Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz Fire/SOUL/CD #29936 üzenetére

    Abban tényleg nincs benne.

    Viszont találtam példát a betűtípus problémára! Egész véletlenül akadtam rá: [link]
    Amit ezen az oldalon láttok, nos nekem is ilyen. Ha megnézed (ehhez most muszáj lesz netívba tennia monitort és a betűket (ha simított a böngésződ)) pl. a "v"-t, alul összeérnek a szárai, "e" bal oldalt dupla pixel...és ez így elég csúnya. Gondolom ez egy saját ms fejelsztésű betű készlet, a későbbi simításra lett kifejlesztve (ugye IE is kapsából simít mindent a böngészőben, még azt sem találtam meg hogy hogy lehetne kikapcsolni). Na, nekem win7-ben ilyenek a betűtípusok. És ez nem normál Times new roman.
    Ezt valahogy átlehet állítani a win-ben, hogy hagyományos betűtípusból gazdálkodjon?

    meg egy notebook kijelző kérdést is feltennék ha nem gond: A finomabb színátmeneteknél (toshi L500) olyan színhibát produkál, mintha "interferálna", és interlacedben csíkozódna (persze csak finoman nem nagyon láthatóan). Olyan mintha nem valós 32 (24) bit-ben lenne, hanem valami ál-színmélységet használna és így kompenzálja. Nem tudom mi ez, ez más laptopknál normális?

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Aktív témák