Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz gs.bence #3665 üzenetére

    Nem azonnal teszik fel a nem támogatott készülékre a VoLTE tiltást. Néhány órától néhány hétig terjed, gondolom attól függ, épp mikor futtatják az adott tartományon a scriptet.

  • Landsmann

    addikt

    válasz gs.bence #3665 üzenetére

    Én május óta használtam Redmi 6-ban, hiba nélkül. Ez sme támogatott készülék. Szó nélkül bekapcsolták. Aztán a múltkor vettem egy Redmi 9-et, Vodafoneos kártya van a második foglalatban, az elsőben Telenoros. Vodafone-nál is bekapcsoltattam, majd a Telenornál is. Szó nélkül bekapcsolták. Telenorra 4 SIM-re kapcsoltattam be, egyáltalán nem szőröztek. A Redmi 9-en mindkét SIM-hez kiírta a térerő fölé, hogy VoLTE. Aztán jött a rendszerfrissítés, és azóta a Vodafoneoshoz nem írja ki hogy VoLTE, de azon mennek a hívások. Próbából a Vodafoneos kártyát át tettem a Redmi 6-ba, hogy ott mi a helyzet. Ott sem írta ki. Jó, hát akkor vissza az eredeti Telenoros kártya a Redmi 6-ba. Hozzáteszem, a Redmi 6-ból kivett kártyát nem tettem más készülékbe! Visszarakom, nézem, nincs VolTE kiírás, de nem is azon mennek a hívások. Basszus! Hívom az ügyfélszolgálatot, nem támogatott készülék, nem tudja levenni a tiltást. Második próbálkozásnál azt mondtam, próbaképp a kártyát átraktam egy másik jkészülékbe, mert nem tudtuk, hogy a készülék, vagy a SIM kárty a ahibás És mikor visszatettem az eredeti helyére, letiltódott. Meg sem próbálta visszakapcsolni, azt mondta, ha támogatott a készülék, akkor legkésőbb 72 órán belül aktívvá válik. Mivel nem támogatott, sosem lett volna aktív. Harmadik ügyfélszolgálati hívásnál sem akarta a hölgy bekapcsolni. Mikor mondtam neki, hogy már május óta teljes megelégedéssel használom a szolgáltatást és teljesne hibamentesen működik a rendszer, azt mondta, várjak egy kicsit. DE előtte ő is azt mondta, hogy kézzel nem tud bele nyúlni a rendszerbe. Pár percig várakoztatott, majd mikor visszajött, mondja, látja, Redmi 9-es készüléket vettem. Így vissza tudja kapcsolni, de ha nem működne megfelelően, akkor szükséges lehet szolgáltatói oldalról a szolgáltatás tiltására. (mondjuk nem, mert a készüléken is ki lehet kapcsolni) Szóval ahhoz képest, hogy korábban 4 kártyára csont nélkül bekapcsoltattam, most meg szinte könyörögni kellett, biztos kaptak valami utasítást. De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy csak ki lett véve a SIM majd vissza, közben a készülékbe más szolgáltatói SIM volt. Valószínűleg a telefon megjegyzett valamit abból, hogy volt bent másik szolgáltatói kártya, mert visszarakva egyből kampec lett. Igaz, hogy nem cserélgettem, nem veszegettem ki a kártyát, de például Redmi 8-on, ami szintén nem támogatott, meg lett cserélve egymással a Telenoros és a Vodafoneos kártya, de nem tiltódott le. Szóval ha a készülék nem támogatott, azért a káryta cserékkel csak óvatosan.

    Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák