Keresés

Aktív témák

  • laca500

    aktív tag

    Hali.
    Tegnap újra telepítettem a rendszeremet. Ilyenkor mindig megpróbálkozom a Win7 64 bit-s változattal, hátha javítottak rajta, de most már gyanakodni kezdtem hátha nálam van valami hiba.
    A hiba a köv.
    Maga a Win7 64bit szépen felmegy, semmi gond.
    Midenféle drivert beszereztem amit lehetett 64 bit-hez. Alaplapi, Vga, Audió, STB.
    Ezek is szépen felmennek.
    Ilyenkor örülök, mert úgy néz ki, hogy végre én is használhatom a 64 bit-s változatot.
    Aztán általában elkezdődnek a gondok.
    Pl.: Soha nem sikerül egyik DVD író progit sem normális működésre bírni. Se a nero-t, se az ImgBurn-t, se az InfraRecorder-t. Elkezdik a lemezt megírni, de soha nem végeznek vele. Ha RW lemezt teszek be, akkor meg mindig csak törölni akarnak. Letörlik, aztán hibával leállnak, majd ha ismét elindítom a progit akkor ismét törlés majd megint íráshibával leállás.
    Aztán, ha vbs kiterjesztésű file kerül az útjába, akkor kilép azzal az üzenettel, hogy nem tudja futtatni ezt file-t mert nincs hozzá megfelelő progi telepítve. Pedig van fent Visual Basic, meg C++ is mégse indúl el. A böngészők is egy idő után tök furcsaságokat csinálnak.
    Itt aztán általában feladom a dolgot és megy vissza a 32 bit-s verzió. Most is így jártam.
    Lehet, hogy proci, memória, vagy alaplap hibával állok szembe? Elképzelhető, vagy ez hülyeség? Valakinek volt már hasonló problémája?
    Configom:
    Asrock A770DE alaplap
    QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9600 Alap órajellel megy (2300Mhz) nincs húzva
    2 x 1 GB 1066 Kingmax memória 5-5-5-15-s időzitéssel
    MSI 250GTS VGA

    Ha tudnátok valami okosat mondani megköszönném.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz bobsys #29258 üzenetére

    Hali.
    Igen letöltött, de nincs buherálva. 30 napos változat.

    WonderCSabo

    A régi rendszer nem szórakozott, de az 32 bit-s volt.
    Amiről írok, megint 32-s és hibátlanul működik.

    virkir

    Igazad van, nem kimondottan csak a win7-re gondoltam, hanem a 64 bit-s vistával is hasonlóan jártam.
    Nem összevadászott drivereket tettem fel, hanem a gyártótól letöltöttet.
    Asrocktó, Nvidiától, stb....

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz bobsys #29258 üzenetére

    Ilyen tapasztalatok után nem is merem megvenni eredetiben huszonezrekért.

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz virkir #29307 üzenetére

    Ok. Ezt értem, de egy alaplapi, vagy egy VGA drivernek mi köze ahhoz, hogy a lemezeket semelyik író progi sem írja normálisan meg? Vagy, hogy pl.: a Firefox-hoz hozzáadott bővítményt (Adobe Flash Player Plugin) minden egyes indításnál újra kéri. Ott van és mégsincs ott!!! :W Hasonlóan rosszul működik az Explorer és a Chrome is.

    WonderCSabo

    Jó jó. De melyik? És mindig ugyan az a hiba jön elő?

    Virkir
    Bocsi véletlenül priviben is elküldtem.

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Laccoss #29338 üzenetére

    Igen feljön az a beállítási csík, de hiába mindig újra kéri.
    Hasonlóan csinál a *.vbs file-lal is, csak azt bármit csinálok nem hajlandó elindítani. Mindig kéri, hogy telepítsem azt a programot amivel megtudja nyitni. Ha jól googliztam akkor ezt a kiterjesztést a visual basic vagy a c++ kezelné. Ezek fent vannak, de tudomást sem szerez róluk.
    Kíváncsi lennék, ha lecserélném az alaplapomat vagy a procimat, vagy esetleg mindkettőt, akkor megoldódna-e ez a probléma.
    Egyébként ha veszek még 2 GB memóriát, tehát lesz a gépemben 4, akkor már kell a 64 bit-s rendszer vagy csak e-fölött ajánlatos váltani?

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

  • laca500

    aktív tag

    válasz Laccoss #29383 üzenetére

    Aha. értem.
    De tulajdonkép manapság, vagy a közeljövőben, mondjuk 2-3 éven belül, kell egyáltalán valamihez 3 Gb-nál több memória? Csak azért kérdezem, mert ha nem valószínű a dolog, akkor egy darabig még megleszek a 32-sel is. Aztán ha frissítem a konfigot, vagy több mem kell valamihez, akkor majd próbálkozom megint. Bár épp most nézelődöm mennyiből is lehetne kihozni a nappaliba egy mindent vivő htpc-t

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Aktív témák