Új hozzászólás Aktív témák

  • handbrake

    csendes tag

    Üdv!

    Ha adott 2 egyforma TP-link router WR840ND, amik Bridge módban vannak, 30-33% jelszinttel kapcsolódnak, miért van hogy a 120 Mbit-ből csak 30 Mbitet tudok a Bridge vevő oldalán mérni. Mind a két oldalon úgy van beállítva a router, hogy a WIFI része csak a Bridge kommunikációt szolgálja. Az adó routeren nincs más UTP-n kapja a netet, a Vevő oldalon egy másik router szórja a netet. Ott a wifin is csak ez a 30 mbit mérhető, ugyan ez a vevő oldali routerből UTP-n kivéve gépre kötve is ennyi. DHCP-t az Adó router osztja. Mág ha felezi is kevés a 30 a 120-ból, ami a T-s routeren mérve 80 - 90 Mbit tud. Így most ez le van harmadolva.....

    Más: Volt egy kis időm, így végre tudtam tesztelni a kültéri Ap-et. ( Ubiquiti Nanostation 5 "54mbps" és Loco).
    Asztalon összelőttem egy mini hálózatot. A sebességgel nem voltam kibékülve. Tudom, hogy a WDS lefelezi a sebességet, de így se értettem igazán. Ha a beépített tesztelővel néztem se volt meg az 54 Mbps pedig egymással szemben voltak az asztalon. Elfáradtak az eszközök? Van valami más mód, hogy az AP-k kommunikáljanak egymással, vagy valami beállítás trükk? Az AP-nek csak ez a feladat lesz szánva áthidalják a 300 méteres távolságot, a többit a routerek végzik majd. ( Netmegosztó AP WDS , Vevő Station WDS)
    TP-linknél ( 2 router) jártam ugyan így, ott a sebesség akkor emelkedett, mikor a DD-WRT fel lett telepítve.

    Várom az ötleteket!

    Köszönöm :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák