Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Frawly #50689 üzenetére

    De egyébként pont azt mondom, hogy az a gép túl jó XP-nek, már csak azért is pazarlás, mert az XP nem tudja rendesen kihajtani

    Az XP-nek nem is kell, nem volt az olyan nagy igényű. Egy normális órajelű Core2-n (pláne, ha az Duo volt) már repült minden funkciója; akkor még fontos volt valóban optimalizálni. Az utasításkészletekkel az a helyzet, hogy nem is neki kell támogatnia, hanem a használt programoknak. A többszálúság pedig már NT óta nem igazán probléma. Bár az igaz, hogy az XP óta fejlesztették a szálak CPU magokra/szálakra szétosztását, de ez inkább csak a CPU-k specialitása miatt észrevehető néhol (nem teljes értékű magok). Csak 2, bárki által egyszerűen elvégezhető teszt: CineBench, vagy WinRAR (mindkettő erősen több szálú alkalmazás, amióta világ a világ, valamint egyszerűen tesztelhető velük a CPU sebessége), ugyanazon a gépen XP-vel és egy mai (tulajdonképpen bármelyik, utána következővel valószínűleg, de én csak 7-tel és 10-zel láttam) Windows-zal, Én magam Sandy és Ivy Bridge i7 CPU-val láttam, mindkettő az XP SP3 után jelent meg ugye, frissebb CPU-n meg még nem futtattam XP-t. XP-n észrevehetően gyorsabb mindkettő. 8-szálnál többel szintén nem futtattam még XP-t, de a többszálú programozás az olyan, hogy amit 8-ra (kis túlzással amit már 2-re és nem igényel interakciót, tehát nem játék pl.) jól szét lehet osztani, azt 32-re (vagy 64-re? - már nem emlékszem pontosan, mennyit támogatott hivatalosan) sem probléma (annyira, hogy többnyire egyáltalán nem is kell semmit tenni érte). A nem teljes értékű magokra osztással már lehet persze némi teljesítményt veszteni.

    The only real valuable thing is intuition.

  • 789

    csendes tag

    válasz Frawly #50689 üzenetére

    Irásaidból kitünik, roppant nehezen viseled a másként gondolkodókat és a helytelen politikai nézetüeket. Miért vagy napestig az XP tárgykörben, ha ennyire utálod az XP-t meg azokat is akik XP-vel müködtetik a számitógépet ?

    >>>rendesen kihajtani
    Nem tudom mire tartasz számitógépet. Én nem hajkurászom se a Dell-t, se a Lenovo-t. Az a gyanum, hogy az otthoni és az irodai felhasználók sem.
    Ipari felsználókkal egy személyes tapasztalatom volt. Két évvel ezelött, egy vados új épületben, egy vados új bankfiókban, vados új számitógépeket szereltek be. Mindegyiken Win 7 cimke volt. A szakember Windows 7-t telepitett. Úgy látszik, a bank nem hallgatott az MS nyúlványokra. Feltételezem, hogy három év múltán nem fogják kidobálni a gépeket csak azért, mert valami idomitott azt huhogja hogy már elavultak, a bank csak szivatja magát velük.

    _________________________
    Slackware az Linux, a többi meg csak ki tudja mi. Slackware-nek én mondom meg mit csináljon, nem az nekem. A Vista iskolában idomitottak nézete, hogy a gép mondja meg nekem, hogy mit és hogyan csinálhatok; hogy Linux is olyan legyen mint Win 10.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák