Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scobbyka

    tag

    Valaki meg tudná mondani honnan lehet leszedni a windows frissítéseket, hogy én is gyárthassak saját telepítőt?
    Mert a sajátom mert eléggé régi és újra rakáskor egy raklap update-et tölt le.
    Windows Update honlapról próbáltam de igencsak nehézkes kikeresgélni az KB.....-kód alapján.
    Régen volt a pécsi tudományegyetemnél egy összes windows frissítéseket tartalmazó lap, de már nem érhető el. :(

    Scobby

  • Scobbyka

    tag

    Na egy nekem nagyon fogós feladat:
    Adott egy CD, amin van egy Windows XP (OEM,Retial,Upgrade,Corporate) ez mind egyszerre.
    Egy kép amikor elindul: [link]
    Az ISO file amiből kiírtam ha jól emlékszem 700 MB-t alatt volt.
    Most lemásoltam, hogy csináljak róla egy ISO-t mert letörlötem.
    Felmásolom egy mappába, majd csinálok ISO-t. Eddig minden OK.
    Majd nézem a méretet: 2,5 GB-t na mondom ez hogy????
    Nézek egy könyvtárszerkezetet, van egy ROOT könyvtáram: abban a különböző XP verziókhoz a könyvtárak (4db)
    Elkezdtem őket összehasonlítgatni, kiderült csak pár fileban különböznek mint ahogyan vártam is.
    De hogy a fenébe fért rá ez egy CD-re, mert tuti onnan másolta le!
    Létezhet olyan hogy csak a különböző fájlok vannak neki megadva a 4 könyvtárban a többi meg valamilyen link alapján másolódik?
    Pl.: adott 4 könyvtár 1,2,3,4 a nevük
    1-es benne van minden ő a legnagyobb méretileg
    2-es az elsőtől csak 4 file-ban különbözik de attól ebben benne van az 1-es is kicserélve a 4 file-t (fizikailag foglalt hely csak a 4 különböző file mérete)
    3-as ugyanaz mint 2-es
    4-es ua mint 2-es
    Így 4 könyvtár fizikailad fogalat mérete 1-es teljes +2+3+4-ből a különböző file-ok = 650MB, logikailag foglalt mért 1-es+(1-es - 4 file + 2-es 4új file-ja +......)= 2,5GB
    Mert a különbség tényleg nem egetverő pár MB-t.

    De ha a CD-n barangolok meg kijelölgetem ugyanezt a 4 könyvtárat ott is 2,5 GB.

    Erre válaszoljon nekem valaki, meg ezt hogyan lehet megcsinálni??

    Scobby

Új hozzászólás Aktív témák