Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Sziasztok!
    Szerettem volna egy magyar fórumtémát nyitni ennek a boxnak, de azt nem akartam, hogy ez szó nélkül történjen, ezért írtam pár szót az Openelec rendszer alapbeállításáról. Nem vagyok benne biztos, hogy jó kategória ennek a "PC, barbone, szerver", de ha azt nézzük, hogy akár Ubuntu futtatására is képes, s hogy amennyiben tuneres verziót választunk TV adás hálózaton való megosztására is képes, s ebben a kategóriában vannak az androidos miniPC-k is, akkor talán belefér.

    Openelec telepíthető NAND-ra ugyanakkor bootolható microSD kártyáról is, így megtartható az Android rendszer is.

    A Wetek play fórumán mindegyik op.rendszer telepítéséhez s beállításához találhatóak bemutató videók, így leginkább csak arról írnék, ami számomra nem volt egyértelmű, ill. nem tudtam meg a videókból, hátha lesz a jövőben olyan magyar tulaj, akinek hasonlóan nem az erőssége az angol, így anyanyelvén próbál megoldást találni. E2 rendszerek egyértelműek, beállításuk egyszerű, android úgy szintén, így leginkább openelec-ről szeretnék írni.
    Miután megtörtént a telepítés ill. a bootolás microSD kártyáról s végigmentünk a varázslón, a System/appearance/language menüpontban tudjuk beállítani a magyar nyelvet. Alaphelyzetben csak az angol nyelv települ, a többi nyelvet, így a magyart is úgy tölti le, ezért amennyiben a listában csak az angolt látjuk, akkor indítsuk újra az Openelec-et, ha nem változott a helyzet, ellenőrizzük az internetkapcsolatot, hátha IP ütközésbe futottunk bele, stb. (Egyébként is célszerű statikus IP-t használni.) Ehhez lépjünk a system fülre, majd alatta az Openelec config-ra, s utána pedig a networkre. Itt tudjuk szerkeszteni a kapcsolatot.
    Ezután kövessük végig ezt a videót, majd PC-n nyissunk egy böngészőt. A címsorba írjuk be a box IP címét, majd :9981 portot (pl. 192.168.0.101:9981) Ezután ha entert ütöttünk, betölt a TVheadend beállítás panelje. Amennyiben nem statikus IP-t használunk, az IP címet megtudjuk nézni a Rendszer menüpont alatt található rendszer infó-ban.
    Katt a Configuration fülre, majd a nyelvnél adjuk hozzá a magyar nyelvet, ezután a kattintsunk a save configuration-re (ez fontos, erre figyeljünk, hogy mindig, minden műveletet menteni kell, minden beállítási fülön elérhető egy save gomb, amit minden változtatás után eszközölni kell, különben olyan, mintha nem csináltunk volna semmit).
    Ezután menjünk át a DVB Inputs fülre, Itt láthatjuk a tunereket (én DVB-S2 tunert használok, ez esetben ugyebár 2 tuner van), elsősorban erről tudok írni, így a továbbiakban DVB-S2 tunerre vonatkozó beállításokat fogom leírni.
    Láthatsz adapter0 és egy adapter1 "mappát" (dev/dvb/adapter0). Ha a két F csatlakozó veled szembe néz, akkor a bal oldali (a szélső) az adapter1, a jobb oldali (a belső) az adapter0. Ez konfigurációnál fontos, hogy tudd melyik bemenetre mit kötöttél.
    Amennyiben a mappa alatt lévő mappára kattintasz (Avalink AVL6211...) akkor jobb oldalt megjelenik egy beállítási panel. Itt tudjuk többek között azt beállítani, hogy használunk-e DiseqC kapcsolót vagy sem, s itt tudjuk bekapcsolni, aktívvá tenni a bemenetet. Állítsuk be nekünk megfelelően, de ne tegyük aktívvá egyelőre. Majd amennyiben DiseqC kapcsolót használunk, akkor ezután menjünk át a Network fülre. Itt katt az Add gombra, majd a listából válasszuk a DVB-S-t, s ezután network névnek adjuk meg a beállított műholdak nevének egyikét pl. Astra19, majd Pre-defined Muxes-nál válasszuk ki pontosan, hogy mely műholdról s pozícióról van szó. Ezután katt a create-re. E szerint adjuk hozzá az összes általunk beállított műholdat. Alaphelyzetben ez a szerencsétlen lekeresi automatikusan az adott műholdakon a frekvenciákat, s azon talált csatornákat. Ha ezt szeretnénk elkerülni, akkor a már hozzáadott műholdak mellől szedjük ki a pipákat, s mentsünk. Majd lépjünk vissza a TV adapter fülre, most aktívvá tehetjük a bemenetet s amennyiben a korábbiakban beállítottuk, hogy használunk valamilyen diseq kapcsolót, akkor az Avalink mappa alatt, már nem azt látjuk, hogy universal LNB, hanem azt pl. hogy 4-port switch, attól függően mit állítottunk be. Kattintsunk erre, majd a jobb oldali panelen állítsuk be, hogy a fejkapcsoló melyik bemenetére melyik műholdra néző antenna van rákötve, majd mentsük el.
    No, ezután elkezdhetjük hozzáadni, az általunk kívánt tp-ket. Lépjünk át a muxes fülre, majd katt az Add-ra. Ezután válasszuk ki azt a műholdat, amiről hozzá kívánunk adni tp-t, a panelen pedig adjuk meg annak adatait, ehhez használhatjuk segítségnek pl. a flysat.com oldalt. Fontos, hogy kódolt csatornákat nem fogunk tudni alaphelyzetben lekeresni!
    Ha egyet hozzáadtunk, akkor az állapotnál láthatjuk mikor fejezte be a keresést (OK, ha kész van). Ezután a lekeresett csatornákat láthatjuk a Services-ben. Ezek a csatornák még nem jelennek meg a boxon, az Élő TV menüpontban, innen tudjuk kiválasztani, hogy melyik jelenjen meg! Amelyik csatornát hozzá szeretnénk adni, arra katt vagy ctrl nyomvatartásával katt azokra, amelyiket hozzá szeretnénk adni, ha többet szeretnénk hozzáadni. Miután kiválaszottuk melyiket akarjuk hozzáadni, katt a selected map-re. A hozzáadott s Openelecben is elérhető csatornákat a Channel/EPG fül alatt láthatjuk. Sorbarendezése egyszerű, a Number oszlopban adjuk meg, hogy hányadik helyen álljon a listában az adott csatorna.
    Csatornák csoportosítását is itt tudjuk végrehajtani, de ehhez előbb létre kell hoznunk a kívánt csoportokat, ezt a Channel Tags fülön tudjuk megtenni. Ide átlépve, az Add-el tudunk új csoportot létrehozni. Ezután a Channels fülre visszalépve a channel tags oszlopban tudjuk beállítani, hogy melyik csatorna melyik csoportba tartozzon, egyszerre több csoportba is tartozhat 1 csatorna.

    Specifikáció:
    Processzor: AMLogic AML-8726 MX (1.5 GHz Dual Core)
    GPU: Mali MP400 (Dual Core)
    RAM: 1GB DDR III
    Belső memória: 4GB NAND
    Csatlakoztatható tunerek:
    DVB-S2 (műholdas, dupla tuner)
    DVB-C/T/T2 (kábel/földi)
    Wifi: 802.11 B/G/N 2.4GHz
    Bluetooth: 4.0
    Ethernet: 10/100 Mbit
    MicroSD: 1x
    USB 2.0: 5x (3 külső, 2 belső)
    SPDIF: 1x
    Serial Debug: van (Jack csatlakozós, a kábel tartozékok része)
    A/V kimenet: 1x (kábel nem a tartozékok része)
    HDMI: 1x (kábel tartozékok része)
    Tápegység: külső, DC csatlakozós
    IR: Van (külön vásárolható hozzá "engima2" névre hallgató IR távirányító)
    RF: rádiós távirányító a tartozékok része.

    Jelenleg elérhető operációs rendszerek:
    Android
    OpenElec
    MDL
    Ubuntu

    Enigma 2:
    OpenATV
    OpenHDF
    OpenSPA
    OpenDL
    PBNigma

  • Mike88

    senior tag

    válasz rsf #2 üzenetére

    Én egy RC11-et használok, s nálam sem megy. Nem a legjobb megoldás, de ha valamihez elengedhetetlen az ékezetes karakter, tudom ajánlani, hogy ahhoz (amennyiben androidos telefont használsz) használd a yatse applikációt, azon túl, hogy kiváló Kodi vezérlésére, ebben elérhető billentyűzetes bevitel is, s ennél az ékezetes karakterek bevitele is megoldott.

  • Mike88

    senior tag

    EPG-nél a hibás karakterkódolást úgy lehet orvosolni TVHeadendben, ha megadjuk konkrétan, hogy milyen karakterkódolást használnak adott csatornán az EPG-hez. Nem mindig előnyös az auto beállítás, sajnos valamiért a TVHeadend nem mindig ismeri föl a helyes karakterkódolást.
    Egy csatorna esetén:
    PC-n a TVHeadend beállítási felületén (írjuk be a boxunk ip címét a böngészőbe) katt a DVB Inputs fülre, majd alatta a Services fülre. Keressük ki az adott csatornát, majd kattintsunk rá 1×. Ezután kattintsunk a szerkesztésre (Edit) majd Character set lehetőségnél állítsuk be a megfelelő karakterkódolást, pl. ISO-8859-2
    Ez után mentsük el (Save gomb).
    Egy teljes tp. esetén katt a DVB Inputs fülre, majd alatta a Muxes fülre, keressük ki adott tp-t/frekvenciát kattintsunk rá 1×. Ezután kattintsunk a szerkesztésre (Edit) majd Character set lehetőségnél állítsunk be a megfelelő karakterkódolást.
    Ezután mentsük el.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    Ugyan Kodival, Openelec-el nagyon sokféle fórum foglalkozik, itt prohardveren is számos fórumtéma található, de mindegyik egy-egy boxal kapcsolódik a témához, vagy ha Kodi, egy adott op.rendszerrel.

    Ezért itt is megemlítenék pár olyan kiegészítőt, ami számunkra (magyaroknak) is szolgáltat (magyar) tartalmat, továbbá szó fog esni az Aeon Nox 5 - Maniac skin telepítéséről, ami úgy lett kialakítva, hogy az ÉlőTV kinézete leginkább hasonlítson egy set-top-box felületére és ha már itt tartunk, ennek személyre szabására is kitérek. Illetve meglévő filmjeink, sorozatainkból adatbázis készítésének menetét is leírom.
    Elsőként a Movieshark kiegészítőt, ami littlesharknak köszönhető. Magyar szinkronos/feliratos SD filmek és sorozat online nézésére ad lehetőséget.
    Telepítése:
    Az oldalról letöltjük a kiegészítőt (van egy támogatói gomb is, ha esetleg ilyen lehetőséget keresnétek).
    A zip file-t olyan helyre tesszük, ahol wetek-el elérhetjük (pendrive, hálózat, vagy akár a boxra is rámásolhatjuk)
    Boxra a legegyszerűbben úgy tudjuk felmásolni windows-on, hogy megnyitjuk a fájlkezelőt, majd beírjuk a címsorba, hogy \\ és utána a box ip címét (pl. \\192.168.0.101)

    Ezután Kodiban/OpenELEC-ben menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból majd keressük ki a letöltött kiegészítőt, s telepítsük.
    Ha települt, akkor a továbbiakban ezt a Videók-videó kiegészítőkben tudjuk elérni. Indítás után a beállításokban lehetőség van beírni, hogy mely adatbázist használja, ez jelenleg a filmezz.eu, ha nem ez szerepel a címnél, akkor javítsuk.

    Ahhoz, hogy online tartalmakat szolgáltató kiegészítők tartalmaira magyar feliratot tudjunk "rányitni" érdemes a beállításokban egy alapértelmezett felirat kiegészítőt beállítani. Ehhez viszont először telepítsük a SuperRepo repository-t. Menjünk a Rendszer menüpontra, ne lépjünk be, hanem alatta válasszuk a fájlkezelőt. Menjünk a forrás hozzáadására, majd <nincs>-re kattintva írjuk be, hogy http://srp.nu majd okézzuk le. Médiaforrás nevének adjuk meg, hogy: SuperRepo majd ezt is okézzuk le.
    Menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból pontra, majd a listából válasszuk a SuperRepo-t. Ezután pedig válasszuk azt a mappát amelyiknek neve megegyezik a telepített Openelec/Kodi verziójával. Pl. Openelec 6.0 esetén az Isengard mappában lépjünk be, utána pedig az all mappába, s az itt lévő zip-re kattintsunk vagy azon nyomjuk le az OK gombot. Települ a superrepo kiegészítő. Elvileg frissíti az adatbázist, s elvileg magától újraindul az Openelec.
    Ha ezzel megvagyunk, akkor menjünk a Rendszer-Videó-Feliratok pontra, ott lépjünk az Alap sorozat felirat keresőre, majd az ablakban a több beszerzésére, s itt válasszuk az opensubtitles.org kiegészítőt. Települ a kiegészítő. Utána lépjünk az Alap film felirat keresőre, s itt már látjuk a listában az opensubtitles-t, ezt válasszuk ki.

    Genesis kiegészítő telepítése:
    Több féle képpen telepíthetjük a kiegészítőt, én ehhez az Addon installer kiegészítőt szoktam használni, mert ezzel számos más kiegészítőt is elérhetünk, így nem árt ha elsőként inkább ezt telepítsük.
    Ehhez a Rendszer menüpontra kell lépned, de ne lépj be a menübe, hanem válaszd alatta a fájlkezelőt.
    A baloldali ablakban válaszd a Forrás hozzáadását, majd az elérési útra katt, (<Nincs>) s írd be, hogy http://fusion.tvaddons.ag
    Alatta névként add meg azt, hogy fusion majd okézd le.
    Ezután lépj be a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, válaszd a telepítést Zip fájlból, majd válaszd a fusion-t. Utána lépj be a start-here mappába, majd válaszd a plugin.program.addoninstaller-x.x.x.zip fájlt (az X az változó! azért nem írtam konkrét verziószámot, mert nyilvánvalóan mindig az aktuális verzió érhető el.)
    Ha ez megvan, akkor a kiegészítőt az Alkalmazásokban éred el.
    Genesis telepítéséhez válaszd az Addon installert, majd a keresést, majd írd be, hogy Genesis, a találatok közül az elsőre katt, majd ismét katt, s elindul a telepítés.
    Ha települt, akkor ezt is a videó-videó kiegészítőkben éred el. Ahhoz, hogy a tartalmakhoz automatikusan magyar feliratot nyisson a beállításaiba kell menj.
    Nyisd meg a Genesis kiegészítőt, majd menj a tools-ra, utána settings: subtitles-re, majd elsődleges és másodlagos nyelvnek is a magyart add meg, majd ugyanitt kapcsold be a feliratot (enable subtitles). Ezután OK.
    Ezt követően amennyiben opensubtitles-ön találni adott tartalomhoz magyar feliratot, az Genesis-ben automatikusan rányílik az adott videóra.
    Genesis-ben érdemes továbbá beállítani azt, hogy mi legyen a maximális felbontása a tartalmaknak, mivel számos helyről gyűjti össze az elérési utakat, így ezt megtudja válogatni többek között felbontás alapján is.Ezt a beállításokban a playback-nél tehetjük meg.

    Aeon nox 5 skin egyszerűen telepíthető. Minek után telepítettük a Superrepo repository-t, az tartalmazza ezt a skint, így nincs más dolgunk, mint a Rendszer-megjelenítés-felszínnél ezt letöltjük.
    Ha szeretnénk a főmenü felépítésén változtatni, pl. menüpontokat elrejteni, ill. újakat hozzáadni, akkor ugyanitt a beállításokra menni (a felszín alatt) majd a főmenü beállításaira. Itt láthatjuk azokat a menüpontokat, amik aktívak, s pár szerkeszthető inaktív menüpontot is. Ezt többek között felhasználhatjuk arra, hogy a főmenübe tegyünk pár kiegészítő elérését.
    Menj az egyik custom menüelemre, majd válaszd az alapértelmezett kiválasztási műveletet. Itt megadhatod pl. azt, hogy kiegészítő legyen az elem, majd kiválaszthatod milyen kiegészítő, pl. film kiegészítő, majd magát a kiegészítőt, pl. movieshark. Eztán pedig adott menüpontot is hozzáadhatsz, pl. film, vagy sorozat, így egyből abba lép be, de ha csak a kiegészítőt szeretnénk elérni, annak főmenüjét, akkor a "létrehozás itt"-et kell választani, majd leokézni. Minden menüponthoz hozzárendelhetünk háttérképet is, ehhez az elem háttérképének beállítását kell választani. Itt lehetőségünk van 1 vagy több kép kiválasztására, film, sorozat adatbázisnál az adatbázisban szereplő filmek, sorozatok borítóinak random összeválogatására stb.

    Film, sorozat adatbázis készítése:
    Amennyiben filmekből, sorozatokból van saját archívumunk, ezt rendszerezhetjük.
    A főmenüben menj a Videókra, majd fájlok - videó hozzáadása (itt tudod hozzáadni azokat a helyeket, ahol filmek, sorozatok szerepelnek). A helyes adatbázis létrehozásához lényeges dolog az, hogy a filmeket és a sorozatokat külön mappában tárold. Filmek esetében a fájl nevében szerepelhet release név is, de a név mindig a film nevével kezdődjön, így amennyiben a release névvel kezdődne, ezt töröljük. Több részes film esetében a rész száma után ne szerepeljen további szám, pl. film.neve.2.720p film.neve.2.2015 ezeket kerüljünk. A legtisztább az, ha csak a film címe szerepel, lehetőleg az eredeti cím, nem a fordított.
    Sorozatoknál minden sorozat külön mappában legyen, ezen belül minden évad külön mappában. A részek számozása maradhat a release névben szereplő, amennyiben szerepel benne az évad s az epizód szám, pl. ...S01E01...
    Elsőként kezdjünk a filmekkel. Elérési útnál válaszd jobb oldalt válaszd a tallózást, majd válaszd ki azt a mappát, ahol a filmjeid vannak, belépsz adott mappába majd OK. Ezután a könyvtár tartalmánál válaszd a filmeket, majd mellette válassz leolvasót, itt klikk egyszer a The movie database-re. Ezután bal alsó sarokban válaszd a Beállításokat, majd a nyelvnél válaszd a magyart, majd ok. Elkezd dolgozni a háttérben, összegyűjti a filmjeidhez az adatokat, ezt meg kell várni. Ha kész az adatbázis, akkor (s csak akkor) nekiállhatsz a sorozat adatbázis készítésének.
    Sorozatoknál ugyanez történik. Videó hozzáadása majd kikeresed a sorozatokat tartalmazó mappát majd ok. Ezután könyvtár tartalmánál a sorozatot válaszd, majd leolvasóra jó az alapértelmezett The TVDB, de itt is menj be a beállításokba, majd nyelvnél válaszd a Hu-t. Ezután ezt is leokézhatod, ismét elkezdődik az adatbázis felépítése. Várd meg míg kész.
    Ezután a főmenü két menüponttal fog bővülni, az egyik a Filmek, a másik a Sorozatok, e kettő menüpontból éred el az adatbázist, ha mindent jól csináltál többnyire magyar leírással, borítókkal.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #9 üzenetére

    Nagyon hasznos program, köszi.
    Ha előbb beszélgetünk rsf-el a csatorna logo-król, akkor nem kellett volna vagy 6 órán keresztül a gép előtt görnyedve lyngsatról letöltött csatornalogo-kat átméreteznem, átneveznem, szerkesztenem. :D

    Azért a TVHeadend csatornaszerkesztőjét én nem tartom túl egyszerűnek, bár nem tudom milyen volt régebben. Pl. a csatornák sorba rendezésébe majd' beleőszültem így, hogy csatorna sorszám megadásával történik (ha 1-et kihagysz mondjuk 100 feletti csatornaszámnál, s közel jársz már a 100-hoz mikor észreveszed, de az elejéről hagytál ki egy csatornát...), nem túl egyszerű, ha a listában a megfelelő helyre lehetne húzni, az sokkal jobb megoldás lenne. Ugyan van number up/down, de annak mi értelme, ha ez csak növeli vagy csökkenti a csatornaszámot? :) Aminek helyére meg áttennéd, az is megtartja azt a számot, megengedett két azonos csatornaszám használata. Őrület. Ennek úgy kéne működnie, hogy amennyiben 120-ról visszasorolok egy csatornát teszem azt 9-re, akkor a mögé kerülő csatornák sorszámát növeli 1-el.
    Vagy én néztem be valamit?
    A te csatornaszerkesztődben ez egyszerűbben megy? Mert ugyan jelenleg nincs mit változtassak a listán, de ha a jövőben kell, akkor inkább azt használom ilyen célra, ha azzal ez egyszerűbb.

  • Mike88

    senior tag

    válasz V.Stryker #13 üzenetére

    LG TV-vel pl. nem működik. Nekem is LG van, nálam sem működik, s többektől is olvastam, hogy LG-vel nem sikerült működésre bírni. Életemben nem használtam még CEC-t, mert az LG simplink-je semmivel nem kompatibilis, max. más LG termékkel, pedig nagyon kiakartam volna már próbálni, hogy miért ennyire nagy kérdés ez a HDMI-CEC és persze, hogy mennyire is kényelmes ha úgy használsz egy TV-t, ahogy én, hogy viszonylag sokszor váltok a bemenetek között, mert a PC is a TV-re van kötve. Én áldásnak éreztem az első olyan boxomat, amihez rádiós táv volt, hogy végre nem kell irányítva használni, aztán több év elteltével most Wetekhez vettem egy e2 távirányítót is, s ki is próbáltam az OpenATV-t, meg a távirányítót is, borzasztóan kényelmetlen az IR, ha hozzászoksz a rádiós távirányítóhoz.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Laca0 #16 üzenetére

    Köszi! Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy az LG problémás.
    Egy-két boxot sikeresen ki-be tudott kapcsolni, eddig ez volt a maximum, amit kitudtam hozni belőle. Mindegy igazából, nem foglalkoztam ezzel túl sokat ezidáig.

    -------------
    Más, érdeklődtek tőlem, hogy Openelec box-ra is feltelepíthető-e utólag az android, erről tudtok valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #24 üzenetére

    Nálam ilyen probléma még nem jött elő. Ugyan nem tudom elképzelni, így leírás alapján, hogy is néz ki a hibajelenség, olyan, mint mikor interlace-es a kép, vagy hogy kell elképzelni a csíkozódást? Amivel gondom van az pont az, hogy a legtöbb film nem 24p hanem 23 (23.976) no persze az ebből adódó lejátszási hiba koránt sem annyira feltűnő, mint egy kadenciahelyes lejátszást nem támogató androidos médialejátszó esetében, de azért észrevehető, ha észre akarod venni, de ez "akadást" eredményez, ilyesmit nem, mint amit leírtál.
    Nálam nincs bekapcsolva az automatikus frekvenciaváltás, mert előfordult, hogy filmnézés után, TV-re visszatérve nem kapcsolt vissza 50Hz-re, na az viszont nagyon észrevehető, úgyhogy hanyagolom a dolgot, inkább átállítom manuálisan. Én 1920×1080p felbontással használom, igaz az i lenne a helyes a TV adásokhoz, de 50i-vel viszont nagyon gáz az SD csatornák képminősége, főleg képernyő feliratoknál, logok-nál, egyéb grafikáknál szembetűnő, ezért használom az 50p-t, ezzel meg az a baj, hogy HD csatornáknál nagyon leterheli a processzort, hőmérsékletet meg nem tudok nézni és nem igazán tudok bízni abban, hogy a hűtőbordát jól tervezték.

  • Mike88

    senior tag

    válasz samyr #30 üzenetére

    Valóban jobb lett volna, egy nagyobb, szellősebb doboz, s akkor nem msata hanem egy normál sata 2.5" csatoló. Jól értem, hogy lesz benne kártyafogadó? Mert ezt tartom nagy előrelépésnek.
    Azt szívesen látnám, hogy ha már van msata, lehessen arról is bootolni egy normális operációs rendszert (Ubuntu) és legfőképp egy boot menünek örülnék, indításnál kilehessen választani, hogy Ubuntu vagy Openelec, esetleg Android, e2. Nem tudom, hogy ez egyáltalán megoldható-e.
    Továbbá nem ártana Wetek playhez képest pár dollárral többért választani hozzá tápegységet, enyhén szólva sem túl bizalomgerjesztő a Play tápegysége bár ez feltehetőleg így lesz, hisz a Core-hoz is már egy normálisabb tápegységet adtak, én nem is értem, hogy merték kiadni a kezükből ezzel az izével a Wetek Play-t.

  • Mike88

    senior tag

    EPG alternatív forrás beállítására mi a legegyszerűbb megoldás TVHeadend-nél? Én naivan azt gondoltam, hogy majd csatorna szerkesztésnél az EPG source-be megadom a webcímet (pl.: http://xmltv.czo.hu/get/?channels=eurosport2.hu.xmltv.czo.hu), s az úgy működni fog, ami egyébként tök jó lenne, ha így működne. :)

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #39 üzenetére

    Az úgy nem jó, hogy átküldesz egy problémás divx-el kódolt file-t és megnézem, hogy nálam tapasztalható-e a jelenség? (Milyen sűrűn fordul ez elő, végig kell nézzem vagy azért pár perc után már jelentkezni fog a hiba?) Egyáltalán honnan van ennyi divx-el kódolt filmed, hogy ez problémát okoz, a divx nagyon régóta nem használatos, divx tuti, nem xvid? Csak azért, mert az "innen-onnan összeszedett DVDRip-ek" inkább xvid-ek mint divx-ek és amennyiben xvid már most tudok rá válaszolni, hogy nálam nincs ilyen probléma xvid-el, ugyanakkor ha segítség, szívesen megnézek egy problémás rip-et, hogy nálam is jelentkezik-e a dolog, mert nem teljesen kizárható, hisz függ nagyban attól, hogy honnan származnak, ki készítette a release-t ("Ez a 15. feltöltésem" "húúúú, nagy király vagy" Ugye gondolom ismerős a magyar torrent világnak ez az időszaka...? Mindenki feltöltött, mert mindenki feltölthetett, a feltöltési sebesség és a letöltési sebesség között olyan bődületes különbségek voltak, hogy gyak. akkor tudtad tartani az arányt, ha fel is töltöttél, no ekkor születtek amatőr "munkák".)

    Ja, amúgy persze, hogy nem pörög, 1 kevesen vagyunk, 2 gondolom én mindenkinél minden rendben vagy olyan baja van, ami nem érdemel panaszt.

    1 gond van nálam is, a gyári rádiós vezérlő földobta a talpát. Ugyanaz a jelenség volt nálam, amit 1 valakitől olvastam wetek fórumban, valamiért egyszer csak nem reagált egy gomblenyomásra sem, kivéve a kikapcsoló gombot, (mert, hogy az infra). Aztán pár óra múlva működött. Majd másnap ismét nem, s most ott tartok, hogy nem lehet életre kelteni, az újraszinkronizálás sem segít.
    Kivettem a vevőjét, s bedugtam a helyére egy másik rádiós vezérlőt, hogy megnézzem, az USB csatlakozó rendben van-e, kiderült azzal nincs semmi probléma. Ugyebár ezeknek működniük kell windows alatt is, kipróbáltam, PC-vel szintén nem működik, sőt androidos eszközzel sem. Szóval totál halott. Egy gomblenyomásnál a visszajelző led ugyebár egyből felvillan normál esetben, nálam csak pár mp. múlva s akkor sem mindig.
    RC11-et használok, de keresek valami olyan alternatív irányítót, amiben van IR és van rádiós irányítás is, S álló módban is használható, mert az RC11, ugyebár fekvő módban használható mini billentyűzet. Találtam is ilyet, csak nem túl tökéletes, mivel a gyro mindig bekapcsolja az egeret, ha felkapod a távirányítót, szal nem csak gombnyomásra kapcsol be, ez így viszont idegesítő.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    Srácok, asszem rájöttem, hogy kell külső EPG-t beállítani. Hozzáteszem azért jöttem rá, mert egyszerű, szóval ilyen bonyolult dolgot ne várj el tőlem Celtis (persze nem is azt mondom, hogy ez állt szándékodban), hogy a "megoldásba" az is beletartozik, hogy elkezdek erre írni egy kiegészítőt, mert nem tudom hogy kell és sosem volt hozzá kellő akaraterőm, hogy bármilyen programozási nyelvet megtanuljak. Bevallom, hogy ált. másokra támaszkodom ilyen ügyekben, ezért is esett a választásom erre a boxra. Odáig nem tudnék eljutni, mint te, hogy írtál egy programot, amivel könnyebb a csatornarendezés többek között, szóval nekem már az is erősen meghaladja a képességeimet. :) Szóval az ilyen emberek előtt mindig emelem a kalapom...
    Rendszer/Kiegészítők/Install repo/Openelec unoffical(!!!) repo/tvheadend kiegészítő beállításaiban az xmltv-nél megadjuk, hogy web elérés legyen, s itt megadjuk a http://xmltv.czo.hu/get/hu/ címet (ez 3 napi műsort jelent, elvileg belehetne állítani 1-10-ig a napok számát, amit letölt, de nálam valamiért akkor nem kezelte rendesen, mindenesetre ez úgy néz ki, hogy: http://xmltv.czo.hu/get/hu/x/ x helyére napok száma).
    No ezután újraindítjuk az openelec-et, majd tvheadend beállítási felületén (PC-n) a Channel/epg fül alatti channel fülön az EPG Source oszlopban csatornánként lesz 1 legördülő menü, ami immáron nem üres, hanem ott kiválasztható, hogy (erről a címről) melyik csatornához tartozó EPG-t töltse le. Név alapján egyébként igyekszik felismerni, hogy melyikhez melyik tartozik, de ahol a csatornanevek eltérnek az adatbázisban szereplőtől, ott manuálisan kell megadni, majd nyilván menteni.
    No most innentől kezdve az EPG grabber fülön egyelőre nem tudom megmondani, hogy melyik beállítás a helyes. Az internal grabber mezőben a module-nál megadható, hogy ezt a forrást használja, itt több mint valószínű, hogy az a helyes, ha ki van választva (asszem régebben már láttam erről egy videót, ahol ugyanezt mutatták be, s a videó készítője is így állította be.) Amiben nem vagyok biztos, hogy az over-the-air grabber és az external grabber blokkban törölni kell-e a pipákat vagy sem, de idővel kiderül.

    A lényeg az, hogy működőképes, mert olyan csatornán is van magyar epg, amin korábban nem volt, s így valszeg nem lesz gond a hibás karakterkódolással sem néhány csatornánál, német csatornákon magyar EPG. :) (már amelyikhez van)

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #42 üzenetére

    Van egy kis gond, ill. nem is kicsi. Valamiért 1 órával tolja az EPG-t, szóval ami 4-kor kezdődne, az 5-kor kezdődik az EPG szerint, hogy miért, arra még nem jöttem rá, pedig az XML file-ban helyes időpont szerepel, a Kodi magyar régióra van állítva, nem találok erre utaló beállítást, pedig valahol nyilván van, ha valamiért felülbírálja a helyes kezdési időpontokat.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #42 üzenetére

    Mára feladtam a dolgot, semmi érdemleges infót nem találtam, csak panaszokat a témában...
    Egyáltalán nem értem miért van ez. IPTV simple client-nél már használtam ezt a forrást, problémamentesen, hogy mi a bánatért nem működik TVHeadend-el, azt nem tudom, ha egyszer az XML-ben helyes idő van, akkor a tvheadend miért teszi rá még a plusz egy órát (ami biztos a GMT+1 időzóna miatt van), ezt nem értem, hanyagolom egy kicsit a dolgot, mert már nagyon felbosszantott.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #48 üzenetére

    Igazából nem sok értelme van így, hogy eltolja az időpontokat egy órával...
    Próbáld a Rendszer/élőTV/Műsorkalauz-ban az adat törlést.
    Az EPG grabber fülön a Force initial EPG scan at startup-nak elvileg bekapcsolva kell lennie. (de ez alaphelyzetben így van, tudtommal.)
    Más beállítást nem alkalmaztam, (ugyan én 4.0.8-as verziót használom, jelentősen jobb a 4.1?)
    Próbaképp egyébként kipróbáltam ugyanezt a forrást IPTV Simple client-el (pár legális streammel) és ott helyes a műsorkezdési időpont, de ez még nem biztos, hogy azt jelenti, hogy a tvheadend-el van valami gond.
    Feladtam a dolgot, szinte minden beállítási lehetőséget kipróbáltam, odáig jutottam, hogy összeomlott a rendszer, még szerencse, hogy volt mentésem, persze azóta pár változás történt a csatornalistában, miért is ne...

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #53 üzenetére

    Igen, ez valóban így van, ez nálam is max. arra lett volna jó, hogy olyan csatornáknál állítom be, amin egyáltalán nincs műsorleírás vagy magyar EPG sincs! Ezért erőltettem csak...

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #58 üzenetére

    Lehetséges, hogy frissült nálam a rendszer automatikusan 6.0.1-re, anélkül, hogy megerősítést kért volna? (Manual-ra van állítva a frissítés, eleve alaphelyzetben arra van állítva.) Baromira érdekes, mert eddig nem figyeltem, hogy induláskor milyen ver.számot ír ki, miután olvastam tőled, hogy megjelent a 6.0.1, mondom no, akkor másnap (azaz ma) kipróbálom. Aztán hibát hibára halmozott a box tegnap (fél képernyő nem látszódott livetv-nél 1-2 csatornánál, interlace-es volt a kép HD csatornáknál, diseq kapcsoló valamiért nem kapcsolt át stb.) épp emiatt újraindítottam a boxot, hátha... (nem szoktam kikapcsolni a boxot szinte soha) aztán látom, hogy 6.0.1-et ír induláskor...
    Most feltettem tiszta telepítéssel a 6.0.1-et, épp backup-olok, kíváncsi vagyok, hogy marad-e a jelenség, vagy megszűnik.

    ---------------
    Az vajon mitől lehet, hogy ha SMB-n másolok a boxra (ahogy most a backup file-t) az adatátvitel nem folyamatos, kb. 15mp-enként leesik közel 0-ra a sebesség, majd ismét beindul s 15 körül másol? Ugyanígy backup indítása után az olvasásnál ugyanez a jelenség, szóval ez elvileg a hálózati hibát kizárja...
    Ti nem tapasztaltatok ilyet?

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    Nos, megmaradt a hiba, tiszta telepítés után is. Lehet, hogy a backup használata miatt... nem tudom. Mindenesetre így használhatatlan számomra, még a random blackscreen-nél is rosszabb, bár olyan, mintha azt próbálták volna javítani, mintha "ez lenne helyette". "Jó csere volt" mert legalább ez sokkal sűrűbben fordult elő nálam... :D
    6.0-t visszatettem úgy néz ki, nem jelentkezik a hiba... (kop-kop-kop)
    Érdekes módon 1080i beállításnál nem jelentkezett, csak 1080p-nél... Lehet a blackscreen is csak 1080p-nél jelentkezik(?)
    Azt hiszem a továbbiakban ilyen frissítésekbe nem megyek bele (ez sem volt szándékos) 6.0-val nincs különösebb problémám, legalábbis eddig nem volt, így marad elavulásig!

    A frissítés oka meg lett, backup után mint kiderült auto-ra volt állítva a frissítés, szóval lehet bekapcsoltam, csak nem emlékeztem rá...

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Strauss #65 üzenetére

    vkp-t kérdezd, neki van többek közt Samu tv-je (20. hsz.). Nem teljesen értem a dolgot, most akkor betudod bootolni a 6.0.1-et vagy sem?

  • Mike88

    senior tag

    válasz Strauss #70 üzenetére

    Telepíted a WinSCP-t, majd elindítod.
    Kiszolgáló neve: a box IP címe (ha nem tudod, akkor a Rendszer/rendszer info-ban megtudod nézni)
    Felhasználó név: root
    Jelszó: openelec

    Ezután belépés gomb.
    Bemész a /storage/.config mappába, majd jobb klikk, új - file
    Itt megadod a fájl nevét (autostart.sh) majd ok. Megnyílik egy jegyzettömb, ide bemásolod ezt a sort:
    echo 0x0f > /sys/class/amhdmitx/amhdmitx0/cec_config

    Ezután mentés, (bal felső sarokban), valszeg ismét kér jelszót (openelec), és kész is. Újraindítod a boxot.

    Persze ezt csak akkor ha az addon nem működik, bár szerintem az addon sem csinál mást, mint ezt, hogy létrehozza ezt a file-t.
    Pl. nálam egyik módszerrel sem működik... (csak, hogy biztassalak) :D

    Ha tényleg nem kell az android, akkor sokkal jobb, ha NAND-on van az OE.

    ---------------------------------------
    Más...
    Próbálkoztam azóta ismét a 6.0.1-el, mert ha jól értem az új kernel lehetővé teszi a dual boot-ot (mondjuk eddig nem is próbáltam, 6.0-val ezek szerint nincs(?), nem lehet OE mellett SD kártyáról pl. ubuntu-t bootolni? E2-t próbáltam, azt nem lehet és utána már az OE-t sem lehet, ezért nem próbálgatom sűrűn...), de az még semmi, hogy az említett "fél képernyő eltűnik" hiba jelen van tiszta telepítés után is, immáron második próbálkozásra, kadenciahelyes lejátszás sincs. Hiába állítottam 24Hz-re, durván hibázott lejátszás közben.
    Senki más nem tapasztalja ezt? Ki kéne egyszer próbálnom helyreállítás nélkül, de végül is, ha úgy jó, akkor sem kezdem újra a történetet, hogy csatornalista készítés, XX addon telepítése, nincs az az Isten...

  • Mike88

    senior tag

    válasz GIJoe #78 üzenetére

    Szia!
    - Nem tudom, hogy itt bárki is használ-e DVB-T/C tuneres készüléket (én DVB-S2-t használok és DVB-T-re meg USB-s tunert), TVHeadend-ben nem találtam nyomát annak, hogy van lehetőség tápfeladásra. Egy külső tápfeladó amúgy nem nagy összeg kb. 900Ft.
    Van felvétel időzítés, szóval, igen, lehet. Vagy a boxon megnyitod az EPG-t, majd egyenként kikeresed azt, amit felvenni szeretnél, adott programon OK, majd felvétel.
    PC-n ha megnyitod a TVHeadend beállításait, s az EPG fülre lépsz, itt lehetőség van adott műsorra rákeresni, majd innen megadni melyiket vegye föl. Ha sok felvételről van szó, egyszerűbb, gyorsabb. Ilyenkor felszokott merülni az, hogy rendszerint nem pontos a műsorkezdés, leszámítva 1-2 csatornát. Van ráhagyási lehetőség, ezt a Recordings-nél betudod állítani mennyi legyen előtte, s utána a ráhagyás, sajnos vagy sem, ez minden felvételre vonatkozik, nem tudod külön-külön, minden felvételnél megadni a ráhagyást.
    APP-ot nem tudok mondani, OE-t használok, nem androidot. Távoli elérést biztos belehet állítani ennél is, de sosem volt rá szükségem, így sosem érdekelt, csak mindig sajnálom azokat, akiknek a boxát "feltörik" és kikerül a hozzáférés IPTV linkek megosztására létrehozott oldalakra. Annak a fejét meg a falba verném, aki megosztja!
    Hálózaton belüli elérésre van lehetőség OE-nél, erről tudok nyilatkozni, mert ezt használom. 3 lehetőségről tudok.
    1. beírod a box IP címét a böngészőbe, mellé írod, hogy /playlist. és lement egy m3u file-t, amit utána megnyithatsz egy lejátszóban.
    2. telepíted a Kodi-t/OE-t a 2. eszközre is, majd telepíted az IPTV Simple client kiegészítőt és megnyitod vele ezt az m3u filet. Ennek max. akkor van értelme, ha bedobálnál a listába netes streameket is.
    3. úgy egyébként meg a legegyszerűbb megoldás, ha a TVHeadend kiegészítőt telepíted a 2. eszközön is, majd IP címnek megadod a box IP címét.
    Az AV portot kipróbáltam egy fülessel, kiadja a hangot, szóval nem ilyen vagy-vagy dolog, nem kell átállítani a hangkimenetet, (úgy néz ki) azon mindig van hang, Openelec-el(!), androiddal nem tudom kipróbálni, nem használom. AV-JACK kábel nem része a tartozékoknak.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    Napokban volt időm olyan hülyeséggel is foglalkozni, hogy OE alatt használható legyen más IR távirányító is.
    Az egyszerűség kedvéért először E2 távirányítóval próbálkoztam.
    Ennek menetét itt megtaláljátok, ha bárkit is érdekel, s még nem talált rá a mikéntjére: http://wetekforums.com/v/index.php?p=/discussion/12323/ir-remote-control

    Lényegében ezzel bármilyen kompatibilis távirányító ráprogramozható. No most ezt eleve azért kutattam, mert a Pioneer HTS-GS1 távirányítóját akartam ráprogramozni, ami tök ideális lenne OE-hez, hisz így néz ki, de ezt valamiért nem látja az IR vevő. Miért is látná? :D
    Azokat a kezelőgombokat igen, ami az erősítő-t kezeli, pedig a többi gombnál is ad jelet, ez látszik kamerával. Mind1, eredetileg ez úgy működne hogy, egy XBOX-ot vezérelne JACK csatlakozós összeköttetéssel, szal a vevő az erősítőben van, az utasítást pedig JACK-en küldené tovább az XBOX-nak, így elvileg értelmezhető jelnek kellene lennie, hát nem az. :D Ez esetben is zsákutcába futottam.
    Mindenesetre ezen kívül értelmezte az összes távirányító jelét, amit csak találtam a háztartásban, szóval jól működik a dolog és viszonylag egyszerű, ha a meglévő filet írjuk át.

  • Mike88

    senior tag

    Napokban volt időm olyan hülyeséggel is foglalkozni, hogy OE alatt használható legyen más IR távirányító is.
    Az egyszerűség kedvéért először E2 távirányítóval próbálkoztam.
    Ennek menetét itt megtaláljátok, ha bárkit is érdekel, s még nem talált rá a mikéntjére: http://wetekforums.com/v/index.php?p=/discussion/12323/ir-remote-control

    Lényegében ezzel bármilyen kompatibilis távirányító ráprogramozható. No most ezt eleve azért kutattam, mert a Pioneer HTS-GS1 távirányítóját akartam ráprogramozni, ami tök ideális lenne OE-hez, hisz így néz ki, de ezt valamiért nem látja az IR vevő. Miért is látná? :D
    Azokat a kezelőgombokat igen, ami az erősítő-t kezeli, pedig a többi gombnál is ad jelet, ez látszik kamerával. Mind1, eredetileg ez úgy működne hogy, egy XBOX-ot vezérelne JACK csatlakozós összeköttetéssel, szal a vevő az erősítőben van, az utasítást pedig JACK-en küldené tovább az XBOX-nak, így elvileg értelmezhető jelnek kellene lennie, hát nem az. :D Ez esetben is zsákutcába futottam.
    Mindenesetre ezen kívül értelmezte az összes távirányító jelét, amit csak találtam a háztartásban, szóval jól működik a dolog és viszonylag egyszerű, ha a meglévő filet írjuk át.

    GIJoe-nak még annyit mondanék, hogy természetesen amit leírtam, az Openelec-re vonatkozik, szerintem itt senki sem szenved Androiddal, teljesen fölösleges, nyakatekert kezelőfelület, amit csak egérrel kényelmes irányítani, pláne OE 6.0.1 után, aminél már elvileg megengedett a dual boot, így SD kártyáról bootolható Ubuntu. Erre egyébként kíváncsi lennék, hogy valóban így van-e, hogy tudjam, nem beszélek hülyeséget, én 6.0.0-t használom, már említett okok miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    Elnézést, nem tom, hogy lett belőle 2 hozzászólás, hisz csak szerkesztettem.

  • Mike88

    senior tag

    válasz rsf #94 üzenetére

    Nincs, alaphelyzetben aktív!
    CEC nálam még mindig nem működik.
    Frissítés utáni első indításnál működött, ki is írta az LG TV-m, hogy simplink eszköz, át is váltott arra a bemenetre, felismerte a simplink menüben (HDD felvevőnek???) viszont vezérelni nem lehetett a TV távirányítójával.
    Ami nálam pozitív, hogy 6.0.1-el tapasztalt hiba megszűnt, szóval már elégedett vagyok.
    Mindjárt indulásnál első hiba az volt, hogy Élő TV elindításánál fekete képernyő. Remélem többször nem találkozom vele. Na nem az a tipikus, hogy info bar attól még látható, csak kép nincs, abszolút feketeség, csak hang...
    A következő az lesz, ha lesz időm, hogy kipróbálom, lehet-e OE mellett SD kártyáról bootolni, mert antennabeállításhoz jobb lenne az e2, TVH-nél nincs status, ha nincs jel. (Tudom, vegyek műszert...) nem veszek! :D

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #97 üzenetére

    A T/C-re megteszi egy 10 dolláros USB-s tuner is. rtl2832u-r820t chipest használok.
    Ja, ha lekerestetsz vele mindent, az bizony sokáig tart, pláne ha 8 holdról van szó, :D ezért érdemes kikapcsolni az automatikus keresést, akkor nem keres le s nem állít be egy tp-t sem, eztán csak azt adod hozzá, amire valóban szükséged is van. Ettől függetlenül tény, hogy nem túlzottan egyszerű, viszont e2 listát áthozhatsz (már ha a műholdas boxod e2-t használ).

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #99 üzenetére

    C-t nem próbáltam, amit én használok az csak T-t tud, de C-s tunert is találni occó kínait, [link] ugyan azt nem tudom, h ezeket is alapba kezeli-e az oe, de mi történhet? Max. eladod...

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #105 üzenetére

    Azért ha megpróbálod az importot e2 csatlistából, írj majd, hogy a diseq beállításokat is megfelelően importálja-e, mert arra kíváncsi lennék, hogy tudja-e értelmezni.
    Egyébként abszolút igazad van, ami a sebességet illeti, 2-4mp a kapcsolás egyik csatornáról a másikra. Én sem ehhez szoktam (szerintem ez nagyon sok), de megbékéltem vele, igazából pár hónap után már egyáltalán nem zavar. A kezelőfelületet meg én szebbnek tartom, nem a confluence skint kell használni, hanem az Aeon Nox 5 - Maniac-et, ezt superrepoból letudod tölteni, de van már saját repoja is a maniac skinnek. Kinézetre: now-next info az infó sávon, akár jelerősség, jelminőség info is, ha bekapcsolod, audio-video-ra vonatkozó információk, időjárás információ. Ha az Élő TV-be belépsz, majd a balra nyíllal előhívod a rejtett menüt és beállítod a nézettnél, a csatornafalat (wall), akkor (véleményem szerint), a hagyományos listás nézettnél szebb elrendezésben láthatod a csatornákat. A kezelőfelület alatt ha a beállításokat érted, akkor abban nyilván elmarad egy e2 boxtól, de egy hagyományos boxtól is, hisz mindent egy 2. eszközön, TVHeadendben kell beállítani, viszont ez a beállítási forma, (amennyiben kiismerted és hozzászoksz a logikájához) szerintem sok esetben felgyorsítja adott művelet elvégzését. Mondom ezt úgy, hogy (sztem már itt is említettem), az első héten gyak. hirdettem eladásra a wetek-et, mert idegbajt kaptam tőle, hogy egyszerűen nem értem, mit hogyan kellene...

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #107 üzenetére

    Nekem is erős volt a gyanúm, hogy ez nem sikerülhet... :)

  • Mike88

    senior tag

    válasz tomy_cz #114 üzenetére

    Én wetek.com-ról rendeltem wetek playt, de csak azért, mert nem tudtam, hogy van OE edition is, ha tudtam volna, az androidért biztos nem adtam volna plusz pénzt.
    ITT láthatod, egyértelmű, hogy az OE boxban is dual tuner van...

  • Mike88

    senior tag

    válasz tomy_cz #124 üzenetére

    Nem mértem, de minimális lehet a fogyasztása. A tuner miatt nyilván többet fogyaszt, mint egy szimpla androidos stick/box. Azok fogyasztása terhelés alatt kb. 5-7W.

  • Mike88

    senior tag

    válasz tomy_cz #129 üzenetére

    Kimondottan emiatt én úgy gondolom nem éri meg. Ha a 30 felét vesszük, (15W-nál nem hinném, hogy többet fogyaszt), akkor kb. 400-500Ft-ot spórolsz a villanyszámlán 1 hónapban, amennyiben 0-24-ben üzemelteted.
    Ha ez szempont, inkább cserélj le otthon minden fényforrást ledesre, azzal jelentősen többet spórolsz.
    Ha a HTPC-d is passzív hűtésű, akkor én is inkább egy 2. tunert vennék már ha egyáltalán szükséges, Wetek-re nem cserélném...

  • Mike88

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy ismerősnek próbálok távolról segíteni az alap beállításokban. 1 antennát használ, Thor-t keresné le. Miután hozzáad egy frekvenciát, annál a scan status marad PEND, nem történik semmi (log-ban semmi), ötlet valakinek, hogy min csúszik el a dolog? Elég nehéz ez így távolról, de átfutottunk a beállításokon, elvileg minden jól lett beállítva, de valaminek kellene történnie, nem? Vagy fail üzenet vagy valami, hisz egy rosszul beállított antennánál, rossz tunerre való csatlakozásnál is legalább fail "fölbukkan" adott frekvenciánál a scan result oszlopban.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #143 üzenetére

    TVheadend.
    Tuner engedélyezve van.
    Írtam már ennek okát, azért, mert így csak azt keresi le, amit én akarok, gyorsabb. Shtirley is írta, h neki nincs türelme órákat várni arra, mire minden tp-t lekeres, nekem sincs. Én meg azt nem értem, hogy az automatikus lekeresésnek mi értelme van. Az összes céleszközzel is csak azt a tp-t keresed le, amire szükséged van. Ez most ebből a szempontból teljesen lényegtelen, mert automatikus hozzáadásnál is ugyanez a helyzet. Majd hétvégén ránézek teamviewerrel.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #145 üzenetére

    Értem, s ha átkerül egy bemapelt csatorna másik tp-re, akkor automatikusan "átáll" arra?

  • Mike88

    senior tag

    válasz robi1979 #173 üzenetére

    Core-ban nincs tuner, azzal ne is foglalkozz, max. usb-s tunert tudnál használni. A UPC ahogy te magad is írod kódolást használ a kábel TV-s rendszerén, mivel a Wetek play-ben, nincs kártyafogadó, ezért nem tudod a upc digitális adásához használni (mert kódolt marad az adás), s mivel analóg tuner nem kapható a wetek-hez ezért az elképzelésed nem megvalósítható. Röviden UPC kábelhez a Wetek alkalmatlan. Külső tunert sem fogsz tudni használni, még olyat sem, amiben van kártyafogadó, mivel tudtommal a UPC társítja a kártyáit a boxaihoz/moduljaihoz.
    Nem az android stabilitásán bukik a játék a play-en, hanem a gyenge hardveren, csak egyszerű játékokhoz használható.

  • Mike88

    senior tag

    válasz kuka018 #181 üzenetére

    Én értelek és leírtad a lényeget. Android alatt futtatott Kodi-n nincs TVheadend server, csak kliens. No most így, hogy futtatsz egy kliens-t, az édes kevés. A Server szolgálna többek között arra, hogy 2. eszközön is nézhesd a TV csatornákat, a kliens pedig az, ami eléri a streamelt csatornákat. Mivel nem telepíthető server Kodiban android alatt, így ez nem fog menni. 2 dolgot tehetsz, NAND-on hagyod az androidot, SD kártyára telepítesz Openelec-et, s azt futtatod, amennyiben a nappaliban vagy és netezni szeretnél, akkor bebootolod az androidot. Ubuntu-t nem próbáltam eddig, de ha azalatt sem rosszabb netezni, akkor NAND-ra telepíted az Openelec-et, és SD kártyára Ubuntu-t.

  • Mike88

    senior tag

    válasz shtirley #191 üzenetére

    Fegyelmezni nem szeretnék senkit sem, mert nem tartom normális dolognak, csak kérném, hogy ne "beszéljünk" így egymással. Pont ezért nem nyitottam ott ezt a fórumot, ahol sokkal több műholdas/földi vétellel foglalkozó fordul meg, mert ott ennél sokkal durvább stílust is megengednek egyesek maguknak és évek elteltével ezzel baromira felteltem. Nincs értelme.
    Remélem megérted. Abszolút igazad van azt illetőleg, hogy nem tudta jól megfogalmazni a kérdését, de ha szemtől-szembe "idegenként" álltok egymás előtt, Ő felteszi neked ezt a kérdést, pont ugyanilyen szerencsétlenül (nehezen érthetően), ugye nem mondod neki azt, hogy az az igazán hülye, aki még kérdést sem tud feltenni? Ugye így az életben nem beszélünk egymással...

  • Mike88

    senior tag

    válasz paryxx #242 üzenetére

    S ezeken megoldott a kadenciahelyes lejátszás? Mert az android alatt nem feltétlenül van... Ha meg médialejátszónak kell, akkor bizony elég nagy hiányosság... Tudom, van jó pár típusra unofficial openelec s azzal van kadenciahelyes lejátszás, de nem mindegy (szerintem), hogy azzal kapod, telepítve van, nincs vele dolgod s ha update-elsz egyszerűen elvégezhető. Avagy veszel egy ilyet, bootloader csere (tudtommal), firmware csere s kockázat, hogy alátét lesz belőle.
    Ha pusztán a hardvert nézzük, ár/érték arányban sokkal jobb, amit linkeltél.

    DE
    Wetek hub már kapható, abban már 905 van, gigabit lan, de csak 1 GB ram, viszont ez androidhoz lehet karcsú, bizonyos szempontok szerint, openelechez/libreelechez viszont bőőőven elegendő.
    Amit linkeltél 15.000 Ft (nettó) azaz bruttó 19.000 + 2000 Ft (ingyenes postával, kb. 3 hét postázási idővel), gyorspostával 23.770 + 2000 Ft (kezelési költség) azaz 25.770 Ft. Wetek hub meg 28.000 Ft, további költség nincs. Szóval nincs számottevő árbéli különbség, annak kell igazából utánajárni, hogy mennyire foglalkoznak ezzel a box-szal a fórumok (freaktab), mert szerintem az nem elhanyagolható s ha jól gondolom a kérdező is így van vele.

  • Mike88

    senior tag

    Srácok! Libreelecnél használhatom openelec alatt lementett picon packot (a meglévő file nevekkel)? Csak mert valamiért nem ismeri fel a piconokat. Az általános beállításoknál a file:///storage/picons/tvh/%C.png nyomvonal van megadva, s ide másoltam a piconokat, a Channel icon name scheme-nél pedig a service name picons van beállítva. Viszont Openelecnél a tvheadend beállításaiban a csatorna/EPG fülön az ikon URL oszlopban is a picon file neve szerepelt, itt viszont imagecache/ majd egy szám.

    Kuka018! Ilyesmire használd a WinSCP-t!

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Mike88 #319 üzenetére

    Meglett a megoldás. Az alapbeállításokban a picon name sheme-et standardra kellett állítani.

    Márk, hányszor indítottad újra a rendszert, mire működőképes lett a dolog? Mert én túl vagyok vagy 10 rendszer újraindításon és ugyanaz a helyzet nálam is, mint rsf-nél, a legördülő menü üres. Persze próbálkoztam többször LE-ben adat törléssel is. Ugyanez a hiba volt egyébként OE-el is, azért váltottam LE-re, mert azt gondoltam, azzal működni fog.

  • Mike88

    senior tag

    válasz Mike88 #320 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy ez utóbbira is meglett a megoldás.
    Log szerint hiányzott a storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epggrab/xmltv/ mappából a guide.xml file, nos nem csak az hiányzott, hanem az epggrab mappából az xmltv mappa is, manuálisan létrehoztam a mappát s az xml file-t is, amit üresen hagytam, újraindítás után már választható az epg forrás. Csak azt nem értem, hogy ez miért hiányzott...

  • Mike88

    senior tag

    válasz markkovacs76 #324 üzenetére

    Jó, az úgy, hogy létrehozza a mappát, majd azon belül a file-t, WinSCP-vel nem bonyolult. Nálam működik, (úgyhogy még egyszer köszi!) most mentem végig a beállításokon, az epgdb.v2 file-t valóban érdemes volt törölni, továbbá az OTA epg-t le kellett tiltsam, hiába állítottam 2-re a prioritást, mindig azt akarta betölteni. Persze lehet, hogy ha most engedélyezem, akkor már nem azt fogja betölteni, majd kipróbálom, jó lenne, ha mindkettő működne, mert van jó pár FTA csatorna is nálam.

    -------------------------------

    kuka08! Én is belefutottam ebbe a dologba... Működik az oscam 4.2-vel is, csak ahhoz, hogy lásd a CAs fület, haladóra kell állítani a nézetet. Ezt a beállítás - általános - alap fülön tedd meg(!) a felhasználófelület szintet állítsd haladóra, majd mentés.
    A félrefordítás miatt két haladó szint van, lehetett volna prof vagy mittomén, lényeg, hogy a legördülőben a 2. (alsó) haladót válaszd. Ha mentettél, megjelenik a CAs fül is, itt pedig be tudod állítani megszokott módon az oscam-et.

    Hogy mi a bánatért kellett szintekre bontani a beállítási pontokat, azt nem tudom, eddig se volt egy két klikkes dolog a TVHeadend (vagy legalábbis nekem nagyon nem). Tök fölösleges...

    Ja, a piconokra visszatérve, az alapvető hibát ott követtem el, hogy a tvh mappába másoltam a piconokat, holott a vdr mappából olvassa ki a tvheadend is. Érdekes. Miután áttértem a 7.0.2-re (mivel a legtöbb általam használt kiegészítő a 7.9-el nem működött), s minek után 7.9-nél már számos helyre bemásoltam a piconokat, így nem is tudtam a hiba valódi okát megállapítani, ismét bénáztam a piconokkal, majd rájöttem, hogy hiába teszem máshová, módosítom az icon elérés útját, ha a picon elérési út a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz a8l #329 üzenetére

    Két link-el tudok max. segíteni:
    [link]
    [link]

    Wetek play és Wetek Openelec box-ot már nem kapsz újonnan. Használtan: [link]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #336 üzenetére

    Hiába adok 2-es prioritást a gravi-s grabbernek, s az OTA-nak 1-est, nálam ugyanúgy az OTA "uralkodik". Ezt az "internal epg grabber re-run-t" hol találom?

  • Mike88

    senior tag

    válasz Celtis #339 üzenetére

    Köszi, hogy csináltál képernyőképet. Sajnos nálam itt ilyesmi nincs, pedig haladón van a nézet. Érdekes, mind1, nem hinném, hogy ezen a mozzanaton bukik el a dolog. Ha bekapcsolom az OTA EPG-t, akkor abban a pillanatban, hogy valamelyik csatornára rákapcsolok LE-ben, egyből az OTA EPG-re cserélődik az EPG azon a csatornán, ill. azon a tp-en, amin a csatorna található, ha kikapcsolom az OTA EPG-t, majd törlöm az epgdb.v2 file-t, majd újraindítom, utána törlöm az adatbázist, akkor ismét visszaáll a gravi-s epg-re.
    Milyen ver.számú TVheadendet használsz?

  • Mike88

    senior tag

    válasz a8l #346 üzenetére

    Ne haragudj a hülye kérdésért, de telepítetted az oscam kiegészítőt, és engedélyezve van?
    Én is libreelecet használok, de openelec alatt is rendben működött az oscam, szóval nem hinném, hogy azzal van összefüggésben.

Új hozzászólás Aktív témák