Új hozzászólás Aktív témák

  • pmheros

    senior tag

    Logitech QuickCam Pro 9000

    A neten sok téves infó van a képességeit illetően, a Logitech oldalán is csak az apró betűs részben találod meg a valóságot. Én sajnos csak a vásárlás után bukkantam rá, addig a 960*720@30fps -ben hitben ringattam magam.

    A valóságban a max felbontáson:
    4:3 képaránynál 1600x1200 @ 15fps
    16:9 képaránynál 1280x720 @ 15fps
    A felbontást csökkentve nagyobb frissítési érték nem válik elérhetővé. Sőt, magában a gyári Logitech Webcam Software -ben nincs is képfrissítés állítására opció ennél a készüléknél !

    Szintén a Logitech oldalán szerepel hogy mind a Logitech Webcam Software, mind a QuickCam Software 15fps -es szoftveres limitációval van ellátva. Köszi :(
    A Logitech Vid 1.0 szoftverből már engedélyezi a 640x480 30 fps -t a leírás szerint, ami továbbra is kevesebb a technikai specifikációk 800x600 30 fps -es hardveres limitnél. Én magam nem kutattam fel melyik szoftver lehet az ami kihasználja a kamerában mélyen rejtező 30 fps lehetőségét, ha már a Logitech ezt nem nyújtja önként. Van még egy hardveres limit: 960x720 @ 15 fps.

    Szerintem:
    Alapvetően nem nagy látószögű lencséje van, ezért közepes távolságra is megfelelő lenne, de hiába a a Carl Zeiss lencse nem hozza azt, ami a paraméterek alapján elvárható lenne.
    1600x1200 felbontáson jó fényviszonyoknál próbálva, fix fókusszal sem találom átlagosnál jobbnak a képet. Miért "Pro" ?. A rögzített hang viszont rendben van.

    [ Szerkesztve ]

    nem vagyok tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák