Új hozzászólás Aktív témák

  • Rexdemon

    aktív tag

    Dan Abnett: Titanicus-t olvasta valaki? Vélemény? Ihun' van e'!

    Azon agyalok,h belefogok, mert kell egy kis "luft" a Space Wolf után, sajna messze nem volt olyan jó, mint reméltem. (kb az utolsó harmada tetszett, nagyjából onnantól, hogy Ragnar Blood Claw lesz) "Érdekes",h még mindig csak simán Ragnar Brother, pedig elvileg azért lett Blackmane, mert a beavatása során megölt egy "feketesörényű" fenrisian wolfot - a könyvben benne is van,h egy öreg, beteg farkast nyom le, annak a gereznájából készít köpenyt, de erről a momentumról mindenki megfeledkezik és/vagy nem érdekel senkit.

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • jsk

    senior tag

    válasz Rexdemon #451 üzenetére

    Szerintem Abnett egyik legjobb regénye. Bátran ajánlom mindenkinek. Jól leírja egy Titán működését. Sajnos csak birodalmi oldalon. A Káosztitánokról nem sok mindent tudunk meg.

    (#453) Cifu: Lehet elfogult vagyok. A Titánok a kedvenceim :B

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #451 üzenetére

    Abnett kései könyveiből való, nem olyan rossz, de valahogy az írói munkássága elején jobban írt.

    A Space Wolf novellákról meg már megírtam a véleményem... :)

    @Jsk: Tessék, rögtön van, aki más véleményen van. :)

    Abban viszont teljesen igazat adok, hogy jól bemutatja a techno-bla-bla részét a Titánoknak. Ilyen szempontból tényleg jól sikerült.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Matej

    tag

    válasz Rexdemon #451 üzenetére

    Szia!

    Nekem is bejött a Titanicus. Nem mondom, hogy hanyatt esős, de sok érdekes dolgot megvilágít.
    A kétfejű sasnál, szerintem jobb.

    MaTeJ

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Matej #454 üzenetére

    Nekem kimondottan tetszett a Titanicus, bár csak eredeti nyelven olvastam. Valakinek volt szerencséje hozzá magyarul? Csak mert érdekelne,h a Dark Mechanicus skitarii servitorok gúnynevét a "shockroach"-ot hogyan fordították magyarra ;)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    Megvan min ügyködött Roboute: Primaris Space Marines.

    WarhammerTV @ Facebook videó

    Effektíve Mark Type X energiapáncél, új puska, némileg magasabb pontszám.
    Később más verzióban is jönnek a Primaris féle űrgárdisták...

    Most inkább emésztem ezt az egészet...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #456 üzenetére

    teljesen rendben van, de ami igazán érdekes - számomra -:

    'The Chaos Gods have not been idle – we guarantee there are some warp-charged hulking warriors on their way for you guys in the not too distant future.'

    link

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • jsk

    senior tag

    Már csak arra leszek kíváncsi, hogy a Primaris űrgárdistákhoz hogyan fognak viszonyulni a jelenlegi űrgárdisták. Vagy azokat is fel fogják turbózni.

    Mindenesetre jó, hogy végre elindult a világ valamerre. Bár az utolsó két kampánykönyv az valami nagyon buta, logikai hibáktól hemzsegő.

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jsk #458 üzenetére

    Az eddig feltárt fluff szerint nem. Lesznek a "hagyományos" mariskák, Mk.6 / Mk.7 / (Mk.8) energiapáncélban, hagyományos boltgunnal. A primaris mariskák pedig a kedved szerint vegyíthetőek, lehet csak Primaris sereged, lehet vegyes rajokból / szakaszokból álló sereged, annyi a megkötés, hogy egy rajon belül csak azonos típusú mariskák lehetnek.

    Hogy elindult a világ valamerre... Hát nem tudom. Oké, örvendetes, hogy kicsit fel akarják rázni a gárdistákat, és nem olyan elcseszett módon, mint a Centurion-okkal tették, de nem látom jelenleg még ennek a végét.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #459 üzenetére

    Cifu, azt a Centurion-sztorit pls meséld el ha van időd/kedved, mert érdekel, de mivel nem vagyok/voltam benne a figurás mókában, így nekem ez teljesen kimaradt.

    Más: ez a Primaris Astartes nekem kissé sántít; most akkor jobbat csinál egy Magos, mint anno az Emberiség Császára? Just for fun? Sztem az lesz,h lesznek a Primarisok, de a balance miatt lesznek vmi tápos ellenségek is, szal kb egál lesz megint, csak egy halom pénzt áldoznak majd a népek az új egységekre, amiket kb muszáj lesz megvenni, mert ha jönnek szembe a UM Primaris gárdisták az új páncélban/boltgunnal, akkor a "szegény mezei" káoszgárdisták/tauk/etc hirtelen azt veszik észre,h nem pl. Mk4-es sisak, hanem egy szopóálarc szorult a fejükre... ;) (rakéta-ellenrakéta-ellenellenrakéta)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • jsk

    senior tag

    válasz Cifu #459 üzenetére

    Könnyen lehet, hogy 10 évig most újra csend lesz :) Bár várok még néhány primarchát...

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #460 üzenetére

    Cifu, azt a Centurion-sztorit pls meséld el ha van időd/kedved, mert érdekel, de mivel nem vagyok/voltam benne a figurás mókában, így nekem ez teljesen kimaradt.

    Pedig a Centurion még novellába is került (valamivel támogatni kell, no), az Armor of Bulk címűbe. :)

    A fluff szerint valamikor az M36 idejében fedezték fel a terveket a Marson, de nagyon hosszú ideig nem kezdték el vele foglalkozni, amíg a Marsi vasfejek hivatalosan rá nem sütötték a "not heresy" bélyeget (ie.: a magyarázat szerint eddig úgy ítélték meg, hogy Birodalom és a Mars kapcsolata nincs olyan szinten, hogy átadják az Adeptus Astaresnek a Centurionokat).

    Alapvetően egy exoszkeleton, amit a mariska az energiapáncélja felett visel. A hivatalos fluff nem tesz említést arról, hogy a feketehámhoz hozzácsatlakozna-e (illetve inkább arra tesz, hogy nem csatlakozik), még sincs komoly büntetés emiatt.

    Alapvetően a páncél egyfelől nagy és nehéz, így nem lehet futni benne, viszont mozgás és lövés mehet (nehézfegyverekkel is, ami ugye az energiapáncélos mariskáknál vagy-vagy működik). Két változatot "hoztak" a játékba, a közös, hogy a mellkas két oldalán 3-3 Bolter szereltek (a Land Raider 6x Bolteréhez hasonlóan Hurrican Bolter néven fut), vagy ezek helyére az Assaultok Ironclad Assault Launcher-t (effektíve Frag-gránátvető), a Devastatorok pedig két Missile Launcher-t kaphatnak. Ezen felül pedig a következő opciók vannak:

    Assault Centurion: 2x Flamer (Twin-Linked Flamernek minősül, egy-egy a két kézen) vagy 2x Meltagun (Twin-Linked Meltagunnak minpősül, egy-egy a két kézen) és mindkét kézen egy-egy "Assault Drill", vagyis "roham bányász", amivel falakat tudnak bontani.

    Devastator Centurion: 2x Lascannon (Twin-Linked) vagy 2x Heavy Bolter (Twin-Linked)

    Alapvetően valahol a Drenya és a Termik között helyezkedik el, a 6-os és 7-es kiadásban 2 Wounds-a volt (tehát két sikeres sebzés kellett a halálához, míg az alap Terminátoroknak is csak 1 volt, a 8-as kiadásban már a Terminátorok is 2 wounds-ot kaptak), és a páncélmentőjük 2+, akár a Terminátoroknak, ám a Toughness-ük egyel magasabb.

    Megjöttük egyébként az után történt, hogy a GW csinált 2 plusz féle Termi páncélt, plusz vagy tucatnyi különféle Drenyát. Szóval a Marsikák nehézgyalogság / gyalogtankok terén kurta jól állnak...

    A végeredményt tekintve elég vegyes a kép. A Centurionok simán rosszul néznek ki. Legalábbis szerintem. Játékmechanikailag nehezen értelmezhetőek, mert már voltak a Termik, akiket lesöpörnek nyers képességek terén (Twin-Linked Lascannon vagy Heavy Bolter plusz még két Missile Launcher vagy Hurricane Bolter - egy modellen? Ez a Drenyák szintje...). Pontszám terén mondjuk nem nyerőek, kivéve, ha védekezel, ahol az nem számít, hogy nem tudnak futni (2x mozgás, de nem lőhetsz) - viszont a fenti okok miatt brutálisak mobil tüzérségként (egy három modellből álló Centurion raj felér három rajnyi energiapáncélos Devastator mariskával, olcsóbban - csakhogy 2+ mentővel). Mozgatni őket csak a Land Raiderek képesek (akár a Termiket)...

    Nekem ellenszenvesek, értelmetlenek, és még rondák is...

    Sztem az lesz,h lesznek a Primarisok, de a balance miatt lesznek vmi tápos ellenségek is, szal kb egál lesz megint, csak egy halom pénzt áldoznak majd a népek az új egységekre, amiket kb muszáj lesz megvenni, mert ha jönnek szembe a UM Primaris gárdisták az új páncélban/boltgunnal, akkor a "szegény mezei" káoszgárdisták/tauk/etc hirtelen azt veszik észre,h nem pl. Mk4-es sisak, hanem egy szopóálarc szorult a fejükre...

    Nincs igazán olyan játéktechnikai spec-ük, ami miatt össze kellene csinálnia magukat a Xeno-knak vagy a Káosznak. A Káosznak eleve voltak furcsa egységei (pl.: Fabius Bile-féle random-képességű káosz-mariskák), szóval nem mondanám, hogy ilyen téren csoda. Inkább az a fájdalmas, hogy csak a Mariskákra annyi energiát fordít a GW, mint bármelyik két másik fajra összesen...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #462 üzenetére

    Köszi az okosítást! :)

    Elég furán néznek ki, nekem már a Grey Knightok Nemesis Dreadknight egysége is erős hümmögést okozott (erős Mátrix 2 utánérzés) és nem jobbik fajtából...

    Nemesis Dreadknight

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    Végeztem a Space Wolf sorozat első három részével; azt kell mondjam,h elég jól belejött az írásba mr King, az első rész első fele volt a leggyengébb, utána kimondottan szórakoztató és változatos volt, nem is rosszul megírva.Most mellékvágányra terelem magamat, ami Ciaphas Cain Last Stand részét jelenti, majd utána folytatom Ragnar kalandjait. ;) WH40K-s játékok javarészt xarok, ám némelyik könyv sokkal jobb "vóhamma" élményt ad adott óra alatt, mint egy game.

    Olvassatok barátaim, olvasni jó! :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Rexdemon #464 üzenetére

    Update: közben megvolt a Sons of Fenris is. A Dark Angelek monnyanak le, önző genyók ;)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #465 üzenetére

    Nem ismerem a történetet, de figyelembe véve a DA-k háttértörténetét, én nem csodálom, hogy önzőek és maguknak valóak. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #466 üzenetére

    Egy DA kill-team Fallenre vadászik (csak a vezetőjük tudja,h fallen, a többieknek az a szöveg,h egy eretnek) egy birodalomhű bolygón, ami egy navigátorház fennhatósága alá tartozik. A navigátorházat ősi paktum köti az Űrfarkasokhoz és vice verza ezért egy SW osztag kíséri a Belisarius navigátort; ők a Farkaspengék. A DAk besunnyognak a városba, a SW-ok kiszagolják őket (szó szerint, muha) rövid csetepaté után a DAk lelécelnek. (előtte szó nélkül tüzet nyitnak, pedig tudják,h SW-kel álnak szemben, tehát lojalista astartesekkel) Jelentik,h besült a terv, a rendszerben lévő Vallatókáplán erre elindítja a B-tervet, ami gyak. teljes invázió a PDF ellen, szétlövik az orbitális védőplatformokat, drop podokkal és orbitális bombázással lerohanják és lemészárolják a védőket. Nyilván a mezei DAk azt hiszik,h eretnekek ellen harcolnak, de a parancsnokuk tökéletesen tisztában van ezzel a hazugsággal - mert ő generálta. Amikor megjelenik a SWok őrjáratozó csatacirkálója azt hazudják,h karantén alatt van a bolygó, nincs itt semmi látnivaló, haladjanak tovább. Az SW parancsnok hiába tiltakozik,h ez a terület SW védelem alatt áll, vagy árulják el,h miért és miféle karanténról van szó, a DAk figyelmeztető lövéseket adnak le és megtagadják a választ. Az SW parancsnok nyilván felhúzza magát és visszalő & egy merész manőverrel ő is drop pod assaultot hajt végre. A többit nem részletezem, de a lényeg egy teljes ütközet DA vs SW, számtalan áldozattal. (a DA-kat egyébként dróton rángatja egy káosz varázsló, a fallent használva csalinak, nagyon könnyen manipulálva őket, ismervén a titkukat)

    SPOILER ALERT!
    Amikor a fallent megöli a DA kill-team vezetője annak utolsó szavai:
    Fallen: "Úgy köpöd a szavakat, mint egy betanított bolond, ami vagy is, a calibani propagandát ismételve. Nem mi árultuk el a Birodalmat! Nem mi hagytuk a Császárt elbukni!"
    Jeremiah (DA) "Az időd véget ért áruló. Valld meg a bűneidet és megváltást nyersz!"
    Fallen: "Nem vallok meg semmit. Az árulás nem az enyém, hanem a szeretett primar..." - Jeremiah itt kivégzi, sosem tudja befejezni.

    Spoiler VÉGE!

    A DAk vezetése monnyon le! Eddig sem voltak a szívem csücskei, de ezek fényében...

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #467 üzenetére

    Akkor a Dark Angeleket is nekiálltak ekézni. A DA-k "régen" csak kevésbé megbízhatóak voltak, és a "bűnüket" (lázadó DA ág) akarták eltitkolni a birodalom elől. Viszont alapjában véve egy teljesen korrekt és vállalható Astares csoport, nagyon cool kinézettel.

    Ebből kerekítettek egy olyan történetet a HH könyvsorozatban, hogy valójában a loyalisták a barmok, és a lázadók már-már teljesen érthetően viselkedtek. Mostanra viszont ezek szerint teljesen degeneráltaknak állítják be őket.

    Bevallom őszintén egyre rosszabb a canon fluff... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #468 üzenetére

    Ez is ilyen "misztikusizé" akar sztem lenni,h ha akarod, akkor bárhogy értelmezed.
    Fallen igazat mond: "a loyalisták a barmok, és a lázadók már-már teljesen érthetően viselkedtek."
    Fallen hazudik: persze hogy hazudik, egy káoszb***ó rohadék, minden szava métely és méreg, a DAk lojálisak és csodálatosak, a Fallenek meg monnyanak le

    Nem igazán szeretem az ilyet a kánonban, legyen megmondva,h mi van és kész. Ilyenkor mindig az az érzésem, h nem akarnak dönteni a hivatalos verzióról, mert MINDEGY nincs is ilyen, amit akarnak épp, az az igaz. Egy darabig.

    Másik: az utóbbi eset sem menti fel a DAkat, az ősi hibákat takargatva a Birodalom érdeke ellen cselekednek, annak ellenségeinek szekerét tolják. Milyen ez már... :((

    PS: még szerencse,h visszajött Törpapus, majd az rendet tesz! :D :D :D

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #469 üzenetére

    Milyen meglepő, effektíve a Hupikék Törpikék azok, akik valahogy makulátlanok a "nagy" loyális ősi légiók közül. Nem véletlen, hogy a rajongók egy jó része anyázza a GW-t és Matt Ward-ot, mert "érdekes" módon őket valahogy semmi sem sújtja, ellenben agyon vannak tápolva...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #470 üzenetére

    Salamandrákat is előrángathatnák, nagyon klassz chapter/legion ráadásul Vulcan is úgy tűnt el,h gyak bármikor előjöhet. Hozzáteszem,h William King sorozatát olvasva kimondottan megkedveltem a SW-okat. (mondjuk nem akkor csoda, a "sima" WH fantasy világán írt 7 Gotrek&Felix könyve után már kb mint régi kedves ismerőst fogadtam a szerzőt)

    Ami az új fluffban zavar,h most jött csak ki a Gathering Storm, de a WH40k 8. kiadása már 100 évet ugrik előre, szal a nemrég olvasott "új" SM-ek, akik RL tavaly pl, még sehol sem voltak, most hirtelen egy évszázada vitézkednek a frissen/100 éve feltámadt Törpapus oldalán.

    Matt Wardra rákerestem a neten :D

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #471 üzenetére

    Ott vannak a White Scars-ok is. A kutya nem foglalkozik velük, még annyira sem, mint a Salamandrákkal.
    Iron Hands? Hahó, halott róluk valaki valamit az elmúlt 10 ezer évben? :DDD

    Vicc.

    Ahogy már korábban is írtam, Rick Priestley és Andy Chambers volt az isten, a régi emberekből már csak Jervis Johnson van a GW-nél. Ő nem tudom milyen megfontolásból van ott, ha meg már ott van, miért nem lengeti meg a BANhammert, mert lenne mit purgálni arrafelé... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #472 üzenetére

    Never gets old :) Ha lenne vmi klassz WH40k film simán nézném még ezt a konfliktust...

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    Egy kis összesítés, mi történt a fluff-ban nemrég:

    -Abbadon 13th Black Crusade-je elindindult, és Caida felé tart.

    -Archmagos Belisarius Cawl újra feltűnt (10 ezer év után) és két artifact-ot hozott magával. Az egyik a páncél, ami visszahozta Guilliman-ot a stázisból. A másik a Primaris Space Marine-ok.


    Belisarius Cawl

    -Egy Eldar Shadowseer, Sylandri Veilwalker feltűnik, és segítséget valamint iránymutatást ad Cawl-nak. Mellesleg képes Cawl emlékeit befolyásolni.

    -Trazyn Necron nagyúr (the Infinite) úgy dönt, hogy részt vesz a Káosz vs. Birodalom eseményeibe, mégpedig a Birodalom oldalán (emlékszünk, hogy pár kiadással ezelőtt a "mátrix"-ban a Necron-ok barátiak voltak az Űrgárdistákkal?).

    –Egy nagy csomó Birodalmi hős feltűnik Caida védelmében, például Celestine, az élő Szent.

    -Trayzn és Cawl együttes erővel próbálják a Cadiai Pilonokat teljes erőre kapcsolni.

    -Cadia ennek ellenére elesik.

    -A túlélők Macraggge tartanak, hogy felébresszék Gulliman-ot.


    Archmagos Cawl, Celestine The Living Saint és Inqvisitor Katarinya Greyfax

    -A káosz által üldözött birodalmiakat az Eldák is segítik, Shadowseer Veilwalker és a nemrég feltámadtad Yvraine, az új Eldar Isten prófétája bele is hal ebbe.

    -Guilliman fel lett ébresztve Yvraine és Cawl által.

    -Guilliman átveszi az Ultramar szegmentum irányítását és a Szent Terra felé veszi az irányt.


    Guilliam megkoronázása, rajta Celestine, Greyfax, Cawl és Yvraine

    -Guilliman találkozik az IstenCsászárral, megkapja a 'Mantle of Lord Commander of the Imperium'-ot, majd egy új hadjáratot indít a Káosz ellen. Ezek után bemutatja a Primaris Marine-okat.

    -A találkozó egy napig tart, és Guilliman a következőt mondja utána: "he had received all the enlightenment that he required", vagyis megkapott minden felvilágosítást, amire szüksége volt. Jelentsen ez bármit is. Mellesleg átveszi a Birodalom gyakorlati irányítását, újraértelmezve a Terra Nagyurai (High Lords of Terra) gyűlését is.

    Az eseményeknek magyarázatára két változata is van. Az egyik szerint a Primarch gyakorlatilag puccsot hajtott végre. Hogy előre eltervezett volt, avagy akkor döntött így, mikor szembeszült az IstenCsászár állapotával, nem ismert. Ennek egy lehetséges indoklása maga a történet, mely szerint Guilliman már 10 ezer éve megbízta Cawl-ot a Primaris-ok létrehozásával, és a saját feltámasztásával.

    A másik szerint a Császár maga adta át a hatalmat, hogy megnyugvást keressen - e szerint már akár meg is hallhatott végleg, és Guilliman hozta el neki a megváltást, a TrónProtézis pedig valójában már a Császár nélkül is képes fenntartani az Asztronomicont és zárva tartani a Trónterem alatti Webway bejáratot.

    Ellenpont lehet, hogy Cawl-al szemben Guilliman-nak ellenérzései vannak, és Cawl direkt kérésére sem tette meg Fabrikator-General-á (vagyis a Mars urává).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #472 üzenetére

    Pont Iron Hands könyvet olvasok :D
    De tény és való, alig írnak a rendházak jó részéről.

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cifu #440 üzenetére

    Elkezdtem játszani a DoW3-al (már van virágbolti verzió), és végül is azt kell mondjam, hogy nem kellett volna olyan sok, hogy ebből a játékból egy tényleg jó és szórakoztató játék legyen.

    +Az Orkok nekem kifejezetten tetszenek, kellően hülyék a jó értelemben véve, kellően humorosak a beszólásaik és pár téren sikerült orkosan megoldani a küldetéseket (hogy hatástalanítják az Orkok egy űrbázis ágyúit? Beküldik a szellőzőkön a Gretchin-eket, akik odabent minden szétvernek - majd előkerülnek félig agyonverve... :DDD )

    +A grafika nem lenne rossz, és kellően látványos.

    +Hangulatosak a folyamatos szövegelések (az egyik küldetésben Ork hősünk folyamatosan kommentálja azt, ahogyan az "Orkos" irányjelzője mit mutat, kb. ilyen stílusban "ÚÚÚúúúú, nézzétek, 'kilendűt a mutató!", "Erre erősebben vibrál", "Mostan gyengébben vibrál").

    +Az első küldetések még kellően jól össze vannak rakva.

    De őszintén szólva teljesen megértem, hogy a Steam-en jelenleg 52%-on áll a vélemény róla, és az elmúlt 30 napban írtak átlaga már csak 40%-os.

    -Fizikai képtelenség három hőst meg maréknyi egységet már egyszerre irányítani, és használni az extráikat. A mihez tartás végett csaknem minden egységnek van valami speckója. Amit majd jól nem fogsz csata közben használni...

    -Ahogy halad előre az egyjátékos kampány, egyre nevetségesebb az egész, plusz egyre kevesebb értelme van a gyalogosoknak. Annyira kevés, hogy amint lehet, csak hősökre és nehézgyalogságra / járművekre érdemes költeni.

    -A mikromanagement elvben úgy nézne ki, hogy minden csatába három hőst vihetsz, és három doktrínát választhatsz. A hősöket és a doktrínákat változatos módon lehet megszerezni, de leginkább Skull-ért, belső fizetőeszközért, amit lejátszott meccsekért vagy teljesített küldetésekért kapsz.

    -A történet lapos, laposabb.... oké, az Orkoké nem, az szórakoztató, de hiába, mert csak átlag minden harmadik küldetés Ork küldetés. A Blood Raven-ek persze megint szembe mennek a helyi főmuftival, aki (micsoda meglepetés!) ismét egy Inkvizítor. Az Eldák megint belső nézeteltéréssekkel küzdenek,.

    -Az Orkokon túl a másik két frakciónak nincsenek alapból tornyai, leszámítva persze a resource pontokra felhúzhatókat. Max. doktrínában lehet megvenni őket. Ja, kampányban nem, ott nem használhatják őket. Csakmertazért.

    -Ez a foglald el a Resource pontokat, építs rá, aztán bővítsd, hogy több pontot adj, elég fárasztó és nevetséges.

    -Nincs fedezék rendszer, csak megerősített védművek, amelyeknek saját életerőpontja van. Ha szétlövik, hát nem véd többet már semmit.

    -A magas fűben elbújó Wraithlordok meg Drenyák kicsit nevetségesek, de inkább fájdalmasak.

    All-in-all egy vicc a játék, pedig látszanak pontok, ahol eredményeket mutattak fel (pl. az Orkok szemétből fejlesztenek mindent - tényleg mindent). Meg kellett volna hagyni a DoW2 fedezék-modelljét és a hősökre építő játékmenetét, és akkor valami lehetett volna belőle. De így...

    A multijával nem foglalkozok, de zseniálisak a patch note-ok. Pl. az egyik SM hőst kevesen használják - megoldás: lenerfelik. Az eldák túl sok csatát nyernek - tehát a legtöbb változtatással buffolják őket. Nem csoda, hogy a patch note-ok alatt parázs anyázás és káromkodás, meg "Refund!" felkiáltásokat lehet olvasni. Szóval ezért 60 eurót (pardon, Steam Summer Sales - 45 eurót) elkérni szabadrablás esete...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #476 üzenetére

    Szépen leírtad, nem lett hozzá kedvem! ;) Majd tán' a Martyr...

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #477 üzenetére

    Tényleg az a fájdalmas, hogy nem kellett volna sok, hogy jó egyjátékos játék legyen belőle. A problémák szinte mindegyike oda vezethető vissza, hogy a multinak rendelték alá az egészet.

    Na jó, nem minden, mert az, hogy Angelos, a Blood Raven chaptermaster Terminator páncélban előre szaltózik, szimplán nevetséges. :DDD

    Igazán kár, mert nem győzöm hangsúlyozni, hogy pár dologban tényleg sikerült a hangulatot megfogni. Viszont ismét: ez kb. az Orkoknál sikerült. Árulkodó az is, hogy a Steam statisztikák szerint a játékot megvásárolók 15,6%-a fejezte be a kampányt (ebből 1,4% hardon, 5,5% normalon és 8,7% casual fokozaton), amire persze lehetne azt mondani, hogy multi-játék, de akkor meg az szánalmas, hogy ma reggel 7 órakor mindössze 479 játékos játszott vele (ez multi és single player együtt). Az egy éve kijött Total War: Warhammer-ben 7 864 játékos online. Ouch.

    Minden estre a Space Hulk: Deathwing után ismét egy AAA-nak szánt Wh40k cím, ami messze nem hozza az elvárásokat. Meg úgy általában is, az utóbbi időben tényleg jó Wh40K játék nem volt. Így utólag a Gothic Fleet már határozottan kellemes emléknek tűnik, mert ott legalább a hangulatot elkapták. Lehangoló....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Ez meg pár érdekesség:


    Igen, Primaris Drenya (mert ilyen is van), meg Primaris Space Marine és egy "sima" SM...


    Viszonyítás képen: első kiadásból Mk.6-os páncélos SM-ek...


    Ezt meg egy picit túltolták... GravTank Land Raider...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Phobion

    őstag

    válasz Cifu #479 üzenetére

    Primaris mindenek felett!

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • BoB

    veterán

    Ezzel valakinek tapasztalat?

    Sanctus Reach

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BoB #481 üzenetére

    Épp tegnap néztem. Van egy magyar review, ő az AI-ra panaszkodik és arra, hogy a történet nem nagy szám, a játék pedig unalmas lesz hamar.

    Az angol nyelvűekben a fedezék rendszer rosszul kivitelezett megoldását panaszolják, valamint hogy menet közben kijött egy utánpótlás / erősítés (reinforcement) dolog a játékban, ami tönkreveri a skirmish játékokat (mivel a beérkezett karakterek / járművek egyből támadhatnak).

    Ezzel együtt általában pozitívak a vélemények róla, tehát lehet, hogy én is teszek egy próbát majd vele....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • BoB

    veterán

    válasz Cifu #482 üzenetére

    Én már előre sejtem hogy ez is egy gyenge termék, nem merem megvenni még akciósan sem :D

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz BoB #483 üzenetére

    Én is csak a "demoverziót" próbáltam, kész időutazás kb 15 évvel ezelőttre vagy még messzebb. És nem a jó értelemben, sajna... digitális szemét, WH40K logóba csomagolva,h azért legyen pár optimista, aki megveszi. :((

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    Primaris Űrmariskák

    Archmagos Cawl által kifejlesztett űrgárdista Mk.2. Létrejöttüket Guilliam segítségével valósította meg, aki átadta neki a Sangprimus Portum-ot, amelyben az eredeti Primarch gene-seed-ek voltak megtalálhatóak (hogy most 9, 18 vagy 20, azt nem részletezik). Kaptak egy "új" páncélt, a Mark X.-est. Ami a Mark VIII.-as "nyakvédőjét" megtartotta, de a sisak leginkább a Mark IV.-esére hasonlít...

    Kaptak egy Mark II. "Cawl-pattern" Bolt rifle-t is. Amely 24" helyett 30"-es lőtávval rendelkezik a táblás játékban, ugyanúgy 4-es az ereje, viszont van -1 páncél módosítója.

    Kaptak három új gén-struktúrát is, a meglévő 20 mellé:

    -Sinew Coils - A Primarisok inait megerősítették "durametál" kábelekkel, amelyek hatalmas erőt képesek kifejteni. Vagyis még erősebbek, mint a sima mariskák.
    -Magnificat - A primarch-ok hatalmasságát és mindenek felett állóságát két plusz, hüvelykujj méretű szövetdarab nyújtja. A Dextrophic Lobe (jobb agyfélteke) és a Sintarius (bal agyfélteke), ezek még jobb működésre serkentik a meglévő plusz űrgárdista szerveket. Ettől lesznek hatalmas méretűek és még a "hagyományos" űrgárdistákhoz képest is hallhatatlanok és ellenállóak. Cawl csak a Dextrophic Lobe-ot tudta rekonstruálni, a Sintarius-ra vonatkozóan minden információt töröltek az adatbázisokból. Hogy az IstenCsászár, vagy más tette, nem tudni. A Magnificat tehát a Dextrophic Lobe kissé gyengébb, de működő kiadása. Immár a "sima" Primaris gárdistáknak is.
    -Belisarian Furnace - Ez a szerv az űrgárdista mindkét szívéhez csatlakozik, ha nagy sokk éri a testet (komolyabb sérülés vagy hasonló) egy koktélt enged a véráramba, ami gyorsítja a szövetgyógyulást, csontszövet és izomszövet növekedést. "Elműködése" után viszont időre van szüksége, amíg újabb adag koktélt termel.

    A Primarisok ráadásul stabilabb génekkel rendelkeznek, mint a First Founders-ek, például lehetőség volt ugyebár Space Wolf alapú új űrgárdistákat létrehozni. Érdekes kérdés persze, hogy az ismert génhibákkal mi van - lásd a Space Wolf Wulfen átka vagy a Blood Angels Red Thirst / Black Rage.

    A Primarisok új struktúrát is hoztak magukkal (vagyis Guilliam újat talált ki nekik - az megvan, hogy a Horus lázatás óta mindegyik változtatás a nevéhez fűződik? :D ).

    Tisztek / tisztesek

    Primaris Captain: Alias Űrgárdista százados. Csakhogy nekik jár egy új Mark X. Gravis Armor. Amely páncél hoz plusz egy Toughness-t, ami jó. Nem egy Terminator-páncél, de azért jó. Plusz kapnak egy pszeudo Gauntlet of Ultramar-t (csak ez a Power Fist egy Bolt Pistol-al van felszerelve, nem Boltgunnal) és egy Power Sword-al.

    Primaris Librarian: A Primaris könyvtáros nem kap sok extrát. Na jó, egy látványos Force Sword azért jár neki.

    Primaris Chaplain: Nem láttuk még, de vannak.

    Primaris Lieutenants: Új fiúk, eddig nem volt ilyen, a hadnagyokból egy században kettő van, és a százados helyettesei, alapvetően a század feléért felelnek egyenként. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Librarian és a Chaplain immár nem de facto helyettese a századosnak, és nem feladatuk a szakaszok irányítása. Őket fehér-vörös sisakfestésükről lehet megismerni. Általában Power Sword és Master Crafted Bolt Rifle a fegyverük.

    Primaris Ancients: Az ősök a zászlóhordozók, fehér sisakban.

    Primaris Apothecary: Modell még róluk sincs, de léteznek.

    Primaris Techmarine: Őket se nagyon láttuk még, a lent látható "Repulsor tank" lövészeiként / parancsnokaként láttuk őket.

    Osztagok

    Érdekességük, hogy jellemzően 5 fős egy raj, nem pedig 10 fő, mint általában.

    Reivers: Nos, mivel felderítők nincsenek a Primaris-oknál, vannak nekik ilyenek. Könnyített Mark X. energia páncéljuk a lopakodásra szolgál, a sisakjuk halálfej festést kapott, amúgy pedig főleg közelharci fegyverekkel vannak felszerelve.

    Aggressors: Nincs még kép róluk, ők a nehézfegyveresek. Mark X. Gravis armort viselnek, beépített Heavy Flamer-el és egy kézbe hordott nehézfegyverrel (Las Cannon, Missile Launcher vagy Heavy Bolter).

    Intercessors: A Taktikai raj megfelelői, standard Mark X. páncélban, standard Primaris Boltgunnal.

    Hellblasters: Alapvetően Taktikai osztag... csakhogy mind az ötük kezében Plasma Incenartor van, ami plazmagun nagyobb lőtávval és jobb páncélátütéssel. Vagyis járművekre komoly veszélyt jelenthetnek... Csakhogy ehhez képest elég drágák a drágaságok...

    Inceptors: Ők az Assault Marine-ok Primaris kiadásban. Mark X Gravis páncéljukba integrált Jump Jet-el bírnek, és két Assault Bolter-el (amely effektíve rövid lőtávú, mozgásban nem korlátozó Heavy Bolter...). Viszont nincs közelharci fegyverük. Semmilyen. Szóval inkább tekinthetőek mozgékony tűztámogató egységnek, mint valódi "bele a harc közepébe" egységnek.

    Primaris Redemptor Dreadnought: A modell megvan, a képességük még kissé formálódik. Mondjuk nem tudni, hogy egy frissiben létrejött Primaris-ok hogy is juthattak el oda, hogy már a súlyosan sérült testvéreiket Drenyává alakítsák...

    Repulsor: Lebegő Land Raider. Erős fegyverzettel. Meg vihet akár Primarch-ot is...

    Overlord: Jelenleg annyit tudunk, hogy a Primarisok nagyobb méreteihez méretezett Thunderbird-utód, komoly tűzerővel.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #485 üzenetére

    Überklassz összefoglaló, köszönjük!

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Phobion

    őstag

    válasz Rexdemon #486 üzenetére

    így van, köszönjük :R

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #485 üzenetére

    Az új Primarisok most akkor egy külön chapter? Mert itt a képeken Ultramarine szinekben vannak.
    Vagy minden rendház "megkapja" a tudást, hogy ilyeneket hozzon létre? hogy van ez kitalálva?

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #488 üzenetére

    Vannak külön Primaris chapterek is, de sokat "szétosztottak" a régi Rendházak között, erősítésképpen. Ha jól értem, akkor szokásos GW logikával a frissen megjelent primarisok már hirtelen 100 évvel előre is lökték a történelem és az Indominus Crusade kerekét :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #488 üzenetére

    A Primaris-ok elvben a lojális 9 alap űrgárdista-rend génjeiből lettek létrehozva. Mindegyik Primarch-tól egy-egy Légió méretű haderő, amelyet Guilliam irányított a csatákba. Alapvetően ők a Rexdemon által linkelt "Unnumbered Sons". Miután a Káoszt szétverték, a megmaradt Primaris űrgárdistákat vagy saját rendekbe rendezték (pl. Wolfspear, a Space Wolf-ok első kvázi successor chapterje) vagy pedig "szétszórták" az adott Primarch ágát követő eredeti rendek között.

    Hogy pontosan hogy is van ez kitalálva, az egy nagyon jó kérdés. A jelenlegi ismereteink szerint a Primaris űrgárdistákat csak Cawl tudja létrehozni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Cifu #491 üzenetére

    Azért hipp-hopp 20k astartes, pláne,h "újak" nem olyan erősítés, amit egy vállrándítással el lehet intézni :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Rexdemon #492 üzenetére

    Hogy is van a klasszikus mantra? 1000 űrgárdista rend, egyenként 1000 űrgárdistával. Vagyis egymillió Mariska. Nem kevés a 20 000 Primaris Mariska, pláne ha figyelembe vesszük, hogy a Káoszt megállították, az egyik Tyranida hive fleet mellett, de összességében nem borítja fel az erőviszonyokat.

    A másik oldalról persze a GW végre csinált valamit a 41/42k idővonalon, amit 10 éve parlagon hagytak a Horus Heresy novella sorozat kezdete óta.

    Én még mindig emésztem kicsit, nem tudom eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem.

    Az, hogy megint az UltraTörpök vannak a középpontban, nem tetszik. Az, hogy kismillió kérdés van megint a Fluff terén, válasz nélkül, dettó. De el kell ismernem, hogy léptek egy nagyot a történet terén, kb. 25 éve, a Tyranid Hive Fleet támadások óta a legnagyobbat. (Se a Necron, se a Dark Eldar, se a Tau megjelenése nem volt az alap fluffra kihatással).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #485 üzenetére

    Hali!

    A Reivers egység valójában nem a scout-okat helyettesítő beszivárgó osonó csoport, hanem közelharci specialisták gyülekezete, akik lopakodás helyett a félelem és terror taktikákra építenek, sokk gránátokkal gyengítik meg és zavarják össze az ellenfeleiket mielőtt lerohannák őket (az általuk combat knife-nak nevezett késecske nagyobb mint egy kard és pusztítóerejét tekintve megegyezik a chain sword-okkal). Ők a sima SM rendházak assault marine-jainak primaris megfelelői (többet támadnak, jobb cuccokat használnak, és strapabíróbbak).
    Mozgásuk jobb, mint a normál primarisoké, ezt részben felszerelésüknek (mászókampók, amik kilőhetőek így pillanatok alatt feljuthatnak vagy leereszkedhetnek bármely épületre/ről), részint kiképzésüknek köszönhetik. 5-10 fős egységekben ténykednek. Páncéljuk semmivel sem kevésbé erős, mint a többieké (pont ugyanolyan jól véd, mindössze pár elemet cseréltek rajta hogy könnyebb legyen benne mozogni).

    Az Aggressors egységről már van kép. A csatolt képen a bal alsó harmadban látszanak. A rakétáik állítólag jobbak lesznek, mint a normál rakéták, ahogy a heavy boltereik is erősebbek lesznek..

    A képen még látható az új doki (a lépcső alján) és az új káplán (jobb oldalon a szobor lábánál) is. Továbbá az alternatív fegyverzetű Interceptors (Adepta Sororitas Seraphim egységének Primaris megfelelői). Ezek a modellek tuningolt plazma pisztolyokkal röpködnek.

    A redemptor drenyák egyfajta válasz lesznek szerintem az új fenyegetésekre amiket a tauk megjelenése és az ő suit-jaik a játékba hoztak. Más dreadnought nem szaladgál ennyi fegyverrel (2 power fist, 2 fegyver a fist-ek alatt ami vagy flamer vagy assault cannon lehet, 2 twin heavy bolter vagy mini rakétavető a vállpáncélok alatt a test két oldalán, plusz egy rakétavető a gép tetején).

    A repulsor tankjukról kerültek ki új képek más fegyverzettel. Elég érdekes heavy stubbereket látni egy SM csapatszállító tankon, de ez van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #494 üzenetére

    Huhh... Sorban.

    "A Reivers egység valójában nem a scout-okat helyettesítő beszivárgó osonó csoport, hanem közelharci specialisták gyülekezete, akik lopakodás helyett a félelem és terror taktikákra építenek, sokk gránátokkal gyengítik meg és zavarják össze az ellenfeleiket mielőtt lerohannák őket."

    Ettől még beszivárgó-osonó csoport, hiszen megkapták az Infiltration (beszivárgás) képességet, vagyis az asztalra utoljára, a meghatározott felhelyezési területen kívülre lehet felrakni őket. Ami elég tápos dolog... A Scout-ok alapvetően ranged egységek persze, a Reivers meg inkább közelharci.

    "Ők a sima SM rendházak assault marine-jainak primaris megfelelői (többet támadnak, jobb cuccokat használnak, és strapabíróbbak)."

    Szvsz inkább vannak a Scout-ok és a Assault Marine-ok között. A sima SM-ek között csak a Scout-ok rendelkeznek az Infiltration képességgel.

    "Az Aggressors egységről már van kép. A csatolt képen a bal alsó harmadban látszanak."

    Az inkább a jobb alsó rész lesz az. :DDD

    Ránézésre nem nagyon tetszenek. A GW ismét a minél erősebb, minél táposabb, minél nagyobb fele mentek el. Elkapta őket a gépszíj... :U

    "A redemptor drenyák egyfajta válasz lesznek szerintem az új fenyegetésekre amiket a tauk megjelenése és az ő suit-jaik a játékba hoztak."

    Szvsz az inkább a Centurion suit volt. ;)

    "Más dreadnought nem szaladgál ennyi fegyverrel (2 power fist, 2 fegyver a fist-ek alatt ami vagy flamer vagy assault cannon lehet, 2 twin heavy bolter vagy mini rakétavető a vállpáncélok alatt a test két oldalán, plusz egy rakétavető a gép tetején)."

    Ez a másik megalománia. Bakker, lassan egy Titánt tömörítenek össze egyetlen "sima" méretű modellbe. :U

    Eddig arról volt szó, hogy az STC az isten, a csúcs, aminél jobbat talán sose fog az Emberiség és a Birodalom összehozni. Vagyis minél régebbi valami, annál jobb.

    Erre tessék... Jó reggelt, rémálmaid voltak fiacskám? Semmi gond, tessék, kapsz egy Drenyát, amely egymaga bedarálhat akár egy Terminator-osztagot is... :U

    Továbbra is vegyesem az érzelmeim az egész Primaris-mariska dolog és Guilliam visszatérése miatt. Oké, előre vitték a történetszálat, hurrá, isten hozott a 42. évezredben. De mégis merre? :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #496 üzenetére

    Hali!

    "Szvsz inkább vannak a Scout-ok és a Assault Marine-ok között. A sima SM-ek között csak a Scout-ok rendelkeznek az Infiltration képességgel."

    Assault scouts? :DDD
    Szerepüket tekintve gyorsan mozgó, gyorsan és sokat támadó egység lesznek. Egy 5 fős egység túlteljesíti közelharcban a teljes létszámú (10 fős) assault marine egységet és igazából ha lőni kezdenek azt sem fogja megköszönni az ellenfél.

    "Szvsz az inkább a Centurion suit volt." ;)
    Játéktechnikai válaszként gondoltam, nem sztori szempontjából. Mondjuk a bajok igazából nem a kis suitokkal kezdődtek, hanem a Grey Knights sereg Dreadknight-ja indított el egy hülye hullámot (nem járműként hanem szörnyként kezelt gépezetek amik egyre csak szaporodtak, a fegyvereik meg sokasodtak), ami végül ide vezetett. Elvégre az nem járja, hogy a poster child sereg nem rendelkezik zsebtitánokkal amik könnyedén lepofozzák a tényleges titánokat. :P

    Egyetértek azzal amit írsz, hogy megy a megalománia, a minél több dolog egybe zsúfolása. Ámbátor most már legalább a méretezés kezd normális lenni, mert ez az új dreadnaught hatalmas méretű a korábbihoz képest, még a Leviathan dreadnought-nál is kicsit nagyobb, pedig az már közel kétszeres méretű volt mont a standard változat). :)

    Mondjuk a hátteret tekintve elég alapos fejlődés zajlott le a Birodalomban STC-n túl is. De ez ugye nem igazán derül ki az átlag érdeklődő számára, ha nem volt olyan szerencsés, hogy kezébe kerüljön a Adeptus Mechancus/techpap trilógia (Priests of Mars, Lords of Mars és a Gods of Mars, amiben elég sok érdekesség megtudható a tech szintről, a fejlődésről és a sztorija is meglepően jó).

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #497 üzenetére

    "Assault scouts? :DDD"

    Miért, nem azok? :DDD

    Pam-pam-pam, megy a kis Xeno, egyszer csak megjelenik mellette a Primaris Mariska, és BLAM! :Y

    "Egy 5 fős egység túlteljesíti közelharcban a teljes létszámú (10 fős) assault marine egységet és igazából ha lőni kezdenek azt sem fogja megköszönni az ellenfél."

    Én eddig 3 fős csomagokat láttam, meg kéne már néznem a 8th Edition szabálykönyvet.
    Az, hogy 5 fős Primaris Mariska Squad túlteljesít egy 10 fős Assault Marine egységet, azért attól is függ, hogy milyen ellenfél ellen. Swarm egységek ellen (kisebb 'nida és ork egységek) tök jók, ez nem vitás. De ha nehézfegyveres egység lő rájuk... Akkor 2 Wounds ide, eggyel nagyobb Toughness oda, a 10 modell több hasznot hoz, mint az 5...

    "Mondjuk a bajok igazából nem a kis suitokkal kezdődtek, hanem a Grey Knights sereg Dreadknight-ja indított el egy hülye hullámot (nem járműként hanem szörnyként kezelt gépezetek amik egyre csak szaporodtak, a fegyvereik meg sokasodtak), ami végül ide vezetett."

    Eleve én ott nyiszáltam volna el a torkát és egyéb lágy részeit a játékfejlesztőknek, amikor kitalálták, hogy kell valami gyalogos egység a Terminator-ok / Nobz / stb. fölé, már-már Drenya szintre. Squadban...

    Nem vicces, hogy egy elvben gyalogos egység (hogy most szörnynek tekintjük mellékes) lassan olyan erővel bír, mint egy Szupernehéz tank... :U

    "Ámbátor most már legalább a méretezés kezd normális lenni, mert ez az új dreadnaught hatalmas méretű a korábbihoz képest..."

    És.... megint ott vagyunk, hogy akkor hogy is állunk a méretek problémáival? Anno játéktechnikailag szépen körbe volt vezetve, hogy a Space Hulk játékban azért használtak Terminator-páncélos mariskákat, mert ők fértek még el kényelmesen a folyósokon. A Primarisok már így is csak lapjával tudnának közlekedni egy átlagos Birodalmi hadihajó folyosóján.

    Az új Drenyákat meg hogy szállítják majd? Teleport max... :U

    "Mondjuk a hátteret tekintve elég alapos fejlődés zajlott le a Birodalomban STC-n túl is. De ez ugye nem igazán derül ki az átlag érdeklődő számára, ha nem volt olyan szerencsés, hogy kezébe kerüljön a Adeptus Mechancus/techpap trilógia (Priests of Mars, Lords of Mars és a Gods of Mars, amiben elég sok érdekesség megtudható a tech szintről, a fejlődésről és a sztorija is meglepően jó)."

    Őszinte leszek - én kb. 1992-től 2000-2004 magasságáig tartom a Warhammer 40k világát koherensnek. A 325-ös hsz-ben volt egy összefoglalóm. Szigorúan szvsz, de ugye a Rogue Trader, első Space Hulk kiadás még inkább csak felvázolta a világot. A második kiadástól kezdődően ültek le egy asztalhoz, és gondolták végig hogy na, innentől így és így lesz.

    A Horus Heresy-vel kezdődően olyan csodálatosan álltak neki a saját világuk megreformálásának, hogy az addig megalkotott fluff-ot lendületből kiherélték, átöltöztették, beparfümözték, majd az orrunk alá dugták, hogy na, innentől ez canon fluff, ami eddig volt, az meg már nincs. Még 1x: nem ez az első ilyen eset, a Rogue Trader mai szemmel vállalhatatlan fércmunka pár jó ötlettel fűszerezve.

    Csakhogy amíg a Andy Chambers és Rick Priestley irányított, volt egy kerek egész. Ez az, ami az utóbbi cirka 10 évben szépen eltűnt. Korábban hoztam már a csodás példákat arra, hogy lett egy alapjában véve jó történet széttöredezett és ostoba, kérdőjelekkel teli ürülékzacskó. Ami számomra például szentségtörés, amit a Space Wolf-okkal műveltek, megvan a 2nd Edition Wh40k Space Wolf Codex-e, egy szó nem esik a "There is no wolves on Fenris" témakörről. Ezt egy hülye novellában kitalálta Graham McNeill, és azóta se tudnak vele mit kezdeni, de legalább a hajdan kemény Viking harcosok a negyven-egyedik évezredben fluff-ból csináltak egy részeges és káromkodós, böfögős fradi béközép szintű rémálmot az Űrfarkasokból.

    Na ez a bajom az STC mostani megítélésével is.

    Az original fluff szerint az STC volt az atyaúristen, és 10 000 év óta sem sikerült túlszárnyalni - sőt, inkább arra volt példa, hogy elvesztek belőle dolgok. Ezért ugyan olyan a statja egy 10 000 évvel ezelőtti Mark IV.-es Power Armour-nak, és egy Mark VIII.-asnak. Az egészet jól kitalálták, körülírták, kidolgozták.

    Bevallom nem olvastam az általad említett novellákat, de majd utánanézek nekik egyszer. A leírásod alapján arra tippelek, plusz a Cawl-féle történetszálból már most is látok annyit, hogy a korábbi STC mítoszt fél kézzel lerombolták... Komolyabban akkor fogok véleményt alkotni, ha utánanéztem / utánaolvastam a témának, de nem rajongok azért, hogy felrúgják a régi történetszálat, csakmertazért... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #498 üzenetére

    Hali!

    A 3 fős doboz (mono pose, könnyen összerakható változat) a mini külön kezdő játékokhoz lett kiadva és az első bemutató Primaris csomagba kerültek így be. Jön a tényleges squad doboz, amit normál játékban lehet használni. Ott a 3 fős egység nem legális.

    Az alábbi linken van dobozkép róluk is meg az aggressor egységről is (ők 3-as csomagban jönnek).
    [link]

    A túlteljesítést elsősorban az ár/érték arányukra értettem. 50%-al drágábban kétszer annyit tudnak (kétszer annyi sérülést elviselnek, kétszer annyi pofont leosztanak, ráadásul a fegyvereiknek is nehezebb ellenállni és jobban felszereltek egyéb téren is). Ha kellően nagy fegyverrel lövik őket akkor meg úgyis mindegy, bár lehet még ekkor is mázlijuk azt d6-on csak 1-et gurít sebzés mennyiségre lascannon találatnál az ellen és akkor 2-t is kibírnak). Az a hadvezéren múlik, hogy hol és miként veti be őket. Ha nem biztosít számukra elterelést, akkor nyilván ráfaragnak az új fiúk is.

    Ahol egy termiantor elfér, plána a rakétavetős puttonnyal, ott egy primaris is kényelmesen elfér. Magasságilag az eltérés kicsi (átlagos magasságuk 9-10 láb a korábbi 8-9 helyett), figuráknál van jelentős különbség. Ezek tolódtak el az emberibb arányok felé.

    Új dread szállítására majd használják az overlord-ot. :) Az úgyis a továbbfejlesztett sokar pattern stormbird. Az meg fél tucat drenyát lejuttat vagy kevesebbet egy halom marine társaságában. De a kisebb SM repülők némelyike is elvitt külső felfüggesztésre rakva dreadnought-ot (mérettől függetlenül). Legrosszabb esetben meg majd ledobják nekik készült drop pod-ban őket (úgyis van dreadnought-ra méretezett drop pod is eleve minden rendházban) vagy berakják konténerbe és a navy majd leszállítja (aládobják egy kis Arvus Lighter-nek, netán beüzemelnek egy Valkyrie Sky Talon-t erre a célra ami párosával szállít le tankokat a felszínre). De igazán azon sem lepődnék meg, ha teszem azt valamelyik techmarine felrakna pár rögzítő kampót az új csini primaris csapatszállító hátuljára azt ott utazna a dreadnought míg el nem éri a célterületet (nem mint ha nagyon kéne neki, elég fürge lesz állítólag a ketyere).

    A regény trilógia sztorija igazából a mechanicus nagy ősi hajójának megleléséről (Arc Mechanicus), a körülötte lévő misztikumról, az ott talált technológiák fel/kihasználásáról és új területek tervezett meghódításáról szól (meg persze féktelen hatalomvágyról, megalomániáról, aztán jókora pofára esésről, ahogy az már lenni szokott). Közben kerülnek elő olyan technikák amiket újra felfedeztek, sőt akár tovább is fejlesztettek vagy teljesen lecseréltek valami jobbra a Mars tech papjai. Ezek elsősorban szoftveres és biztonságtechnikai módszerek és dolgok, de akad pár új játékszer is a repertoárjukban. Maga a regény sorozat amolyan erős közepes, színvonalú, vannak jó és elég gyenge pillanatai egyaránt. A történet viszont képes mindhárom könyvön keresztül szépen felépülni és kiteljesedni, nagyon kevés ellentmondást lehet csak felfedezni és azok egy jó részét le is zárják rendesen.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz sagajr78 #499 üzenetére

    Nah, akkor már megy is a Kindle-re, a Brothers of The Snakes után ez lesz a köv target ;)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

Új hozzászólás Aktív témák