Új hozzászólás Aktív témák

  • carlosGTX

    csendes tag

    Sziasztok!

    Win XP SP3-at telepítettem újra egy jó 10 éves (nem saját) rendszeren, a probléma az, hogy nincs hang.
    Alaplapi drivercd nincs meg, így neten kezdtem illesztőt keresni: Systemrequirementslab kihozta hogy az alábbi típusú integrált hangkártya-driver a felelős: ATI t200 unified avstream driver -ezt önmagában sehonnan nem tudtam leszedni, viszont azt írták hogy ez az ati catalyst telepítésével frissítésre kerül - felraktam azt, de hang továbbra sincs.
    Írom / képet linkelek hogy a vezérlőpultnál miket jelez ki:
    1) Vezérlőpult / Hangok és audioeszközök --> nincs hangeszköz
    2) --II-- / Hardver ---> pedig a listában ott van az alapi hangkártya (catalystból felrakott) drivere
    (ha rámegyek akkor kiírja hogy megfelelően működik)
    3) Rendszerinformáció / Összetevők / Hangeszköz - ebben a listában csak egyetlen egy drivert jelez ki, mégpedig az ac97-et amit próbaképp raktam fel - hátha azzal menni fog
    (ez a rész azért érdekes mert nem jelzi hogy hozzá van adva az ati t200-as driver -pedig engedélyezve van)
    4) ha kell még a feltelepített audiokodekekről linkelek - bár nem hinném hogy az számítana valamit is

    Ja és fizikailag nem húzódott ki semmi, tehát csak szoftveres lehet a probléma.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák