Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz sz.j #17519 üzenetére

    "Ezek szerint a CD-ről történő automatikus bootolásra ( ami IDE esetében működik) AHCI-nál nincs mód ...."
    nem ezt írtam, pusztán azt, hogy semmi szükség az ODD-ot a boot sorrend elejére tenni, hisz csak egyszer van rá szükség, hogy onnan induljon a telepítő, másodszorra már nem, azaz csak egy felesleges kört kell futni, ha amúgy meg van boot menü a deszkán.
    Ettől függetlenül a boot sorrend elejére is teheted az ODD-ot (alapesetben lényegtelen, hogy IDE avagy AHCI az üzemmód), csak utólag úgyis az SSD-t teszed a bootsorrend elejére(felesleges, hisz telepítés után minek próbálna ODD-ról indulni, amikor a kész rendszert szeretnéd SSD-ről indítani).

    Ha mindazt megteszed/módosítod, amit írtam, akkor teljesen mindegy, hogy a deszka boot menüjét használod, avagy az ODD-ot teszed előre a boot-sorrendben, vagy mindkét esetben bebootol vagy egyik esetben sem. (Eddig még nem találkoztam olyan esettel, ahol másképp lett volna)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák