Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    Ez eleg jo rendszer lesz... Nyomkodtam egy par orat egy eleg oreg dell 3020-on es nagyon tetszik. Amugy egyedul zavar/fura, hogy ezt az elcseszett control panel-es dolgot 10 eve keptelenek teljes mertekben atrakni ebbe a Modern UI-ba. Ez csak ilyen szemelyes velemeny, de addig amig nem engedik el ezt a nem skalazhato legacy sz@rt es vele egyutt az osszes erre epulo app-ot, addig folyamatosan kompromisszumos lesz. Mondom ezt ugy, hogy nekem mar a W10 is nagyon tetszett, pedig elotte nalam a Windows 2000 volt az utolso aktivan hasznalt main OS az MS-tol. Az XP szornyu volt, sot szerintem a W7 is nagyon gyenge volt.

    En titokban biztan abban, hogy a kovetkezo kiadasra mar elengedik ezt a sajat kernel-es marhasagot vegre, es ahogyan a tobbiek ok is nyilt forraskodu kernel-t raknak a rendszer ala, es ezzel lenne egy teljes erteku linux/unix kernel-el futo, megis egy fasza GUI-val es app-okkal rendelkezo OS. Arrol nem is beszelve, hogy onnantol mindegy mire irnad a programodat, mert az minimalis modositassal mindenen futtathato lenne... foleg most amikor a kov par evben a vilag elkezd atcuccolni az ARM-re. Ez most egy jo lehetoseg lett volna, meglepni azt amit az Apple csinalt 2000 kornyeken az OS9->OS X. A W10 egy eleg stabil valami ahhoz, hogy kivezessek vele egyutt az osszes legacy szart, es modern alapokra helyezve at lehet terelni szep lassan a nepet egy unix alapu modern Windows-ra. Fura, hogy ennyire raugrottak az opensource temara es az integralt WSL-re... de ezt nem mertek megugrani meg.

    [ Szerkesztve ]

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák