Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz markkovacs76 #444 üzenetére

    Köszi. 12-es uplinkem van. Talán még HD-hoz is elég.
    VPN-en nem gondolkodtál, a biztonság miatt?

  • a8l

    aktív tag

    válasz markkovacs76 #444 üzenetére

    Ezt én is kipróbálnám, nem is annyira a tv nézés miatt hanem inkább pl rá lehetne nézni a felvételekre stb.
    Kliens beállításnál fent az ip cím helyett megadom a dyndns címet amivel elérem a routert, meg kinyitom a 9981 és 9982 portokat?

    (#443) Celtis:
    Sikerült végre mindenre rájöttem magamtól és minden be van állítva, minden működik.
    Először csináltam egy teljes szkent, utána teljes hozzárendelést amivel lett 1024 szolgáltatás, ez elég káoszos volt és lassította a tvh működését. Mire mindenen végigment láttam hogy így is hiányoznak csatik.
    Ma töröltem az egészet és megint előröl kezdtem szépen egyesével muxonként haladtam, felvettem minden szükséges csatit, ezután beállítottam az ikonokat (pár hiányzik), meg az epg-t ahol másikét használja.
    A felvételt is, most megy rendesen, 1 lett kuka, 1-re meg azt írja kuka a sok adathiba miatt de végignézve hibátlannak tűnik. Ott vérzett ahol az egyiknek vége lett, de a fél perc + idő miatt belelógott a másik, ezt eldobta ahelyett hogy megvárta volna a félpercet amig hozzáfér az új streamhez.
    Amit viszont nem tudom beállítani az a digi csatornák a karakterek hogy jól jelenjenek meg, az ékezetes betűk helyett mindenféle karaktert ír, és hiába állítom át a mux vagy akár külön a csatorna(szolgáltatás) karakterkészletét, nem lett jó. Majdnem végig próbáltam az összest.
    Ezt nem tudja valaki hogy a digi milyen karakterkészletet használ?
    Érdekes hogy a samu tv-men pont fordítva van , ott a digi jó és a upc szarul jelenik meg, ha CZ-re állítom a nyelvet a tv-n akkor jó, csak minden csatorna alapból csehül beszél ahol van olyan.

    A másik kisebb gondom hogy a tvh beállításokban a megejeleníthető oldalankénti adatok mindenhol alapból 50 és ezt állandóan át kell állítani hhogy ne kelljen lapozgatni. Nincs olyan beállítási lehetőség amivel ezt a limitet feljebb lehet állítani?

    Most minden jó(nak tűnik), hogyan tudok az egészről egy rendszermentést csinálni, ha elszáll akkor legyen honnan visszaállítani?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák