Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz GIJoe #78 üzenetére

    Szia!
    - Nem tudom, hogy itt bárki is használ-e DVB-T/C tuneres készüléket (én DVB-S2-t használok és DVB-T-re meg USB-s tunert), TVHeadend-ben nem találtam nyomát annak, hogy van lehetőség tápfeladásra. Egy külső tápfeladó amúgy nem nagy összeg kb. 900Ft.
    Van felvétel időzítés, szóval, igen, lehet. Vagy a boxon megnyitod az EPG-t, majd egyenként kikeresed azt, amit felvenni szeretnél, adott programon OK, majd felvétel.
    PC-n ha megnyitod a TVHeadend beállításait, s az EPG fülre lépsz, itt lehetőség van adott műsorra rákeresni, majd innen megadni melyiket vegye föl. Ha sok felvételről van szó, egyszerűbb, gyorsabb. Ilyenkor felszokott merülni az, hogy rendszerint nem pontos a műsorkezdés, leszámítva 1-2 csatornát. Van ráhagyási lehetőség, ezt a Recordings-nél betudod állítani mennyi legyen előtte, s utána a ráhagyás, sajnos vagy sem, ez minden felvételre vonatkozik, nem tudod külön-külön, minden felvételnél megadni a ráhagyást.
    APP-ot nem tudok mondani, OE-t használok, nem androidot. Távoli elérést biztos belehet állítani ennél is, de sosem volt rá szükségem, így sosem érdekelt, csak mindig sajnálom azokat, akiknek a boxát "feltörik" és kikerül a hozzáférés IPTV linkek megosztására létrehozott oldalakra. Annak a fejét meg a falba verném, aki megosztja!
    Hálózaton belüli elérésre van lehetőség OE-nél, erről tudok nyilatkozni, mert ezt használom. 3 lehetőségről tudok.
    1. beírod a box IP címét a böngészőbe, mellé írod, hogy /playlist. és lement egy m3u file-t, amit utána megnyithatsz egy lejátszóban.
    2. telepíted a Kodi-t/OE-t a 2. eszközre is, majd telepíted az IPTV Simple client kiegészítőt és megnyitod vele ezt az m3u filet. Ennek max. akkor van értelme, ha bedobálnál a listába netes streameket is.
    3. úgy egyébként meg a legegyszerűbb megoldás, ha a TVHeadend kiegészítőt telepíted a 2. eszközön is, majd IP címnek megadod a box IP címét.
    Az AV portot kipróbáltam egy fülessel, kiadja a hangot, szóval nem ilyen vagy-vagy dolog, nem kell átállítani a hangkimenetet, (úgy néz ki) azon mindig van hang, Openelec-el(!), androiddal nem tudom kipróbálni, nem használom. AV-JACK kábel nem része a tartozékoknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák