Új hozzászólás Aktív témák

  • haky

    senior tag

    Sziasztok Hatalmas problémám van!

    Az előző monitorom egy acer al1751 volt 1280x1024 natív felbontásban. Ezt egy 8800GTS 320MB MSI OC-vel hajtottam. Na most semmi gondom nem volt vele. A konfig maradt ugyanez csak a monitorom változott Samsung BW831-re 1440x900-as natív felbontásban. A munkahelyemen kipróbálta XP-s noti Dell 9400-es nvidia 7900GS van benne DVi csatin ki a jelet rá a monitorra és hibátlan, gyönyörű tű éles kép 1440x900-ban. Na most hazavittem otthon ugyebár vistát használok és láss csodát ott is tű éles kép natív felbontásban. De ugye én milyen vagyok megnézem XP alatt is.. Hogy miért? Nem tudom... Szeretek telepítgetni. Xp-t fel. Telepítés befejeződött ugye olyankor 1024x768-ben van a kép. Drivert föl (ForceWare) és már a driver telepítése közben furcsálatm 1-2 képváltás után baromira homályos lett a kép. Na de mind1 ettől még nem ijedtem meg gép újraindít majd felbontást beállítottam 1440x900-ra. Ha Ti láttatok még szar képet. Az Xp szerint 1440x900 60Hz-en volt 32bit. A monitorom OSD-je szerint meg 1280x1024 75Hz PP.. Holott vista alatt 1440x900 60Hz-en volt 32bit ennél a felbontásnál 1440x900 60Hz NN-t ír ki az OSD. Mi lehet a baj??? Próbáltam újabb beta drivert ugyanaz. Próbáltam régebbi drivert ugyanaz. Visszatettem a vistát és semmi hiba. Cseréltem DVi kábelt és semmi változás. 1X egy újraindítás erejéig beállt tényleges natív-ba az XP éles képpel. De amint felbontást váltottam pl visszavettem 1024x768-ra majd vissza 1440x900 megint szar lett a kép. A VGA kari HDCP ready a monitorom HDCP-t is támogat. DVI-on ugye mind 2. Kérdem én , h ezzel lehet baja az XP-nek???? Vagy mi??? Vista alatt hibátlan, de én XP-t is szeretnék használni. A VGA kari hibátlan mert a régi TFT-mel hibátlan volt. A monitor szintén hibátlan mert a 7900GS-sel szerelt notin jó volt a képe. Hülye kérdés de lehet, h az XP nem tud mit kezdeni egy HDCP cuccal. De szerintem ennek semmi köze ehhez. Ez HDTV-s dolog..

    Előrre is köszi a válaszotokat és sorry a hosszú hozzászólásért és az elírásokért nincs kedvem visszaolvasni, h kijavítsam :))

    Aki másnak retyvetyutyu...

Új hozzászólás Aktív témák