Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti1debre

    tag

    kedves fiúk, lányok,

    a segítségeteket kérem! problémám a következő: van egy laptopom (i7, 16gb ram, 1tb ssd) bolti, legális win10 oprendszerrel, amin eddig tökéletesen ment a vmware workstation player, ami alatt ubuntu-t és windows xp-t futtattam. elkövettem azt a hibát, hogy a chip-magazinban olvasott cikk kapcsán kedvet kaptam a windows beépített virtualizációs környezetének a kipróbálásához. a cikkben leírtak alapján aktiváltam a hyper-v alkalmazást, majd azalatt kipróbáltam egy linuxot. a hyper-v nem nyerte el tetszésemet. ezután döbbenten láttam, hogy a vmware workstation player már nem indul el. gondoltam semmi baj, uninstallálom a hyper-v alkalmazást. ezt megtettem, eltávolítottam a windows összetevők közül, ehhez asszem powershell-es parancssor is kellett. az eltávolítás után a vmware workstation player továbbra sem indult. töröltem, újratelepítettem. nem segített. töröltem, majd feltettem a vmware workstation pro progit, de azzal is ugyanaz a baj.

    tudom, hogy ott rontottam el, hogy felraktam a hyper-v progit. hiba volt. ki gondolta volna, hogy ez azt implikálja, hogy ezután semmilyen vmware sem fog elindulni többé?!

    hogyan tudnám újra működőképessé tenne a vmware-t? (a laptop újratelepítését, illetve gyári állapotra való visszaállítását természetesen szeretném elkerülni.)

    a hibaüzenetben található link sajna nem segített.

Új hozzászólás Aktív témák