Új hozzászólás Aktív témák

  • morfondőr

    őstag

    válasz ViZion #32460 üzenetére

    Nekem is pont ez volt a dilemmám a 280x-el! Az FC blokk nagyon drága a kártya árához képest, ha pedig nem olyat raksz rá, akkor elég erősen kell hűteni a VRM-et és valamennyire a ramokat is (artifact-olás). A ramok ugyan a legtöbb kártyán hűtetlenek, de azért van légmozgás a ventik által. A VRM-re pedig vagy külön bordát raknak (jelen esetben ez a jobbik eset, mert akkor az maradhat is rajta) vagy a gyári hűtőblokk érintkezik vele. Láttam olyan tesztet, hogy pl. Accelero Xtreme III-at raktak a kártyára, ahol a GPU 60 fok alatt volt bőven, viszont a VRM hűtetlen marad és 100 fok körül szaladgált, ami hosszú, de akár rövid távon is problémás, pedig ott 3 venti is kavarta a levegőt. Ha ramsünizik az ember, egy esetleges gariztatáskor kellemetlen helyzetbe kerülhet ha nem sikerül lekaparni azokat, meg a plusz ventik pont a halk működést rontják. Kérdés még, hogy a vizesblokk mellett elférnek-e egyáltalán a ramokon a bordák?
    Én csak a VGA miatt vágtam volna bele egy vízhűtés építésébe, de a fenti okok miatt egyelőre letettem róla. Ahány kártya, annyi féle nyák, tehát még használt FC blokkhoz is nagy szerencse kell, hogy kifogja az ember.
    Ha jutsz valamire, akkor majd oszd meg a tapasztalatokat! Köszi!

    Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Új hozzászólás Aktív témák