Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    Lehetséges, hogy XP-ben van valami net sebesség korlát 10 Mbit/s net felett ?
    Egy régi XP-s gépen néztem valamit és azt vettem észre mióta 20 Mbites a Net, hogy bármilyen sebességmérővel nézem a böngészőkben (FF, Dragon) 9-10 Mbit-et mérnek a 20 helyett. Elindítok egy letöltést, akkor is csak 10 Mbites netnek megfelelően 900-1000KB/s-el megy a letöltés, de ha elindítok 2db letöltést, akkor külön-külön 1000KB/s el mennek, vagyis a kettő együtt hozza a normális sebességet (2,2MB/s), ami már a 20Mbit.
    Külső programokkal pl Orbit, Utorrent ugyanazok a letöltések maxon mennek végig, csak a böngészőkben van valami korlát. Lan-on és Wifi-n is ugyanaz. Hálókártya és Wifi korlát kizárva, Net jó Win7 rendszeren minden ok. Néztem egy másik XP-s gépet is és ott is ugyanez van, hogy böngészőben csak a 20Mbit felével lehet letölteni egy fájlt, de 2db együtt már megy maxon.
    Lehetséges, hogy XP a böngészőkben egy szálon nem bír többet és azért jó külső programokkal, mert azok több szálon mennek ?

Új hozzászólás Aktív témák