Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Ugyan Kodival, Openelec-el nagyon sokféle fórum foglalkozik, itt prohardveren is számos fórumtéma található, de mindegyik egy-egy boxal kapcsolódik a témához, vagy ha Kodi, egy adott op.rendszerrel.

    Ezért itt is megemlítenék pár olyan kiegészítőt, ami számunkra (magyaroknak) is szolgáltat (magyar) tartalmat, továbbá szó fog esni az Aeon Nox 5 - Maniac skin telepítéséről, ami úgy lett kialakítva, hogy az ÉlőTV kinézete leginkább hasonlítson egy set-top-box felületére és ha már itt tartunk, ennek személyre szabására is kitérek. Illetve meglévő filmjeink, sorozatainkból adatbázis készítésének menetét is leírom.
    Elsőként a Movieshark kiegészítőt, ami littlesharknak köszönhető. Magyar szinkronos/feliratos SD filmek és sorozat online nézésére ad lehetőséget.
    Telepítése:
    Az oldalról letöltjük a kiegészítőt (van egy támogatói gomb is, ha esetleg ilyen lehetőséget keresnétek).
    A zip file-t olyan helyre tesszük, ahol wetek-el elérhetjük (pendrive, hálózat, vagy akár a boxra is rámásolhatjuk)
    Boxra a legegyszerűbben úgy tudjuk felmásolni windows-on, hogy megnyitjuk a fájlkezelőt, majd beírjuk a címsorba, hogy \\ és utána a box ip címét (pl. \\192.168.0.101)

    Ezután Kodiban/OpenELEC-ben menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból majd keressük ki a letöltött kiegészítőt, s telepítsük.
    Ha települt, akkor a továbbiakban ezt a Videók-videó kiegészítőkben tudjuk elérni. Indítás után a beállításokban lehetőség van beírni, hogy mely adatbázist használja, ez jelenleg a filmezz.eu, ha nem ez szerepel a címnél, akkor javítsuk.

    Ahhoz, hogy online tartalmakat szolgáltató kiegészítők tartalmaira magyar feliratot tudjunk "rányitni" érdemes a beállításokban egy alapértelmezett felirat kiegészítőt beállítani. Ehhez viszont először telepítsük a SuperRepo repository-t. Menjünk a Rendszer menüpontra, ne lépjünk be, hanem alatta válasszuk a fájlkezelőt. Menjünk a forrás hozzáadására, majd <nincs>-re kattintva írjuk be, hogy http://srp.nu majd okézzuk le. Médiaforrás nevének adjuk meg, hogy: SuperRepo majd ezt is okézzuk le.
    Menjünk a Rendszer-Kiegészítők-Telepítés zip fájlból pontra, majd a listából válasszuk a SuperRepo-t. Ezután pedig válasszuk azt a mappát amelyiknek neve megegyezik a telepített Openelec/Kodi verziójával. Pl. Openelec 6.0 esetén az Isengard mappában lépjünk be, utána pedig az all mappába, s az itt lévő zip-re kattintsunk vagy azon nyomjuk le az OK gombot. Települ a superrepo kiegészítő. Elvileg frissíti az adatbázist, s elvileg magától újraindul az Openelec.
    Ha ezzel megvagyunk, akkor menjünk a Rendszer-Videó-Feliratok pontra, ott lépjünk az Alap sorozat felirat keresőre, majd az ablakban a több beszerzésére, s itt válasszuk az opensubtitles.org kiegészítőt. Települ a kiegészítő. Utána lépjünk az Alap film felirat keresőre, s itt már látjuk a listában az opensubtitles-t, ezt válasszuk ki.

    Genesis kiegészítő telepítése:
    Több féle képpen telepíthetjük a kiegészítőt, én ehhez az Addon installer kiegészítőt szoktam használni, mert ezzel számos más kiegészítőt is elérhetünk, így nem árt ha elsőként inkább ezt telepítsük.
    Ehhez a Rendszer menüpontra kell lépned, de ne lépj be a menübe, hanem válaszd alatta a fájlkezelőt.
    A baloldali ablakban válaszd a Forrás hozzáadását, majd az elérési útra katt, (<Nincs>) s írd be, hogy http://fusion.tvaddons.ag
    Alatta névként add meg azt, hogy fusion majd okézd le.
    Ezután lépj be a Rendszerbe, majd a kiegészítőkbe, válaszd a telepítést Zip fájlból, majd válaszd a fusion-t. Utána lépj be a start-here mappába, majd válaszd a plugin.program.addoninstaller-x.x.x.zip fájlt (az X az változó! azért nem írtam konkrét verziószámot, mert nyilvánvalóan mindig az aktuális verzió érhető el.)
    Ha ez megvan, akkor a kiegészítőt az Alkalmazásokban éred el.
    Genesis telepítéséhez válaszd az Addon installert, majd a keresést, majd írd be, hogy Genesis, a találatok közül az elsőre katt, majd ismét katt, s elindul a telepítés.
    Ha települt, akkor ezt is a videó-videó kiegészítőkben éred el. Ahhoz, hogy a tartalmakhoz automatikusan magyar feliratot nyisson a beállításaiba kell menj.
    Nyisd meg a Genesis kiegészítőt, majd menj a tools-ra, utána settings: subtitles-re, majd elsődleges és másodlagos nyelvnek is a magyart add meg, majd ugyanitt kapcsold be a feliratot (enable subtitles). Ezután OK.
    Ezt követően amennyiben opensubtitles-ön találni adott tartalomhoz magyar feliratot, az Genesis-ben automatikusan rányílik az adott videóra.
    Genesis-ben érdemes továbbá beállítani azt, hogy mi legyen a maximális felbontása a tartalmaknak, mivel számos helyről gyűjti össze az elérési utakat, így ezt megtudja válogatni többek között felbontás alapján is.Ezt a beállításokban a playback-nél tehetjük meg.

    Aeon nox 5 skin egyszerűen telepíthető. Minek után telepítettük a Superrepo repository-t, az tartalmazza ezt a skint, így nincs más dolgunk, mint a Rendszer-megjelenítés-felszínnél ezt letöltjük.
    Ha szeretnénk a főmenü felépítésén változtatni, pl. menüpontokat elrejteni, ill. újakat hozzáadni, akkor ugyanitt a beállításokra menni (a felszín alatt) majd a főmenü beállításaira. Itt láthatjuk azokat a menüpontokat, amik aktívak, s pár szerkeszthető inaktív menüpontot is. Ezt többek között felhasználhatjuk arra, hogy a főmenübe tegyünk pár kiegészítő elérését.
    Menj az egyik custom menüelemre, majd válaszd az alapértelmezett kiválasztási műveletet. Itt megadhatod pl. azt, hogy kiegészítő legyen az elem, majd kiválaszthatod milyen kiegészítő, pl. film kiegészítő, majd magát a kiegészítőt, pl. movieshark. Eztán pedig adott menüpontot is hozzáadhatsz, pl. film, vagy sorozat, így egyből abba lép be, de ha csak a kiegészítőt szeretnénk elérni, annak főmenüjét, akkor a "létrehozás itt"-et kell választani, majd leokézni. Minden menüponthoz hozzárendelhetünk háttérképet is, ehhez az elem háttérképének beállítását kell választani. Itt lehetőségünk van 1 vagy több kép kiválasztására, film, sorozat adatbázisnál az adatbázisban szereplő filmek, sorozatok borítóinak random összeválogatására stb.

    Film, sorozat adatbázis készítése:
    Amennyiben filmekből, sorozatokból van saját archívumunk, ezt rendszerezhetjük.
    A főmenüben menj a Videókra, majd fájlok - videó hozzáadása (itt tudod hozzáadni azokat a helyeket, ahol filmek, sorozatok szerepelnek). A helyes adatbázis létrehozásához lényeges dolog az, hogy a filmeket és a sorozatokat külön mappában tárold. Filmek esetében a fájl nevében szerepelhet release név is, de a név mindig a film nevével kezdődjön, így amennyiben a release névvel kezdődne, ezt töröljük. Több részes film esetében a rész száma után ne szerepeljen további szám, pl. film.neve.2.720p film.neve.2.2015 ezeket kerüljünk. A legtisztább az, ha csak a film címe szerepel, lehetőleg az eredeti cím, nem a fordított.
    Sorozatoknál minden sorozat külön mappában legyen, ezen belül minden évad külön mappában. A részek számozása maradhat a release névben szereplő, amennyiben szerepel benne az évad s az epizód szám, pl. ...S01E01...
    Elsőként kezdjünk a filmekkel. Elérési útnál válaszd jobb oldalt válaszd a tallózást, majd válaszd ki azt a mappát, ahol a filmjeid vannak, belépsz adott mappába majd OK. Ezután a könyvtár tartalmánál válaszd a filmeket, majd mellette válassz leolvasót, itt klikk egyszer a The movie database-re. Ezután bal alsó sarokban válaszd a Beállításokat, majd a nyelvnél válaszd a magyart, majd ok. Elkezd dolgozni a háttérben, összegyűjti a filmjeidhez az adatokat, ezt meg kell várni. Ha kész az adatbázis, akkor (s csak akkor) nekiállhatsz a sorozat adatbázis készítésének.
    Sorozatoknál ugyanez történik. Videó hozzáadása majd kikeresed a sorozatokat tartalmazó mappát majd ok. Ezután könyvtár tartalmánál a sorozatot válaszd, majd leolvasóra jó az alapértelmezett The TVDB, de itt is menj be a beállításokba, majd nyelvnél válaszd a Hu-t. Ezután ezt is leokézhatod, ismét elkezdődik az adatbázis felépítése. Várd meg míg kész.
    Ezután a főmenü két menüponttal fog bővülni, az egyik a Filmek, a másik a Sorozatok, e kettő menüpontból éred el az adatbázist, ha mindent jól csináltál többnyire magyar leírással, borítókkal.

Új hozzászólás Aktív témák