foglalni és mindenki szép nyugodtan kempel vagy lövöldözik tovább. Ha odarohanok egyedül vagy max pár segítséggel, akkor meg bedarálnak minket. Mostanában már én is azt csinálom, ha látom, hogy senki nem mozdul, akkor elkönyvelem, hogy ezt buktuk és kiosztok még pár sebzést inkább, mint odamenni meghalni az össztűzben.

    Na de az ilyen ostobán elvesztett csatákat utálom én.

    Egyébként egyetértek a WR-t le kell ejteni magasról, hacsak nem akar valaki valamelyik elit klánhoz csatlakozni, lást a lenti társalgás lol

  • dfsz34

    őstag

    Ideje lesz nerfelni a foch155-t, mert már unom, hogy minden tier9-10 csatában ott van 1 legalább.

    Adták itt az okos közhelyes tanácsokat, hogy le kell láncolni meg oldalba kerülni. Persze, leláncolom és? Ott van mellett még 3 másik ellenfél, akik közben meg lőnek. Oldalba kerülni? Azt mégis hogyan?
    Ezek mind szép és okos taktikák, ha a végén az ember összefut egy magányos Fosch-al a pusztában.

    A gyenge pontját lehet egyedül lőni, de nem könnyű, mert kicsi. Akárhogy forgatom az E75-t, a három lövésből egy biztosan eltalál, de legalább ezzel tudok pattintani. A másik kilences nehéz tankom, az is8 meg esélytelen, annak max a tornya tud pattintani, de nem azt fogja lőni.

    Főleg mikor egy szűk folyosón kell előre menni, sokat nem lehet tenni. A kis fosch is kemény, de az nem sebez ekkorát, meg annak elég két lövés, de a nagy fosch-al nem lehet mit kezdeni, csak ha többen támadjuk egyszerre.

    A hosszú töltésidő meg mit érdekli. Addig visszahúzódik és a társai lövöldöznek, rárontani nem lehet, mert hogyan, fussak keresztül 3 tankon?

    A nagyot sebző TD-k legalább csak 1-t lőnek belém és van esélyem oldalba kapni őket, mert lassúak. A Fosch hármat sebez, közel akkorát és gyors, fordulékony (relatív, a nagy dögökhöz képest). Nyilván majd kifejlesztem én is és megyek vele trollkodni, de ez a TD tényleg nerfet érdemel és kezd nagyon szaporodni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz littlemole #8543 üzenetére

    Ha csatáztál már F155 ellen, akkor tudod miről beszélek.

    Ha béna a játékos, akkor ok, nincs gond. de ha belemegy a csatába, mint faltörő kos és kioszt 1800-2700 sebzést egy töltéssel, na akkor simán felszámolnak vele egy 2-3 fős ellenséges sejtet, pláne, ha még segít is pár tank a fosch-nak.

    Ellenszer nincs. Olyan közelről hiába forgatsz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Patrick76496 #8547 üzenetére

    Nyilván van sok probléma a fosch155-el, de a harcmodor, amit a kicsit is ügyesebbek használnak lehetővé teszi neki, hogy kiosszon 1800-2700 sebzést közelről, ahol nem sokat számít a célzás, főleg egy ilyen gyorstüzelőnek.

    Faltörő kosnak használják és már rengetegszer láttam (és elszenvedtem), hogy kisebb, 2-3 fős harcoló csapatot felszámolt úgy, hogy jött vele néhány szatellit tank. Meglőtték, persze, de nem tudták kilőni.

    Egy ilyen csapat gyors kiesése már nagyot üt, és jöhet a következő, ha ügyes a játékos, akkor sokáig életben marad és brutál sebzés meg sok kilőtt tank marad utána, amit már nagyon nehéz vagy akár már lehetetlen is kompenzálni.

    Ami sokkoló, az a pusztulás sebessége és a tehetetlenség érzése. Egyik másik TD sem képes erre egymagában. Kiosztanak brutál sebzést, ja, utána meg várni kell amig betöltenek. Ha van elég hp-m, akkor még az fvb-től vagy jpze-től sem tartok ennyire. Azokat eséllyel meg tudom támadni közelharcban. Az F155-t csak komoly szerencsével sikerülhet (mellélő, patintok többször) és ha már nincs nála kis javítókészlet (leláncolás).

    Az ilyen tankok nerfélt kiáltanak a játékegyensúly miatt, nem kérdés.

    Ezzel együt, ahogy írtam, én is kifejlesztem majd és megyek trollkodni vele :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #8550 üzenetére

    Ez az érvelés eléggé, khm, alacsony szintű.

    Nem írtam, hogy utána majd másik tank nerfelését kérem, amúgy is hízelgő, ha azt gondolod a WG-t érdekli a véleményem.

    Leírtam, hogy a csatahelyzetekben az F155 megoldhatatlan feladat elé állított és nem vagyok ezzel egyedül. A WG is szólt már, hogy potenciális nerfet kap, akkor te miért kötöd az ebet a karóhoz?

    Elfogadom, hogy te olyan über pro játékos vagy, aki megeszi reggelire az F155-t, kész. Nincs vita a részemről. Ha bármi tartalmi kérdésről is akarsz beszélgetni én nyitott vagyok.

  • dfsz34

    őstag

    Nem tudom mi ez az új divat, hogy az ellenség foglal, akár hárman is és mindenki a legnagyobb nyugalommal sniperkedik meg kempel. Kicsit q. anyázok a chat-ben, de semmi. Egyedül meg nem megyek oda szétlövetni magam, inkább kiosztok még pár sebzést aztán annyi.

    Nagyjából minden 10. csata ilyen idióta módon végződik. Van, hogy mi nyerünk így, de nem értem én ezt.

    Ja igen, és ez tier 9-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Dr_Syrex #8571 üzenetére

    Akkor nem egy szerveren játszunk. :)

    Most pont volt kettő ilyen. Redshire és Mines.

    Még redshire-n volt pár próbálkozó, de természetesen egyesével és ahogy spotolódtak, gyakorlatilag azonnal megsemmisültek.

    Inentől sima cap volt az ellenfélnek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #8573 üzenetére

    Lejárt a szerk idő.

    Mines újra, mi jobbról indulunk. Látom a lemminghorda fel a hegyre meg néhányan balra. Mondom, mi a f..., elég noob az ellenség, foglalni fog középen, nagy létszámban, ezt elvesztettük.

    Írok nekik, semmi. Felhívom a figyelmet a körre, semmi változás. Mondom, ilyen bután csak nem veszíthetünk. Odamegyek 1 szál is8 és meg is érkeznek vagy 6-7 tank élen egy e75. Ami ott volt, az nem emberi, felment az adrenalinom az biztos.Próbáltam foglalni én is, hogy addig is megálljon a számolás, de kilógott valamim mindig, ellőhetik, inkább mindig kiugráltam és belelőttem valakibe, ezzel is időt nyertünk. Aztán megunta az E75, odajött, hogy leszámol velem, de jól forgattam az is-t, egyetlen egy bevitt találata sem volt, de a többiek mondjuk szépen lőttek engem, bár sok volt a pattanó, mert tekeregtam, ahogy csak bírtam, forgattam a gépet. Az egész ment legalább 8-10 percig, azt hittem az ideg szétvág, meddig bírom ezeket feltartani egyedül de szerencsére a foglaló és semmit tevő (azon kívül, hogy rám vadásztak) 6-7 tank (közben mondjuk kettőt kilőttem közülük) nagyon hiányzott a frontról és legázolták őket a többiek. 15:1 lett a vége és a szépségtapasz, a rape, leláncoltam az e75-t és ahogy kell seggbe egy nagy durr, azzal lett vége.

    Ellenben ez is, mint már annyiszor, ha nem megyek oda és nem kockáztatom, hogy 6-7 tank széttép, mint pincsi a lábtörlőt, akkor egyszerüen befoglaltak volna és kész. Így is volt, hogy talán már csak 10 másodperc volt hátra, de elég kezdők voltak, oldalt, hátat mutattak, tehát nem volt hibázott lövésem.

    Ez nem egyedi eset, ez az új divat. Mi harcolunk vagy sniperkedünk vagy csak várunk valamire, az ellenség meg hadd foglaljon, nem megyünk oda, mert az veszélyes.

  • dfsz34

    őstag

    És újra. Mountain pass, áttör az ellenség, 2 T34 és egy panther. Rohanok vissza egy jpanther-el védeni, egy csomó nehéz tank meg a buta idióta szakaszok csak nyomulnak előre. Egy löwet konkrétan leidiótáztam, de akkor sem, mintha nem is értené (amúgy lehet, hogy nem érti az angolt), szóval durva helyzetek ezek.

    Természetesen kilőttek minket pillanatok alattt, a csata elveszett úgy, hogy nyerésre álltunk a tankok tekintetében.

    Csak azt nem értem, hogy ezek a primiítv idióta szakaszok mit akarnak? WR-t nem javítanak, csak mennek előre ész nélkül.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8610 üzenetére

    Ne is mond, annyira durva ostoba bukó csatáim voltak nekem is.

    Szerintem mást tényleg nem lehet tenni, mint lesz...ni a WR-t. Játszál egy jót, aztán kész. Kit érdekel a stat, hacsak nem akarsz valami nagy klánhoz csatlakozni? Sokszor még ők is egyébként nem a statot, hanem az átlagsebzést nézik, ami sokkal objektívebb mérőszám és jobban visszaadja a tudást és az ügyességet, mint a WR mondjuk.

    Runo: ezt egyébként most kampánytól függetlenül is megcsinálhatnák, hogy a vesztes csapat 3 legjobbját mondjuk +50% xp-vel jutalmazzák. Tök igazságos lenne és legalább kicsit hajtanának az emberek, akkor is, ha bukóra áll a csata.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Nem értem komolyan ezt a sok b...t. Már a sokadik olyan buta vereségem ma, hogy egyszerüen nem hajlandóak visszaindulni bázist védeni, amikor foglal az ellenség. Ha visszaindulok, akkor meg az előörsök szétszednek, nem lehet igazán jól harcolni semmivel több tank ellen egyszerre. Meg még a bázisról is lőnek a foglalók. Ez tényleg már a korlátolt agyműködés vagy nem tudom mi és hiába szól az ember a chatben, semmi, pedig a bázisvédést a saját nyelvén írja ki, tehát még arra sem lehet fogni, hogy angolul nem tud. Esetleg annyira hülye, hogy nem tudja, mi a bázis, de ezt nem hiszem, egyszerüen ez van, nem fog javítást fizetni. Ha az ellenfél elkezdett foglalni, akkor megnyerte, nem értem én ezt. Az lesz, hogy nem idegeskedek többet, megy a kisf...m ezeknek feláldozni magamat, lövök még párat, aztán annyi.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #8667 üzenetére

    Én múltkor srégen megindítottam az E75-t mert mát untam a szerencsétlenkedést, lőttek, de mindent pattintottam, egyszer leláncoltak de szerencsésen szögben maradtam és nem kellett a kis javítómat ellőni a láncra. A végén a nyílt terepen már bekaptam két lövést, de közben a társak szétlőtték a kempelőket, akiket szépen spotoltam nekik, meg ugye felbátorodtak és jöttek utánam. Vicces volt, ahogy mentem durrogtak szét a tankok két oldalt. Pedig voltak ott nagy vasak, jpze100, obj268, de a TD-k tudom hovan állnak, arra kis dombra és sikerült a szöget megtalálnom, illetve nem követtem el a hibát és nem tekergettem a tornyot, hanem feléjük nézett és persze nem álltam meg esetleg csak lassítottam.

    Védekezni is csak bátortalan támadó csapat ellen olyan egyszerű dolog. Ha van egypár jó scout, akkor meg öröm kidurrogtatni a kempelő TD-ket úgy, hogy azt se tudják, ki lőtt rájuk. A másik jó technika végigmenni srégen a hegyoldalban és a házaknál feljönni, de ehhez kellenek társak, akik lövik a házak között levő ellenséget.

    Ha a védőket felderítik, akkor az már fél győzelem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Gaz 78 #8684 üzenetére

    Próbálgatnám az E100-t, de megint játszhatatlan a lag miatt ez a sz..r. Csak azt nem tudom hogy a WG szervere miatt van vagy maga a upc internet ilyen trágya mindig esténként.

    Játszadozok, ki ki ugrálok, erre elindul a tank mint az állat nyílegyenesen előre, nem tudom megfogni. Azonnal szétlőttek, 8 találatot kaptam 20 másodperc alatt.

  • dfsz34

    őstag

    Most mentem egy combosabb kört a stug-al, 8 kill, 2984 sebzés

    Győzelem!
    Csata: Redshire 2013. augusztus 3. 23:10:43
    Jármű: StuG III
    Szerzett tapasztalat: 1 764
    Szerzett kredit: 89 276
    Csatában elért Achievement: Radley-Walters medál, Fadin medál, Top Gun, Mesterlövész

    A Fadin medál volt az, amiről azt hittem, hogy soha az életben nem szerzem meg. Talán a legnehezebben megszerezhető.

  • dfsz34

    őstag

    És megint, foglalás. Előre szóltam a csapatnak, redshire, noob ellenfél, mondom jönni fognak foglalni nagy számban. De természetesen nem érdekelte őket, csak poénkodtak, hogy akkor majd szétlőjük őket.

    Jöttek is, 1, 2 aztán 3 foglalt de senki nem mozdult meg, hogy reseteljen. Mondom a med tankoknak, hogy menjenek, fedezzük. Nem. Senki. Mindig megfogadom, hogy rohadjon meg az ilyen csapat és én nem megyek oda, de aztán arra gondoltam, hogy így is lent van a WR-em ma és ilyen bután nem veszíthetünk.

    Odamentem, 3 lövést kaptam közben.A ház mögöt próbáltam lapulni, de kaptam lövéseket és a vége felé, odajött egy e50, hogy kilöjön, mondom, ott van 6 tank körben majd kilövik. Hát nem. Nem tudom mire löttek vagy miért nem lőttek, de kiszedett az e50 úgy, hogy le tudtam még láncolni mikor kidugta az orrát. Hihetetlen komolyan mondom, kevés xp-t kaptam, alig sebeztem, fizethetem a javítást és a program semmibe veszi, hogy ha nem vagyok ott, akkor elveszítjük a csatát.

    Egyszerüen nem értem, nagyon megszaporodtak az ilyen totális amatőrök. Hagyják az ellenfelet foglalni, oda nem mennének csak messziről szeretnek lőni de még arra sem képesek, hogy legalább a foglaló tankot védjék, hanem össze vissza lőnek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Taragas #8700 üzenetére

    Az is8 tényleg papír, egy dolgot lehet vele tenni, hull down és a tornya, ha előre néz, akkor tud pattintani de legalábbis nagyon nehéz messziről meglőni a púpjait. Közelről meglővik, ez van, nincs erős pontja, esetleg sidescraping, mást vele nem lehet tenni, körbe bárhol meglővik, elől is.

  • dfsz34

    őstag

    Lehet, hogy csak meg kell szoknom, de ez az E100 mekkora egy tr...gya eddig. Az e75-el, ha elindultam és jól beállítottam, akkor nagyon sokat pattintott.

    Az e100-t nagyon nehéz úgy beforgatni hogy pattintson és általában meglőnek bármit is csinálok vele. A gyulladást eddig megúsztam vele, az még lesz..

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8734 üzenetére

    Egy nehéz tank esetében lehet csak elvárás a hp lesebzése

    A TD esetében a 2-2,5x, SPG-nél akár 5-8x, könny és közepes tankoknál viszont már 1/2-3/4 is tisztességes eredmény szvsz

    A WR szintén trükkös mérőszám, szerintem könnyen manipulálható, elég csak op tankokkal menni és máris javul, miközben nem sok minden változott

    pl isu, kv1s, pzs35, t110e3-4-5, fosch155 mind mind erős op tankok, stat javításra jók

    De ez a kiosztott sebzés és hasznosság is relatív, mondjuk pont most volt egy olyan csatám, ahol végül sikerült megtalálnom a jó szöget a sidescrap-hez E100-al, 5-6 tankot tartottam fel egyedül, mind engem lőtt, vajmi kevés eredménnyel és közben a társak kihasználták a helyzetet máshol és a túlerejüket és legázolták az ellenfelet körben a zászlónál és hátba kapták kb 8-10 perc után ezt a maradék ellenfelet. Volt 12000 potenciális sebzésem, de xp-ben nem igazán hálálta meg a program, hogy feltartottam két másik tankkal egy nagyobb ellenséges csapatot, de legalább győztünk.

    Mondjuk csak egy dolgot nem értek, bekaptam pár 50-60hp sebzést, de hogy azok mik lehettek, mert nem kicsi tankok voltak ott zömében tier 9 és 10 (obj268, 110e5, is8 meg hasonlók) és ha he-vel lőnek, akkor nagyobbat kellett volna sebezniük, furcsa mindenesetre.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #21346560 #8739 üzenetére

    Mostanában divat lett he-vel lőni, csak nézek az ilyen 50-60hp sebzéseken és komolyan nem értem

    Nem csak az E100, de is7, obj704 is rengeteg ilyen találatot kap. Két előnyét tudok, olcsó (csak kevesebb xp-t és kreditet hoz) meg nem kell gyenge pontokat ismerni, illetve a harmadik, amit más is írt, ha alacsony hp-s az ellenfél, akkor biztosabban ki lehet vele lőni de ezek speciális helyzetek csak, amikor érdemes. Ja meg foglaláskor resetelni, én azért tartok párat.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8743 üzenetére

    Na várj, én nem átlagsebzésről beszéltem, hanem amit te kezdtél el fejtegetni, hogy mikor mondhatja azt az ember, hogy segítette a csapatát.

    JPZE100 meg a többi 10-es TD talán speciális eset, mert nagyobb ellenfelet nem kaphatnak (kisebb TD-k ugye nagyobb hp ellenfelet kapnak, több lehetőség nekik), de nekik maguknak sok hp-ja van, úgyhogy azok a kivételek, amik erősítik a szabályt.

    De pl egy obj704 esetében lehozható a 3-3,5k sebzés, nem átlagban persze, de úgy mondanám, ha az ember letud 4-5 sebző lövést adni, ami azért megoldható.

    Amúgy jpze100-al is ez a helyzet, 4-5k damage az 4-5 sebző lövés, csak ugye azzal nem könnyű leadni, amig egy jó kamo értékű és relativ mozgékony TD-vel és top ágyúval már megoldható a leshelyek ismeretében és ha a csapat nem olyan, hogy fél pillanat alatt elhullik.

    Nekem 13 csata után 1500 az átlagsebzés E100-al, ahonnan nyilván van még mit fejlődni, de 10 csata stock ágyúval volt, csak meguntam és lecseréltem szabad xp-ből, meg bevásárolt 3000 arany lőszert is, az elég lesz egy ideig.

    Egyébként szerintem legénységet húzni a 10-es tankok a legalkalmasabbak. Egyrész nagy létszámú csapat van bennük, másrészt meg az xp is valahogy jobban jön ott, megkockáztatom még a prém tankoknál is jobban. A credit persze nem és lehet, hogy kell mellé néha prém tankkal is menni, hogy ne legyen nagyon mínuszos egy-egy nap, de azért most a buff után és prém előfizetéssel nem annyira veszélyes. Prém előfizetés nélkül már lehet, hogy jobban be kellene osszam a 10-es csatákat és többet menni a prém tankokkal, de arról majd akkor tudok beszámolni, ha lejárt.

  • dfsz34

    őstag

    RNG megint: obj704 közvetlen közelről, 10m-ről lepattanót lőtt az obj268-ra, ez már tényleg a hihetetlen kategória, vagy a ténylegesen irányított RNG

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #8799 üzenetére

    FSB, te nagy E100 szakértő vagy és nem értek egy dolgot. Mentem egy másik E100 mellett, az ellenfélnél három volt.

    Kiugráltunk a domb mögül és próbáltam lőni tetőgerendát, oldalát, de egy lövésem nem sebzett. Mellettem a srácnak meg mindegyik.Egyszerüen nem értem, hogy mit lőhetett az E100-n, hogy minden lövése betalált, mert be voltak forgatva rendesen és a tornyukat sem tekergették. Van az alján kívül (ami nem látszott a domb miatt) más gyenge pontja is? Nagyon frusztráló volt, hogy neki minden lövése sebez, nekem meg egyik sem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Imilenni #8818 üzenetére

    Nekem obj704 10-15m-ről lött mellé, mert az ellenfélnek kb 5% nem volt a célkeresztben. Igaz, mozgás közben, de ez akkor is durva.

    A program gondoskodik arról, hogy siemka rambo pistike is sikerélményhez juthasson és elmondhassa, hogy a noob obj nem tudta meglőni 10m-ről, ő bezzeg kilőtte mind az 50hp-t rajta.

    A sikerélmény az alapja a jövőbeli vásárlásoknak, úgyhogy értem, csak nem tetszik, hogy beleszólnak keményen az RNG-be

  • dfsz34

    őstag

    Megvettem végre az obj268-t. Sajnos az akcióra nem jött össze az xp, úgyhogy a normál áron. Félelmetes milyen durva szo.óágra rakott vele. 2450 átlagsebzést hoztam eddig össze vele és 33% WR-t. Van, hogy a tier9-10 nehéz tankok mind elhullanak nulla vagy minimális okozott sérülés mellett és rám támad 3-4 tank egyszerre. Ilyenkor egyet tudok lőni, max kettőt aztán végem.
    További kedvenceim a foglalást nem reseteljük, hanem nyomulunk tovább vagy szépen táborozunk valahol. Ennél csak egy fokkal jobb az a csapat, ahol ilyenkor szigorúan egyesével mennek neki a 2-3 ellenséges tanknak és pusztulnak el szépen szintén egyesével.

    A szemét r...dt programozók úgy látszik, minden tankkal ezt csinálják. Bizonyos lejátszott csata alatt olyan kegyetlen nehéz helyzetekbe teszik, lehet azt hiszik, hogy így lehet fejlődni, pedig csak az ember kedvét veszik de az obj268 legalább egy jó kis TD

Új hozzászólás Aktív témák